Internet

Squla: nauka poprzez zabawę

przeczytasz w 1 min.

Platforma edukacyjna, która ma uczyć dzieci i motywować je do dalszej nauki.

Squla

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na przyswajanie wiedzy przez dzieci jest nauka poprzez zabawę. Tym też kierowała się ekipa pedagogów i specjalistów od gier edukacyjnych tworząca platformę edukacyjną Squla, która od kilku lat dostępna jest w Holandii, a od ubiegłego roku także w Polsce. Co ważne, serwis jest w stu procentach zgodny z najnowszą podstawą programową MEN.

Dzieci spędzają dziś sporo czasu przed komputerami. Dobrze byłoby, gdyby wykorzystywały ten czas efektywnie. W tym celu powstała Squla – internetowa platforma edukacyjna, która łączy tradycyjne metody kształcenia z zabawą. W rezultacie rzetelna wiedza ma zostać przekazana w odpowiedni sposób, a jednocześnie dzieci mają być motywowane do dalszej nauki. 

Squla stawia przed uczniami kolejne wyzwania, które dostosowywane są na podstawie ich poziomu umiejętności. Wszystkie postępy są nagradzane punktami, które następnie mogą być wymieniane na nagrody. Platforma pozwala też na zdrową – jak zapewniają twórcy – rywalizację między uczniami, co dodatkowo zwiększać ma motywację.

W bazie Squla znajduje się obecnie ponad 8 tysięcy aktualizowanych na bieżąco quizów, gier i filmów edukacyjnych ze wszystkich przedmiotów obowiązujących w szkole podstawowej. Warto w tym miejscu podkreślić, że po każdym zadaniu uczeń dostaje informację czy i dlaczego dana odpowiedź jest poprawna bądź błędna.

Squla to także aplikacja desktopowa lub mobilna, dzięki której rodzice mogą na bieżąco śledzić postępy swoich dzieci. Można też liczyć na raporty podsumowujące aktywność ucznia: czas poświęcony na naukę i wyniki. 

Platforma jest pozbawiona jakichkolwiek reklam. Konieczne jest jednak oczywiście wykupienie abonamentu. Ile to kosztuje?

Squla cennik

Chętnych odsyłamy na stronę Squla.

Źródło: Squla, Clue

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!