Filmy / seriale / VOD

Superman: Henry Cavill ujawnia kulisy powrotu do roli. To efekt lat starań!

przeczytasz w 2 min.

Jak zapewne już wiecie, Henry Cavill odchodzi z “Wiedźmina”. Nowych projektów w jego harmonogramie zdecydowanie jednak nie brakuje. Ostatnio aktor miał okazję ogłosić swój powrót do roli Supermana. Kto za nim stoi i co o postaci uważa sam zainteresowany?

Superman – Henry Cavill powraca do roli po sześciu latach starań (UWAGA: SPOILER)

Październik 2022 przyniósł premierę filmu z uniwersum DC pt. “Black Adam”. Zwieńczająca go scena po napisach dla wielu z pewnością okazała się niemałym zaskoczeniem. Oto bowiem na ekranie zagościł nie kto inny jak Henry Cavill (“Wiedźmin”, “Enola Holmes”), powracający w roli Supermana! 

Aktor do tej pory milczał o swoim nowym, a jednocześnie już znanym wcieleniu (przypomnijmy, że wcześniej dał się już poznać jako nadczłowiek w tytułach, takich jak “Człowiek ze stali”, “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” i “Liga Sprawiedliwości”). Po premierze postanowił jednak uchylić rąbka tajemnicy na temat nowego projektu, w który jest zaangażowany: 

Chciałem poczekać, aż skończy się weekend, zanim to opublikuję. Chciałem dać Wam wszystkim szansę na obejrzenie "Black Adama". Ale teraz, gdy wielu z Was już widziało film, chciałem ogłosić to oficjalnie: wracam jako Superman [...]. To bardzo mały przedsmak tego, co nadchodzi, moi przyjaciele. Świt nadziei odnowiony. Dziękuję za waszą cierpliwość. Zostanie ona wynagrodzona

– zdradził. 

Jak się okazuje, powrót jako Superman Henry Cavill zawdzięcza m.in. Dwayne’owi Johnsonowi, którego trwające sześć lat osobiste starania przełożyły się na ostateczną decyzję. O okolicznościach tych wypowiedział się zresztą sam Cavill, wskazując też pozostałe nazwiska, które stoją za obsadzeniem go w roli:

Jak do tego doszło? Dany Garcia z Seven Bucks, Hiram Garcia oraz Dwayne Johnson. To oni ciężko pracowali nad tym, by do tego doprowadzić. Po latach rozmów dotarli do etapu, w którym otrzymali odpowiedź: »dobra, macie zielone światło«, więc włożyłem kostium i zabrałem się do roboty.

Henry Cavill: Superman to rola będąca lekcją mojego życia

Aktor nie kryje się z tym, że rola Supermana zajmują szczególne miejsce nie tylko w jego dorobku zawodowym, ale i życiu osobistym:

Myślę, że prawdopodobnie największą lekcję wyciągnąłem z roli Supermana. Grałem go przez tak wiele lat mojego życia, począwszy od wczesnego wieku. Kiedy grasz taką postać jak Superman, to jest to duża odpowiedzialność – zarówno publiczna, jak i przed kamerami. To coś, co nauczyło mnie wiele o sobie i o świecie, a także o sile wpływu tak ważnych postaci jak Superman i o tym, co znaczą one dla wielu ludzi.

Nieoficjalnie da się słyszeć głosy, że Henry Cavill jako Superman powróci w “Człowieku ze stali 2” – a być może na tym nie koniec. Myślicie, że jego zamiłowanie do roli przełoży się na kolejny kinowy hit?

Źródło: comicbook.com, instagram.com/henrycavill/, materiały prasowe

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  duzers
  4
  Jest świetny w roli Supermana!
  • avatar
   MrAve
   1
   A więc wszystko jasne. Porzucił Wiedzmina dla Supermena i nie ma w tym nic dziwnego - adaptacja Netflixa to farsa, a sam Cavil, choć chciał by serial był wierny materiałom źródłowym, za przeproszeniem, g mógł z tym zrobić. Z tego co można wyczytać w sieci, dostawał 400 tys dolców za 1 sezon od każdego odcinka, w 2 sezonie wynegocjował bańkę od odcinka. Za rolę Supermana dostał 20mln od filmu, więc... Dodajmy sobie 2 do 2. Większa kasa, wreszcie da sobie spokój z badziewną adaptacją, gdzie scenarzyści mają gdzieś oryginał, no i cały ten fejm związany z Supermanem. Wiedzmin od Netflixa od początku nie wróżył zbyt dobrze. Do tego pewnie dla samego Netflixa, utrzymanie tagiego Cavila za bańkę od odcinka było mega uciążliwe i teraz wzięło takiego Leama, który jest dużo tańszy od Cavila i nie będzie pyszczył o więcej kasy.
   Cóż, tak musiało się to skończyć.
   • avatar
    baertus11
    0
    netflix? Dziwię się, że zaangażowali białego do tej roli. Afroamerykański Wiedźmin byłby tak postępowy.....