Laptopy

Toshiba ponownie wzywa do wymiany wadliwych baterii

przeczytasz w 0 min.

Toshiba ogłosiła, że planuje po raz kolejny wezwać użytkowników do zwrotu wadliwych baterii, które mogą prowadzić do przegrzewania urządzeń. To już czwarta akcja tego typu w przeciągu niespełna roku. Wezwanie do wymiany dotyczy modeli Satellite A100, Satellite A105 i Tecra A7, które zasilane są bateriami wyprodukowanymi przez firmę Sony.

Prośba o zwrot baterii została wydana przez amerykański Consumer Product Safety Commission i dotyczy około 1400 notebooków. Jak dotąd znane są doniesienia o trzech przypadkach przegrzewających się baterii, które odnotowano poza Stanami Zjednoczonymi. Jednak jak zapewnia amerykański Consumer Product Safety Commission w żadnym z tych przypadków nie doszło do zagrożenia zdrowia użytkowników.


„Użytkownicy powinni natychmiast zaprzestać korzystania z wadliwych ogniw i skontaktować się jak najszybciej z Toshibą, aby otrzymać nową, bezpieczną baterię,” zaleca agencja.

Właściciele dotkniętych problemem modeli Toshiby mogą ściągnąć z sieci narzędzie diagnozujące i zobaczyć, czy ich notebook załapie się na darmową wymianę baterii.


W przeciągu ostatnich kilku lat Toshiba, a także i inni producenci komputerów przenośnych, którzy korzystali z baterii Sony doświadczyli na własnej skórze ile kłopotów może przynieść wadliwy element komputera. We wrześniu ubiegłego roku, po tym jak w płomieniach stanęły dwa notebooki, do wymiany zakwalifikowano ponad 340 000 wadliwych baterii. Tylko w zeszłym miesiącu do serwisów wezwano 10 000 komputerów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login