Telewizory

LG prezentuje telewizory OLED ze wsparciem dla HDR

przeczytasz w 2 min.

Podczas targów firma LG prezentuje w jaki sposób można uzyskać jeszcze lepszą jakość obrazu na swoich telewizorach OLED TV.

Pełne wsparcie dla wszystkich technologii HDR, to jeden z wyróżników najnowszej linii telewizorów LG OLED na 2016 rok. By zaprezentować ogromne możliwości poszerzonego zakresu tonalnego, firma LG nawiązała współpracę z uznanymi nadawcami i dostawcami treści. Efekty partnerstwa zostaną zaprezentowane na stanowisku firmy podczas targów  IFA 2016 w Berlinie - odwiedzający będą mogli podziwiać obraz w technologii Dolby Vision HDR i Hybrid Log Gamma (HLG).

Telewizory OLED od LG to jedyne dostępne na rynku modele, które obsługują preferowane przez twórców filmów i dostawców treści, formaty HDR10 i Dolby Vision. Drugi z nich z dnia na dzień staje się coraz popularniejszy – decydują się na niego liczące się studia filmowe podczas produkcji kinowych hitów, a wielu dostawców treści zaadoptowało ten format jako domyślny dla swoich usług transmisji strumieniowej.     

LG telewizor OLEd HDR

Podczas targów IFA, firma LG wraz z partnerami przeprowadzi kilka prezentacji demonstrujących możliwości technologii HDR. W trakcie jednej z nich odbędzie się transmisja treści HLG przy wykorzystaniu sieci satelitarnej ASTRA oraz systemu naziemnych platform nadawczych należących do BBC. HLG to nowy standard HDR stworzony we współpracy z BBC oraz NHK, japońskim nadawcą radiowo-telewizyjnym. Format ten wykorzystuje w transmisji pojedynczy strumień bitów, który może zostać odkodowany zarówno przez dedykowane odbiorniki HDR, jak i odbiorniki starszej generacji nieobsługujące tej technologii. Nowy standard został stworzony, aby umożliwić nadawcom przesyłanie transmisji HDR za pomocą sieci kablowej oraz zapewnić wysoką jakość transmisji na żywo. To sprawia, że HLG jest doskonałym wyborem na potrzeby usług nadawczych w technologii HDR.

LG telewizor OLEd HDR

Ponadto na targach IFA 2016 firma LG jako pierwsza publicznie zademonstruje działanie technologii HDR łączącej wysoką częstotliwość wyświetlania (HFR) połączonej z treściami w standardzie HLG. HFR, to nowa technologia podnosząca jakość obrazów Ultra HD, dzięki zwiększeniu liczby klatek do 100/120 na sekundę. Zapewnia to płynniejsze i bardziej realistyczne ruchy na ekranie. Firma LG rozpocznie także współpracę z BBC i Europejską Unią Nadawców, aby zaprezentować treści HFR oraz HLG, które będą kompatybilne zarówno z systemem przesyłowym MPEG DASH (strumieniowanie IP), jak i DVB-T2.

Uczestnicy targów IFA 2016, odwiedzając stanowisko LG w Hali 18 Targów Berlińskich (Messe Berlin) od 2 do 7 września, będą mogli doświadczyć jakości jaką dostarczają telewizory LG OLED ze wsparciem technologii HDR.

Źródło: LG

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  marcin1ja1
  12
  OLED + HDR + 120Hz i mam w końcu godnego następce telewizorów plazmowych.
  • avatar
   jeomax.co.uk
   0
   LOL, MSPANC:

   "HFR, to nowa technologia podnosząca jakość obrazów Ultra HD, dzięki zwiększeniu liczby klatek do 100/120 na sekundę. Zapewnia to płynniejsze i bardziej realistyczne ruchy na ekranie. "

   Pomijajac fakt, ze zwiekszenie liczby klatek nie podniesie jakosci obrazu - a ANIMACJI - to powalaja mnie stwierdzenia o adaptacji "nowych, wspanialych technologii podnoszacych jakosc ruchow na ekranie" w formie wlazenia do domu przez komin - zamiast podniesienia ROZDZIELCZOSCI DYNAMICZNEJ DO 2160, co powinno juz byc dawno zrobione.
   Ciekawe, kiedy producenci zaczna sie wreszcie chwalic stuprocentowowa saturacja rozdzielczosci dynamicznej - tak, aby zadne HFRy nie musialy wcale byc montowane jako zadne protezy, ale zwykle ulepszacze (choc nie dla kazdego).
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Raczej nie chodzi o 120Hz bo tym to się każdy chwali, niektórzy mieli nawet i 600Hz, a o system który z 24p robi 120p wkładając miedzy oryginalne klatki obliczone przez procesory przetwarzania obrazu klatki pośrednie. Jest to bardzo potrzebne w sytuacji kiedy mamy do czynienia z przesuwaniem się kamery wszerz sceny - i tworzący się w tym czasie tzw jittering.

    Nie ma co hejtować OLEDa bo to naprawdę dobra technologia. Mają wady ale każdy produkt je ma, a to dopiero początek rozwoju tej technologi. Szkoda że dotychczas blokowana była przez producentów paneli LCD - w końcu nakłady na linie produkcyjne muszą się zwrócić a nawet trzeba na nich zarobić.

    OLED wyprze LCD bardzo szybko a widać to w jakości obrazu, jeśli ceny będą spadały jak przy LCD to za 2 lata kupimy topowe OLEDy w cenie dzisiejszych topowych LCD czyli w okolicach 8000zł większa cena to już po prostu haracz za markę i nowości.

    Ja jestem za bo jeśli technologia będzie szła naprzód to i wady OLEDa zostaną znacznie zmniejszone jeśli nie wyeliminowane. Tylko się cieszyć.