Internet

Straż Miejska ściga za przekleństwa napisane w Internecie

przeczytasz w 1 min.

Straż miejska w Poznaniu wezwała na przesłuchanie jednego z internautów, który na publicznej grupie na Facebooku użył słowa "kur**". Serio.

Użytkownicy forów internetowych, autorzy komentarzy czy członkowie Facebookowych grup często czują się bezkarmni pisząc komentarze. Wylewają żale i hejtują bez umiaru. Było tak chyba od samego początku istnienie Internetu, więc zdażyliśmy się już przyzwyczaić. Zdecydowanie zgadzamy się, że należy ścigać rasizm, homofobię czy faszyzm, ale tym razem chyba trochę przesadzono.

Straż Miejska pilnuje porządku w Internecie

Jeden z członków facebookowej grupy o nazwie "NieDlaAnachriiParkingowejwPoznaniu!" napisał komentarz pod postem, w którym użył słowa "kur**" (druga część słowa to "wa", użytkownik nie cenzurował go przy pomocy gwiazdek). Wydaje się to być czymś zupełnie normalnym. Dokładnie tego samego słowa używają tysiące innych internautów dziennie (na benchmarku za użycie takiego słowa wysyłane jest tylko ostrzeżenie). Niestety nasz bohater miał zdecydowanie mniej szczęścia. 

Straż Miejska kara za przekleństwa w sieci

Dziś członek grupy opublikował zdjęcie pisma, które otrzymał od Straży Miejskiej w Poznaniu. Ta wzywa go, aby się stawił na przesłuchanie w związku z użyciem nieprzyzwoitego słowa na wymienionej wcześniej grupie, która jest publicznie dostępna. W ten sposób mem "Halo policja, proszę przyjechać na Facebooka" stał się rzeczywistością.

Czy to fake?

Wiele osób sugeruje, że wezwanie na przesłuchanie może być podrobione lub, że to jakiś mem lub przeróbka. Niestety nie. Post został udostępniony na oficjalnym facebookowym profilu Straży Miejskiej w Poznaniu, która nie zaprzecza, że wysłała takie pismo.

Straż Miejska zdecydowanie przekroczyła granice przyzwoitości. My również nie lubimy przekleństw w Internecie, ale nie cenzurujmy Internetu aż tak bardzo (a najlepiej wcale), bo za chwilę wszyscy będziemy "wymiotować tęczą". Natomiast oskarżonemu życzymy, aby nie wybuchł śmiechem podczas składania zeznań, no i byle nie dożywocie ;)

Komentarze

38
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Morfeusz777
  26
  To kolejny kamyczek do worka z naszywką "Dlaczego powinno się zlikwidować straż miejską". Ta służba jest szkodliwa i niepotrzebna. Nikt po nich nie będzie płakać - chyba tylko oni sami.
  • avatar
   bodziokrak
   10
   Jak chcą się wykazać wykrywalnością wystarczy że się przejdą na mecz Lecha, wszystko na miejscu nie trzeba będzie jeździć na koniec miasta za jakimś młokosem.
   • avatar
    JohnyJones
    7
    Straż Miejska to tam pikuś, wykonują swoje obowiązki i tak jak uważają za słuszne w dużej mierze. Ale jakim trzeba być zmęczonym życiem przegrywem, żeby zgłaszać takie rzeczy gdziekolwiek?
    • avatar
     Qanon
     6
     04.02.2004 - Pentagon oficjalnie kończy projekt LifeLog DARPA.
     04.02.2004 - Data powstania Facebooka.
     Czysty przypadek?
     Co było celem LifeLoga?
     Co jest celem Facebooka?

     wired.com/2004/02/pentagon-kills-lifelog-project/
     wikipedia.org/wiki/Facebook

     Apple usuwa należący do FB ONAVO VPN z app store.
     Przypadek?
     • avatar
      edymion
      4
      Przypomniało mi się wezwanie na straż miejską za parkowanie w miejscu niedozwolonym pod szpitalem. Jak to wyjaśnił strażnik: musieli zainterweniować bo dostali zgłoszenie i tu ich obowiązuje litera prawa. MUSZĄ to przyjąć. Gościu stwierdził, że przecież wie, że przyjechałem do szpitala a nie na grzyby. I po sprawie.
      Wezwanie w celu złożenia wyjaśnień nie oznacza żadnych restrykcji więc nie szalejcie. Puki co news przypomina tanią sensację.
      • avatar
       PIRAT_PL
       3
       #Poznan
       Straż Miejska w Poznaniu jak zwykle zaskakuje :D
       No to jutro chyba wiem z czego w pracy będę ze współpracownikami śmieszkował a oni lubią takie newsy.
       • avatar
        rahl_r
        1
        "Zdecydowanie zgadzamy się, że należy ścigać rasizm, homofobię czy faszyzm, ale tym razem chyba trochę przesadzono"

        Co za bzdura, jak można pisać takie idiotyzmy, Patryk - nie zdajesz sobie sprawy z tego, że takie sprawy to metoda małych kroków - za parę lat będziesz pluł w brodę jak mogłeś być tak zaślepiony, przypomnisz sobie moje słowa jak jakiś SJW wezwie na ciebie policję bo odważyłeś spojrzeć na niego, jego kolegę niewłaściwie. Jeszcze ci wytkną jak z ekipą z średniej szkoły robiłeś sobie żarty 20 lat wcześniej i będą za to prześladować.
        Patrz przykłady z USA a tam mają w konstytucji zapisaną wolność słowa, co będzie w krajach w których wolność ta już jest bardzo ograniczona
        • avatar
         anzeh
         1
         "Zdecydowanie zgadzamy się, że należy ścigać rasizm, homofobię czy faszyzm"

         A marksizm i lewacki terror już wam nie przeszkadza?
         • avatar
          kasiazezbajki
          0
          Banda ćwoków, darmozjadów które nie mają co robić. Zajmijcie się źle zaparkowanymi gratami które utrudniają ruch gamonie
          • avatar
           arek1976
           -4
           Nasz Premier znalazł następny sposób na podatek
           • avatar
            Baalrukh
            0
            @strazMiejska:

            Kurwa, Dupa, Cycki,

            Czekam na List.
            • avatar
             kitamo
             0
             Stanie na wage to mu ćwiare przybija jak nic.
             • avatar
              rulax
              0
              Jakiś cwaniak się znalazł w SM. Wytyczył nowy trend. W terenie nogi bolą, siedzenie można sobie odmrozić lub/i w zęby dostać. A tak: siedzisz sobie w ciepełku, serfujesz po forach i szukasz. Wystarczy szablonik przygotować i dane adresowe podmieniać...
              P.S. Ciekawe skąd jego namiary dostali? Od FB czy operatora? :))))