Gry

Tajemniczą grą Square Enix jest…

przeczytasz w 1 min.

Parę dni temu informowaliśmy o tajemniczym projekcie firmy Square Enix, która na swojej stronie umieściła niezwykle intrygującą zajawkę nowej gry z zegarem odliczającym czas do oficjalnego jej ogłoszenia. Wyzerowanie zegara ma nastąpić 6 lipca i tego dnia spodziewane jest ujawnienie tytułu nowej gry. Co ciekawe, na stronie tej co jakiś czas pojawiają się nowe elementy – wpierw dodano smoka, a potem kolejno dwie siedzące na nim postaci. To powolne odkrywanie tajemnicy spowodowało, że gracze z całego świata, miłośnicy produkcji ze stajni Square Enix już teraz prześcigają się w domysłach co też nowego zostanie zaprezentowane (dalsze rozwinięcie serii Dragon Quest czy też Final Fantasy?).

Tymczasem jak donosi dziś serwis IGN nową, tajemniczą produkcją Square Enix jest kolejna odsłona serii Final Fantasy zatytułowana Four Warriors of Light:Final Fantasy Gaiden i przeznaczona na konsole Nintendo DS. Redaktorzy tegoż serwisu utrzymują, iż informacja ta jest potwierdzona i pochodzi wprost z jednego z głównych japońskich magazynów – Weekly Jump.

Final Fantasy Gaiden opowiadać ma historię 14-letniego chłopca, który zostaje wysłany na ratunek księżniczki porwanej przez złą wiedźmę. Wydaje się więc, że fabuła nowego „Finala” nie wznosi się na szczyty oryginalności, choć znając japońskie produkcje rpg można przypuszczać, że będzie to tylko wierzchołek góry lodowej, zaś sama historia zostanie nieźle zakręcona.
Wedle informacji zamieszczonych przez serwis IGN Final Fantasy Gaiden pojawi się w Japonii już tej jesieni. Nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle tytuł ten zawita na innych kontynentach.

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Fajna muzyczka :D Ciekawe co to może być
  • avatar
   naviretlav
   0
   Mie ten kawałek w tle przypomina bardziej ten z final fantasy legends , na dodatek wyszły tego dopiero 3 czesci , a na rysunku jest magiczne 4 .
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Mi również przypomina ten z ff legends. Czyżby 4 część?:D
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     zajawkę- ja pier...
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      właśnie widziałem jak rysowała się 3 osoba na smoku...
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Japońska firma :D