Gry

Tabula Rasa od teraz za darmo

przeczytasz w 1 min.

Tabula Rasa to ostatnia, jak dotąd produkcja prekursora gier z gatunku mmorpg  - Richarda Garriott'a. Niestety, z uwagi na liczne utrudnienia i niedoróbki rozgrywki, tytuł ten nie przekonał do siebie spodziewanej liczby graczy. Dlatego też firma NCSoft  już w listopadzie podjęła decyzje o zamknięciu całego projektu i wyłączeniu serwerów gry. Ma to nastąpić 28 lutego 2009 roku. Tymczasem dziś oficjalnie poinformowano, iż Tabula Rasa stała się grą całkowicie darmową (dotąd obowiązywała subskrypcja tak jak w przypadku innych tego typu produkcji). Co ciekawe,  wcześniej spekulowano, że NCSoft zdecyduje się na pełne otwarcie serwerów dopiero 10 stycznia 2009 roku. Cóż, być może jest to swoisty prezent gwiazdkowy.

Wszyscy chcący samemu przekonać się co tak naprawę oferowała Tabula Rasa powinni założyć konto PlayNC (na tej stronie), a potem za pośrednictwem strony pomocy technicznej zwrócić się z prośbą o przesłanie numeru seryjnego potrzebnego do gry. Na koniec wystarczy ściągnąć klienta Tabula Rasa i zacząć zabawę (klient dostępny jest tutaj). Złą wiadomością jest niestety to, że do aktywacji konta potrzebne jest posiadanie karty kredytowej (ale jedynie w celu weryfikacji tożsamości). Gracze powracający do gry nie będą mieli większych problemów, gdyż wystarczy, że dokonają reaktywacji swoich kont za pośrednictwem strony PlayNC.


 

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  erte0
  0
  Pomysł wydaje się dobry. Ciekawe czy uratuje grę?

  Ps. Panie Maćku wkradło się małe typo w drugim zdaniu "utrudniania" - chyba utrudnienia... I w ostatnim zdaniu pierwszego akapitu po "jest" brakuje "to";)
  Uroki pisania po nocy?
  • avatar
   Szymon331
   0
   erte0 że też chce Ci się komentować newsy o 1:23 ;)
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    ...a ja właśnie napisałem do kumpla, że na benchmarku ktoś dzisiaj zamieścił już newsa, i że ma on już 4 komentarze^^
    freaks;]
    • avatar
     BilliKostnica
     0
     Widzę że już ludzie nie mają co robić po nocy :) Ok, takie pytanko mam, zarejestrowałem się i wysłali mi e-maila z kodem do weryfikacji po czym uczyniłem to. Pan Maciek pisał o kartach kredytowych, ja jeszcze nigdzie nie podawałem numeru. Czy to dopiero jak się ściągnie klienta?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Po internecie chodzą generatory numerów kart kretytowych jeśli ktos takowej nie posiada :)
      • avatar
       BilliKostnica
       0
       Mam problem, zarejestrowałem sie na PlayNC, przyszedł mi e-mail z weryfikacją poczty wpisałem ten kod na PlayNC. Przy logowaniu sie w grze wyskakuje że nie poprawne dane.