Laptopy

Toshiba ponownie wzywa do wymiany wadliwych baterii

przeczytasz w 0 min.

Toshiba ogłosiła, że planuje po raz kolejny wezwać użytkowników do zwrotu wadliwych baterii, które mogą prowadzić do przegrzewania urządzeń. To już czwarta akcja tego typu w przeciągu niespełna roku. Wezwanie do wymiany dotyczy modeli Satellite A100, Satellite A105 i Tecra A7, które zasilane są bateriami wyprodukowanymi przez firmę Sony.

Prośba o zwrot baterii została wydana przez amerykański Consumer Product Safety Commission i dotyczy około 1400 notebooków. Jak dotąd znane są doniesienia o trzech przypadkach przegrzewających się baterii, które odnotowano poza Stanami Zjednoczonymi. Jednak jak zapewnia amerykański Consumer Product Safety Commission w żadnym z tych przypadków nie doszło do zagrożenia zdrowia użytkowników.

„Użytkownicy powinni natychmiast zaprzestać korzystania z wadliwych ogniw i skontaktować się jak najszybciej z Toshibą, aby otrzymać nową, bezpieczną baterię,” zaleca agencja.

Właściciele dotkniętych problemem modeli Toshiby mogą ściągnąć z sieci narzędzie diagnozujące i zobaczyć, czy ich notebook załapie się na darmową wymianę baterii.

W przeciągu ostatnich kilku lat Toshiba, a także i inni producenci komputerów przenośnych, którzy korzystali z baterii Sony doświadczyli na własnej skórze ile kłopotów może przynieść wadliwy element komputera. We wrześniu ubiegłego roku, po tym jak w płomieniach stanęły dwa notebooki, do wymiany zakwalifikowano ponad 340 000 wadliwych baterii. Tylko w zeszłym miesiącu do serwisów wezwano 10 000 komputerów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!