Sprzęt do gier

Zagrałem w Cyberpunka 2077 na okularach. A wy co, dalej konsole?

przeczytasz w 2 min.

Jeśli dylemat "PC kontra konsola" przyprawia cię o ból głowy, to nie mam dobrych wieści. Wkrótce kupując sprzęt do grania będziesz musiał rozważyć jeszcze okulary.

Na targach MWC 2024 swoją premierę miało niecodzienne urządzenie o nazwie Tecno Pocket Go. To przenośny komputer z Windowsem 11, czipem AMD Ryzen 7, 16 GB RAM-u i dyskiem SSD 1 TB zamkniętym w padzie do grania. 

Tecno Pocket Go stanowi bezpośrednią konkurencję dla przenośnej konsoli ROG Ally, ale między tymi urządzeniami istnieje zasadnicza różnica. O ile ASUS zintegrował ekran bezpośrednio ze swoim kontrolerem, o tyle w przypadku tecno obraz wyświetlany jest na okularach AR Pocket Vision. 

Jak się gra na Tecno Pocket Go z okularami AR Pocket Vision? Wspaniale, choć do ideału trochę brakuje

Zacznijmy od tego, że producent zastosował dość kontrowersyjny fikołek marketingowy chwaląc się, że wyświetlany obraz stanowi ekwiwalent 215-calowego ekranu oglądanego z 6 metrów. Tak przedstawione cyferki sugerują, że ekran sprawia wrażenie gigantycznego, ale w rzeczywistości tak nie jest. 

Tecno Pocket GoTecno Pocket Go

Na co dzień korzystam z gogli Meta Quest 3, która mają bardzo szerokie pole widzenia i faktycznie są w stanie zasymulować gigantyczny ekran oglądany z dowolnej odległości. W przypadku AR Pocket Vision ani przez moment nie miałem jednak złudzenia grania na wielkim telewizorze. Cały czas czuć, że to malutki panelik oglądany z bliska. 

Obraz jest bardzo żywy i ostry, a dzięki specjalnym soczewkom oczy bez problemu są w stanie się na nim skupić, więc da się grać. Do pełni szczęścia brakuje mi jednak, by ekran w większym stopniu wypełniał pole widzenia, a do tego powinien być - szacuję - ze 4 razy większy. 

Jeśli jednak chodzi o sam komfort grania, jestem zachwycony. Klasyczne przenośne konsole wymagają patrzenia się bezpośrednio w urządzenie trzymane w rękach, co w moim przypadku często kończyło się bólem karku. W przypadku Tecno Pocket Go obraz w każdej pozycji pozostaje zawieszony przed oczyma, więc pada można trzymać poza zasięgiem wzroku, a głowę wygodnie zatopić głowę w zagłówek fotela lub nawet się położyć. A to zmienia wszystko. 

Tecno Pocket GoTecno Pocket Go

Dzięki braku wyświetlacza, pad jest relatywnie lekki. Okulary również. Co prawda miałem okazję pograć w Cyberpunka 2077 jedynie kilkanaście minut, ale - w przeciwieństwie do gogli VR - nie zdążyłem w tym czasie poczuć żadnego dyskomfortu, więc myślę, że dałbym radę wytrzymać nawet kilka godzin. 

Od strony wewnętrznej okulary są całkowicie ciemne, ale dość mocno odstają od twarzy, więc odcięcie od fizycznego świata nie jest całkowite. Podczas grania dałbym radę sięgnąć po kubek z herbatą bez ściągania ich z głowy. 

Niestety Tecno póki co nie zdradza ceny ani szczegółów na temat dostępności Pocket Go. 

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  PerfectDAY
  9
  Skoro obraz jest mały to nie jest to, aż tak fajne urządzenie. To dość poważna wada.
  • avatar
   saser
   1
   Pomysł ciekawy. Czy przy korzystaniu z tego urządzenia jest ryzyko wystąpienia choroby symulatorowej?
   • avatar
    Wojt_wro
    1
    A teraz wyobraźmy sobie że w takiech formie wychodzi Nintendo Switch 2, z tym że możesz albo podpiąć okulary do kontrolera/konsoli, albo odpiąć je i zamiast tego wpiąć do stacji dokującej żeby puścić obraz na TV. A najlepiej - dajcie mi coś takiego w następnym Steam Decku i umrę szczęśliwy.
    • avatar
     Wenezo
     1
     Czyli 860 cali z 6 metrów potrzeba:D
     • avatar
      Wojt_wro
      0
      ej, fajne w sumie.
      • avatar
       pawluto
       0
       Czyli gogle to nadal niedopracowana zabawka dla snobów...
       Ciekawe kiedy nastapi przełom i run na gogle...
       • avatar
        piomiq
        0
        "a głowę wygodnie zatopić głowę"
        ktoś tu nie przeczytał swojego tekstu
        • avatar
         develoop
         0
         Ja grałem na lodówce ostatnio
         • avatar
          cattani43
          0
          Ciekwy jestem czy jest EKO? Tak jak wszystkie ostatnio produkowane procesory i karty graficzne te o wyższej wydajności rzecz jasna. Jakby, któś nie wiedział pożerają ogromne ilości energii elektrycznej. a nie posiadają klasy zużycia. Jakoś to nikomu nie przeszkadza w walce z ociepleniem klimatu.
          Tak tęskniliśmy za cenami rynkowymi dlatego obaliliśmy ustrój w 1989 roku (Solidarność) dzisiaj już rolnikom i nie tylko wychodzi to bokiem. Demokracja,
          o której nas zapewniano pozostała w sferze słowa, które ma znaczenie jedynie w słowniku. Jak się ludzie nie opamiętają szybko nie będzie już, ani ocieplenia klimatu ani demokracji, nie będzie już niczego. Pozdrawiam
          • avatar
           Andrettoni
           0
           Cena, cena, cena, bez dobrej ceny to ściema.
           • avatar
            J.B FIN
            0
            Ta gra to nudy ma pudy. W zyciu nie widzialem takiej nudnej gry. Grafika jest super po modowaniu na mojej 4090