Internet

Sprawdź, co dokładnie wie o tobie Facebook

przeczytasz w 1 min.

Facebook każdego dnia przygląda się naszej aktywności i wyodrębnia kluczowe informacje. Zobacz, czego dowiedział się o tobie.

Facebook to portal społecznościowy, z którego można korzystać za darmo. Ceną – jak zwykle w takich przypadkach – jest w rzeczywistości nasza prywatność. Oczywiście można ją w taki lub inny sposób chronić, ale zaawansowane algorytmy serwisu i tak potrafią dojść do różnorakich informacji. Jakich konkretnie? Można to w prosty sposób sprawdzić.

Każdego miesiąca na Facebooku loguje się statystycznie co siódma osoba na Ziemi. Im więcej czasu na nim spędza, tym więcej pozostawia po sobie informacji. To właśnie dzięki nim firma Zuckerberga zarabia, a właściwie dzięki temu, że ostatecznie wykorzystać mogą je reklamodawcy. Aby reklama mogła zostać precyzyjnie dopasowana do użytkownika, system musi coś o nas wiedzieć. O czym konkretnie dowiaduje się od Facebooka?

Facebook wie jak się nazywamy, ile mamy lat i kiedy się urodziliśmy, czy mamy rodzeństwo i żyjących rodziców, jakie mamy poglądy, z jakich korzystamy urządzeń i programów, czy lubimy podróżować i gdzie często przebywamy, z kim się kumplujemy i tak dalej, i tak dalej…

Facebook profil

Oczywiście, część informacji może nie być prawidłowa, ale raczej niewielka, skoro profil tworzony jest na podstawie naszej aktywności. Zresztą możecie się o tym przekonać sami. To, co dokładnie wie o was Facebook, znajduje się tutaj.

Źródło: The Next Web. Grafika na wejście: kirstyfields/Pixabay, screen: Bryan Clark/The Next Web

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  stach122
  7
  O mnie wie tak mało że aż wcale ;)
  • avatar
   BriHecato
   4
   16 kategorii, nic o rodzinie miejscu zamieszkania rocznicach pracy datach imieniu nazwisku , chyba nie dokupili niczego na mój temat od dropboxa, boxa, amazonu, ebaya, alegro, googla czy spotifaja... albo jestem oszczędny :P
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Muszę przyznać, że nie wie więcej niż sam podałem.
    • avatar
     wizdar
     1
     Mam tam konto, tylko na jakieś konkursy albo polub coś to dostaniesz klucz steam. Nie podałem tam wielu danych i zabawne jest jak próbują zgadnąć gdzie mieszkasz. Najpierw proponowane miasta były z Polski ale potem "czy mieszkasz w Bombaj?"
     • avatar
      Foxy the Pirate
      1
      Połączenie WiFi...moja msi z97 gaming 3 nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać, teraz okazuje się, że ma wbudowane łączenie bezprzewodowe xd.
      • avatar
       dawidex999
       0
       Najlepsze jest to że ostatnio wysłałem około 50 memów na pw znajomemu niektóre miały treść nieodpowiednia i dostałem bana na 24h :D Chyba Fb za bardzo ingeruje w czytanie naszych prywatnych wiadomości bo czegoś takiego to się nigdy bym nie spodziewał ^^
       • avatar
        chrisplbw
        -1
        A co to jest fejsbuk?
        • avatar
         topiq
         0
         U mnie też nic szczególnego nie ma, a że nic nie podałem to cóż... Mogę się chyba czuć bezpieczny? ;) Więcej o mnie wie sąsiadka, taki blokowy "Anioł" ;P