Routery

Niezbyt drogi router dla tych, którzy chcą czegoś więcej - TP-Link Archer C80

przeczytasz w 1 min.

Czy szybki Internet musi dużo kosztować? Wiele zależy od tego, co uznajemy za „dużo”. Według producenta TP-Link Archer C80 ma być jednak dowodem na to, że na tak zadane pytanie z powodzeniem można odpowiedzieć przecząco.

TP-Link Archer C80 – router dla tych, którzy przeszli na światłowód

Światłowód to szansa na szybki Internet, ale potrzebny jest jeszcze dobry router, który pozwoli ją wykorzystać. TP-Link Archer C80 ma być takim właśnie urządzeniem, oferując duże prędkości zarówno „po kablu”, jak i przez Wi-Fi. W tym pierwszym przypadku do naszej dyspozycji oddane są cztery gigabitowe porty LAN. 

Jeśli natomiast chodzi o łączność bezprzewodową, to nowy „Łucznik” pracuje w standardzie 802.11ac (czyli Wi-Fi 5), zapewniając transfery do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz. To drugie sprawdzi się przede wszystkim podczas sieciowych rozgrywek oraz oglądania filmów i seriali na Netflix.

TP-Link Archer C80 router

O to zaś, by szybki Internet docierał do każdego zakątka mieszkania, a połączenie było stabilne, dbają w tym przypadku cztery anteny zewnętrzne.

Jak TP-Link Archer C80 to robi, że robi to tak dobrze?

Oczywiście sama obsługa standardu Wi-Fi 5 nie oznacza, że automatycznie mamy przed sobą godny uwagi sprzęt. Dużą rolę odgrywają też dodatkowe funkcje i technologie. Archer C80 może się pochwalić na przykład rozwiązaniami, takimi jak:

 • Smart Connect (automatyczne dobieranie optymalnego pasma), 
 • Airtime Fairness (przeciwdziałanie zwalnianiu prędkości przez starszy sprzęt), 
 • Beamforming (zwiększanie siły nadawania sygnału w kierunku danego urządzenia) 
 • oraz MU-MIMO (optymalizacja transferu przy wielu połączonych urządzeniach). 

Inne cechy, o których warto wspomnieć, to prosta konfiguracja (przez aplikację mobilną Tether), rozbudowana kontrola rodzicielska (z filtrem treści i limitami dostępu), sieć gościnna oraz szyfrowanie (do WPA-PSK2). 

TP-Link Archer C80 to szybki router za mniej niż trzy stówki

Około 280 złotych – tyle będzie kosztować router TP-Link Archer C80, gdy trafi do sklepów, a stanie się to lada chwila. Każdy, kto zdecyduje się na zakup, będzie mógł liczyć na 3-letnią gwarancję producenta.

Źródło: TP-Link

Czytaj dalej o routerach: 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  0
  Sprawdzi się o ile wydajność urządzenia będzie wystarczająco wysoka, aby zadziałał np. QoS, a można mieć wątpliwości, czy CPU w tym TP-Linku będzie wystarczająco wydajny. Jak ktoś jest sam w domu, to może olać QoS, ale wtedy po co mu własny router, gdy wystarczy tańszy i lepszy AP podłączony do routera dostawcy.
  • avatar
   Tweester
   0
   Router prawie idealny dla Kowalskiego...prawie bo brakuje gniazda USB.
   • avatar
    edmund
    0
    Niedrogi router to jest do 100, a ten nawet nie ma usb. xd