Laptopy

Toshiba prezentuje pierwszego laptopa ze 128 GB SSD

przeczytasz w 0 min.

Mimo że firma wycofała się z walki standardów HD to wciąż ma kilka asów w rękawie, które są w stanie podbudować jej morale. Jest nim na przykład notebook Toshiba Dynabook SS RX1. Toshiba twierdzi, że jest to pierwszy na świecie notebook fabrycznie wyposażony w dysk Solid State o pojemności 128GB.

Komputer ten przeznaczony jest dla podobnej klienteli co MacBook Air. Toshiba Dynabook SS RX1 jest również niezwykle cienki, ale jego dysk jest dwukrotnie większy niż ten instalowany w MacBooku Air. Co więcej, ten dwunastocalowy notebook wyposażony jest także w napęd DVD. Ale raczej nie jest to HD DVD.

Oprócz wymienionych podzespołów Toshibę zaopatrzono także w procesor Core 2 Duo taktowany z częstotliwością 1.2GHz i kartę grafiki Intela. Skrzat podobno jest w stanie pracować z dala od źródła zasilania przez 12.5 godziny i może być dodatkowo wyposażony w moduł telefonii komórkowej.

Jeśli jednak nie interesuje was napęd Solid State zawsze możecie skorzystać z opcji w postaci 80GB dysku twardego. Nowy notek powinien pojawić się w Japonii w przyszłym miesiącu. Jego cena detaliczna wyniesie około 4000 dolarów.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!