Laptopy

Toshiba prezentuje pierwszego laptopa ze 128 GB SSD

przeczytasz w 0 min.

Mimo że firma wycofała się z walki standardów HD to wciąż ma kilka asów w rękawie, które są w stanie podbudować jej morale. Jest nim na przykład notebook Toshiba Dynabook SS RX1. Toshiba twierdzi, że jest to pierwszy na świecie notebook fabrycznie wyposażony w dysk Solid State o pojemności 128GB.

Komputer ten przeznaczony jest dla podobnej klienteli co MacBook Air. Toshiba Dynabook SS RX1 jest również niezwykle cienki, ale jego dysk jest dwukrotnie większy niż ten instalowany w MacBooku Air. Co więcej, ten dwunastocalowy notebook wyposażony jest także w napęd DVD. Ale raczej nie jest to HD DVD.


Oprócz wymienionych podzespołów Toshibę zaopatrzono także w procesor Core 2 Duo taktowany z częstotliwością 1.2GHz i kartę grafiki Intela. Skrzat podobno jest w stanie pracować z dala od źródła zasilania przez 12.5 godziny i może być dodatkowo wyposażony w moduł telefonii komórkowej.

Jeśli jednak nie interesuje was napęd Solid State zawsze możecie skorzystać z opcji w postaci 80GB dysku twardego. Nowy notek powinien pojawić się w Japonii w przyszłym miesiącu. Jego cena detaliczna wyniesie około 4000 dolarów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login