Telewizory

Telewizory Samsung z panelami LG

przeczytasz w 1 min.

LG Display każdego roku dostarczy od kilkuset tysięcy do miliona paneli IPS, które zostaną wykorzystane w telewizorach firmy Samsung.

W swoich telewizorach firma Samsung będzie niebawem wykorzystywać panele dostarczone przez swojego największego konkurenta, czyli LG, mającego siedzibę w tym samym kraju. O nawiązaniu takiej współpracy poinformował niedawno portal BusinessKorea.

Od wielu lat Samsung (a właściwie jego spółka Samsung Display) jest jednym z największych producentów paneli LCD na świecie. Ponieważ Samsung Electronics jest również liderem telewizorowego rynku sprzedając około 50 mln telewizorów rocznie, własna produkcja nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na wyświetlacze LCD. W związku z tym Samsung, podobnie jak inni producenci telewizorów, posiłkuje się panelami dostarczanymi przez dostawców z Tajwanu, Japonii oraz Chin. Do tej pory jednym z najważniejszych dostawców paneli LCD do Samsunga był Sharp, ale współpraca została nieoczekiwanie i gwałtownie zakończona (przez tego drugiego). Samsung zaczął więc rozglądać się za nowym partnerem, a jego wybór padł na LG Display. Jak podaje BusinessKorea, każdego roku LG Display ma dostarczać Samsungowi od 700 tysięcy do 1 miliona paneli LCD typu IPS o przekątnej 40/43 oraz 60 cali. Nie są to do końca potwierdzone informacje - zmianie może ulec liczba paneli oraz asortyment dostarczanych przekątnych.

Nie wiadomo jeszcze, w których konkretnie modelach telewizorów Samsunga będą wykorzystane panele LG. Nieoficjalnie mówi się też, że może to być początek szerszej współpracy pomiędzy tymi dwiema firmami. Nawet jeżeli tak się stanie, to i tak wiadomość ta może być dla wielu zaskoczeniem, wszak Samsung i LG są – jakby nie było – konkurentami na rynku telewizorów (i to do tej pory walczącymi dość zaciekle o zajmowaną na nim pozycję).

Informacja [godz. 16.30]: Treść newsa została zmodyfikowana, ponieważ w pierwotnej wersji pojawiły się błędy związane z ekranami LCD produkowanymi przez firmę Samsung.

Źródło: FlatpanelsHD, BusinessKorea

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gatts-25
  -1
  Myślę ,że będzie to wszystkim na rękę jak te dwie firmy się dogadają między sobą.
  Po co robić waśnie na własnym podwórku jak mogą na tym dwie strony skorzystać.
  Od poróżniania specjalistami jesteśmy my w Polsce co widać od wielu lat zaczynając od samej góry.
  • avatar
   Tridefy
   0
   Samsung od paru lat posiłkował się matrycami IPS, ale do tej pory w rozmiarach 49/55 i (chyba) tylko w takich, w 2016 z początku produkcji były to 49KU64xx, w 2015 55ju6872.
   Szkoda, że jest loteria jaką matryce dostajemy, bo to zupełnie zmienia parametry telewizora, to tak jakby nie wiedzieć czy kupiliśmy auto z silnikiem diesla czy benzynke.