Smartfony

To może być prawdziwy hit - nadciąga OnePlus 8 Lite

przeczytasz w 2 min.

OnePlus to producent, który na dobre zagościł w sektorze smartfonów z wyższego segmentu. Wygląda na to, że wkrótce przypomni o sobie użytkownikom, którzy poszukując smartfona zerkają raczej na średnią półkę.

OnePlus 8 Lite pokazany na renderach

Przypomni, ponieważ kilka lat temu próbował szczęścia w tym segmencie. W 2015 roku na rynek trafił OnePlus X, który jednak nie zdobył większej popularności. Nie dziwiło zatem skupienie się na droższych i mających większe wzięcie propozycjach, chociaż systematycznie pojawiały się plotki, iż chiński producent wróci jeszcze z czymś dla klientów z nieco mniej zasobnym portfelem. Wygląda na to, że będzie to OnePlus 8 Lite.

Opublikowane rendery nie wywołują wielkiego zaskoczenia, sugerują, iż smartfon zostanie wyposażony w wyświetlacz bez zakrzywionych krawędzi, z wcięciem na frontowy aparat. Jeśli chodzi natomiast o tylny aparat, ten powinien znaleźć się w dość sporej wyspie. Nie wszystkim się to rozwiązanie podoba, ale kolejni producenci zaczynają na nie stawiać.

Głównym atutem OnePlus 8 Lite ma być jednak specyfikacja

Z nieoficjalnych informacji wynika, że ekran będzie tutaj spory, może mierzyć nawet 6,5 cala. Co istotne, powinien być wykonany w technologii OLED i cechować się częstotliwością odświeżania wynoszącą 90 Hz. Prawdopodobnie również zintegrowanym czytnikiem linii papilarnych. Przy rozdzielczości Full HD+, jak na średnią półkę, trudno byłoby zatem na coś w kwestii ekranu narzekać.

Większą zagadkę stanowi wydajność. Część źródeł sugeruje, iż zastosowany zostanie tutaj procesor z serii Qualcomm Snapdragon 7xx. Najbardziej optymistyczny wariant zakłada, iż będzie to najnowszy Qualcomm Snapdragon 765G. Pasowałby on do sugestii, iż OnePlus chce mocniej postawić na technologię 5G (we wspomnianym procesorze znajduje się zintegrowany modem 5G).

OnePlus 8 Lite ma przy tym działać pod kontrolą najnowszej wersji OxygenOS bazującej na Android 10, posiadać podwójny aparat główny wspomagany czujnikiem ToF 3D oraz złącze USB-C. Podobnie jak w droższych modelach nie należy spodziewać się za to złącza słuchawkowego.

Kiedy odbędzie się premiera OnePlus 8 Lite?

Trudno przypuszczać, aby OnePlus 8 Lite pojawił się w najbliższym czasie. Możliwe, że zadebiutuje w okolicach premiery OnePlus 8, a więc w drugim kwartale przyszłego roku.

Co powiedzielibyście na takiego smartfona? Oczywiście wiele zależeć będzie od ceny. Gdyby nie była przesadzona i sprawdziłyby się sugestie co do bardzo solidnej specyfikacji to wydaje się, że OnePlus 8 Lite powinien mieć spore szanse na wzbudzenie większego zainteresowania.

Źródło: 91mobiles

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Bywalec2
  4
  Za 950 zł może być sensownym zakupem.
  • avatar
   pawluto
   2
   Wygląda fajnie i sensownie jeśli chodzi o bebechy.
   Czekamy na cenę...
   • avatar
    amenistr
    1
    Prawdziwą rewolucją będzie telefon którego przekątna ekranu będzie miała max. 6 cali. Wszystko teraz jest praktycznie takie samo - od każdej marki. Wielkie, mało komfortowe w życiu codziennym wręcz tablety a nie telefony.

    Jeśli by ten telefon miał poniżej 6 cali, z przyzwoitą baterią to zapewne odniósłby sukces. Bardzo duża liczba konsumentów pragnie takiego urządzenia.
    • avatar
     KAZDAN63
     0
     "Oczywiście wiele zależeć będzie od ceny. Gdyby nie była przesadzona i sprawdziłyby się sugestie co do bardzo solidnej specyfikacji to wydaje się, że OnePlus 8 Lite powinien mieć spore szanse na wzbudzenie większego zainteresowania." ? Kiedy tak było ?
     Nadzieja matką głupich, ale też umiera jako ostatnia !
     "Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie."
     • avatar
      dawidex999
      0
      Mam 2,5k wyznaczone na telefon od jakiś 5 miesięcy i dalej nie mogę kupić. Co tydzień nowy fon masakra... ;D