Konsole do gier

Szykuje się spora obniżka ceny PlayStation 3

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że koncernowi Sony nie uda się zrealizować planu, zakładającego sprzedaż 10 milionów konsol PlayStation 3 w ciągu pierwszego roku fiskalnego po jej premierze. Według najnowszych doniesień XBOX 360 znajduje trzykrotnie więcej nabywców od PS3, a Wii również sprzedaje się doskonale, dalece wyprzedzając konsolę Sony.

Mimo problemów, producent PlayStation 3 pozostaje bardzo optymiczny, jeśli chodzi o jej przyszłość. Po raz pierwszy od wielu miesięcy dają się też słyszeć głosy o sporej obniżce ceny konsoli. PS3 już wkrótce może stanieć aż o 35%.

Jeśli obniżka dojdzie do skutku, „trójkę” będzie można kupić już za 999 złotych, o niecałe 200 złotych drożej od konsoli XBOX 360 z twardym dyskiem.

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  imarid
  0
  Czyżby Sony chciało zbankrutować :)?
  Teraz tracą za sztukę 50$, kiedyś tracili 250$.
  Chyba chcą powrócić do starych dobrych czasów ;D
  • avatar
   suntzu
   0
   Czy wszystkie gry na PS3 są sprzedawane na blue-ray>?.... mogliby wywalić ten napęd i cena by poszła faktycznie w dół. Urządnie z blueray kosztują bardzo dużo i jeszcze do nie dawna PS3 było tanim odtwarzaczem owych krążków, a do tego konsolą do gier (w zasadzie na odwrót), więc ps3 jest tanie jak na możliwości....

   Póki producenci nie wykorzystają mocy ps3 nie widzę przyszłości.... prawda taka ps3 lepsze od xboxa, ale producenci liczą wyłącznie pieniądze.... żal.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Moim zdaniem obniżka ceny nic nie pomoże.
    Aktualnie jest zbyt mało dobrych gier na ps3, na dodatek gry które są mulitplatformowe (pc, x360, ps3) wyglądają najgorzej w wersji na ps3 (brak AA, skoki animacji, niska rozdz.)
    Ta konsola już przegrała z x360 i wii, a w Sony powinni już myśleć nad ps4, jeżeli chcą pozostać liczączym się graczem w rynku konsolowym.
    • avatar
     romeczek
     0
     suntzu: o jakiej ukrytej mocy piszesz? bo na pewno nie o mocy graficznej. cpu to nie wszystko. zwłaszcza cpu, pod które tak ciężko się pisze gry.
     • avatar
      suchy262
      0
      "Ta konsola już przegrała z x360 i wii"

      Pożyjemy zobaczymy.
      Ps3 na dobre się jeszcze nie rozkręciło.
      • avatar
       SoundsGreat
       0
       Cztery dni temu Microsoft zyskał nowego klienta na swoją konsolę - mnie :D. Zawsze byłem przeciwny konsola, ale za 850zł dostałem pełnoprawny komputer do gier, z dyskiem 60GB (51,1GB), który dodatkowo mogę wszędzie ze sobą zabrać. Co więcej - po przesiadce z realteca `97 na xboxa moje stereo dostało 100% mocy więcej - xbox daje NAPRAWDę mocny sygnał audio.

       Dlaczego nie PS3?? Ano dlatego, że po 4 godzinach spędzonych w salonie gier nie spostrzegłem znaczących różnic w grafice, które przemawiały by za PS3, zaś game-pad to po prostu "majster-sztyk". Niby tylko zamiana kierunku z analogiem, analogowe spusty i bezprzewodowość a różnica ogromna (po przesiadce ze zwykłego pada do PC).

       A po za tym ile kosztuje komputer, który ciągnie GTa IV na medium w fullHD przy pełnej płynności??
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jak dla mnie konsola wydaje się być jedynym wyjściem (grafika 6100 ) ale na pewno nie będzie to ps3 :)
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         ps3 ma sie dobrze a ludzie i prasa nadal że hujowo , to jak jest hujowo czy dobrze ? Mam ps3 i widze jaki jest lineup na 2009 widze że 360 od momentu wyjscia nie sprzedał więcej konsol rocznie niz ps3 (i tak będzie znów w tym roku), rynek powoli przestawia się na blu raye w japoni już 50% rynku to blu ray, szykuje się obniżka, sprzęt nie jest awaryjny. Różowa przyszłośc jest przed ps3.