Gry

Sprzedaż Celeste przekroczyła pół miliona egzemplarzy

przeczytasz w 1 min.

Nikt z twórców nie ukrywa satysfakcji. A skoro mowa o sukcesie, na jego fali Celeste zostanie rozbudowane o dodatkowe poziomy.

Słyszeliście o Celeste? Niektórzy zdali sobie sprawę z istnienia tego tytułu dopiero po wręczeniu nagród The Game Awards 2018. Chociaż Celeste nie zdobyło najważniejszej statuetki (ale było do niej nominowane) to zostało wyróżnione w innych kategoriach. Teraz twórcy mają kolejne powody do zadowolenia.

Wedle oficjalnego komunikatu, sprzedaż Celeste przekroczyła pół miliona egzemplarzy. Wprawdzie na pierwszy rzut oka nie można mówić tu o imponującym wyniku, ale sytuacja zmienia się nieco jeśli dodamy, iż Celeste to gra przygotowana przez niezależne studio Matt Makes Games.

Nikt z twórców nie ukrywa satysfakcji. A skoro mowa o sukcesie, na jego fali gra doczeka się rozwoju. Zapowiedziano dodatkowe poziomy, które mają charakteryzować się wysokim poziomem trudności. Wszystko wskazuje na to, ze trafią one do gry na początku przyszłego roku.

Celeste zadebiutowało w styczniu. Platformówka trafiła na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W jej klimat oraz założenia dotyczące rozgrywki dobrze wprowadza chociażby poniższy zwiastun.


Źródło: Matt Thorson - twitter, PlayStation

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    kitamo
    -1
    podobno kiedys były gry w których to pomysły i fabula odgrywały główną role a nie grafika i rozdzielczosac.