Filmy / seriale / VOD

Potwierdzono losy największego hitu Netflixa

przeczytasz w 2 min.

Squid Game doczeka się 2. sezonu. To już nie plotki czy domysły, ale oficjalna informacja.

Powstanie 2. sezon Squid Game

Nie tak dawno zastanawialiśmy się, na czym polega fenomen Squid Game. Bo nawet jeśli ktoś tego serialu nie oglądał lub nie zachwycił się nim, w ogólnym rozrachunku należy określać go mianem wielkiego hitu. A w takich przypadkach z reguły nie kończy się na 1. sezonie. I tutaj nie będzie inaczej.

2. sezon Squid Game nie został wprawdzie zapowiedziany, ale potwierdzono prace nad nim. A zrobił to nie byle kto, a Hwang Dong-hyuk, czyli tak naprawdę ojciec tego serialu (nie tylko scenarzysta, ale też reżyser). Jak stwierdził, to odpowiedź na prośby i naciski widzów.

O czym będzie 2. sezon Squid Game?

Oczywiście jest teraz za wcześnie na konkrety, ale jednego już się dowiedzieliśmy. Ponownie pojawi się Gi-hun, czyli główny bohater 1. sezonu. Tym razem na on „zrobić coś dobrego dla świata”. Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe losy daje to dość sporą wskazówkę odnośnie tego, co może czekać na widzów tym razem. Nie jest to jednak najlepsze miejsce do rozwijania tego wątku, bo trzeba by zdradzić zakończenie 1. sezonu, a być może są tu tacy, którzy dopiero się do niego przymierzają.

Squid Game wielkim sukcesem Netflixa

Aktualnie to właśnie Squid Game może szczycić się mianem największego serialu w historii serwisu Netflix, między innymi dlatego określenie fenomen wydaje się tutaj uzasadnione. Już jakiś czas temu podano, że w niespełna miesiąc od premiery na seans przy Squid Game zdecydowało się 111 mln użytkowników serwisu. A tak naprawdę widzów już wtedy było zapewne więcej, bo liczone są tu konta, a nie osoby przez ekranami.

Oczywiście w tle tego wszystkiego jest coś jeszcze - pieniądze. I tu Squid Game wypada świetnie. Tym bardziej, że produkcja nie pochłonęła rekordowych pieniędzy - około 2,4 miliona dolarów za odcinek. Po około miesiącu od premiery wartość Squid Game szacowano na niemal 900 mln dolarów.

Oglądaliście Squid Game? Jak Wasze wrażenia?

Źródło: AP Entertainment

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bruner
  2
  Dla mnie serial nudny i momentami infantylnie smieszny a najczesciej zenujący jak koreanka draca jape o zatwardzeniu w kiblu coz moze taka mentalnosc tamtej nacji nie wnikam ...ledwo dojechałem do końca notabene przewidywalnego do bólu... nigdy wiecej
  • avatar
   fonzie
   1
   Kiedyś taki serial miał by kategorię R i emitowany był by po 23:00 , teraz oglądają go dzieciaki w podstawówce (Dla mnie wygląda to tak jak by ktoś puszczał np serię Opowieści z krypty w sobotnie przedpołudnie).
   Sam serial jest porządnie powalony , dałem radę obejrzeć tylko 3 odcinki...
   • avatar
    sebastianzola
    0
    Nie oglądałem serialu i i nie mam zamiaru ale skoro tak głośno o nim to na 2 sezonie może się nie skończyć.
    • avatar
     Goldengecko
     -2
     Najlepiej serial rozumieją hazardziści
     • avatar
      zack24
      -4
      Największy hit Ntflx? Nie chcę wiedzieć jaki jest przeciętniak. Co to za głupoty piszecie w tym banchmarku?
      • avatar
       ostatnipawian
       0
       Nikt tutaj nikogo nie pyta czy oglądał ani czy uważasz to za hit. Każdy lubi co innego, a sam serial jest odskocznią od przejezdnych 64 sezonowych taśemców. Tytuł w recenzjach, liczbie odsłon oraz rozgłosie zgarnia wiele przychylnych głosów - NA CAŁYM ŚWIECIE. Czekam na drugi sezon
       • avatar
        ostatnipawian
        0
        Nikt tutaj nikogo nie pyta czy oglądał ani czy uważasz to za hit. Każdy lubi co innego, a sam serial jest odskocznią od przejezdnych 64 sezonowych taśemców. Tytuł w recenzjach, liczbie odsłon oraz rozgłosie zgarnia wiele przychylnych głosów - NA CAŁYM ŚWIECIE. Czekam na drugi sezon. Oby Netflix tego nie zepsuł
        • avatar
         ostatnipawian
         0
         Nikt tutaj nikogo nie pyta czy oglądał ani czy uważasz to za hit. Każdy lubi co innego, a sam serial jest odskocznią od przejezdnych 64 sezonowych taśemców. Tytuł w recenzjach, liczbie odsłon oraz rozgłosie zgarnia wiele przychylnych głosów - NA CAŁYM ŚWIECIE. Czekam na drugi sezon