Telewizory

Telewizory Samsung dla osób ze ślepotą barw

przeczytasz w 1 min.

Samsung chce, by osoby ze ślepotą barw mogły w pełni czerpać radość z oglądania telewizji. Przygotował więc aplikację SeeColors.

Ślepota barw to zaburzenie, które stanowi poważne utrudnienie w życiu. Mały upominek dla cierpiących na nie osób przygotowała firma Samsung – to aplikacja SeeColors kompatybilna z telewizorami spod znaku QLED.

SeeColors to aplikacja, która najpierw bada rodzaj ślepoty barw danego użytkownika, a następnie tak dostosowuje barwy na ekranie, by widział on je w optymalny sposób. – „Samsung dąży do tego, by technologiczne innowacje ułatwiały codzienne życie zwykłych ludzi”, czytamy w notce prasowej.

Samsung SeeColors aplikacja

Może i telewizor nie jest urządzeniem, które jako pierwsze powinno być dostosowane do potrzeb osób ze ślepotą barw, ale trudno nie docenić miłego gestu firm Samsung i Colorlite (która pomogła stworzyć aplikację). 

Tym bardziej, że problem, jakim jest ślepota barw, dotyczy sporej części z nas – być może nawet co dwunastego mężczyznę i co setną kobietę. Oby więcej takich projektów!

Źródło: Samsung, Engadget

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mutissj
  5
  Przydatne
  • avatar
   wojciechu15
   3
   Dla mnie taki artykuł jest 1000x lepszą reklamą firmy Samsung niż godziny reklam zapętlonych w jakiejkolwiek tv. Widać, że chcą coś dać społeczeństwu, nie koniecznie z chęci zarobku bo umówmy się - ile osób dlatego kupi telewizor?
   • avatar
    deton24
    2
    Warto też wspomnieć że analogiczna aplikacja jest dostępna dla flagowców Samsunga od S6 i Nota 4 i Edge wzwyż.
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.android.seecolors&hl=pl
    • avatar
     krzychopata
     -11
     Ha ha ha ha telewizor dla daltonistuw!!! Padłem ze śmiechu!!!