Laptopy

Toshiba zmienia nazwę na Dynabook - laptopy będą sprzedawane pod nową marką

przeczytasz w 1 min.

Dział komputerów Toshiby zmienił nazwę na Dynabook. W sklepach nadal jednak będziemy spotykać się ze znanymi seriami Portégé, Tecra i DynaEdge.

Toshiba to jeden z najbardziej innowacyjnych i rozpoznawalnych producentów laptopów… a przynajmniej tak było do tej pory, bo firma zmieniła nazwę na Dynabook. Co to oznacza dla klientów?

Decyzja ma związek z przejęciem Toshiba Client Solutions przez firmę Sharp. Japoński koncern wykupił większość udziałów sekcji odpowiedzialnej za komputery, a wraz z nią technologie, personel i kanały sprzedaży. Umowa nie obejmowała jednak prawa do posługiwania się marką Toshiba.

Wraz z początkiem roku rozpoczęto proces odcięcia się od identyfikacji z marką Toshiba (Toshiba Client Solutions) i zmiany nazwy na Dynabook (Dynabook Americas, Inc.). Marka ta jest obecna na rynku przeszło od 30 lat, ale do tej pory była głównie rozpoznawalna w Japonii. Teraz będzie można ją spotkać również w innych częściach świata - w tym Europie, Singapurze, Kanadzie i Australii.

Toshiba - zmiana marki na Dynabook

Oferta producenta obejmuje laptopy oraz związane z nimi urządzenia elektroniczne. Co istotne, produkty firmy nadal będą wychodzić pod dobrze rozpoznawalnymi markami podrzędnymi Portégé, Tecra i DynaEdge.

Dynabook zapowiada poszerzenie oferty o nowe produkty, w tym również rozwiązania z branży Internetu rzeczy (IoT) oraz gogle rozszerzonej rzeczywistości (AR). Pierwszych premier pod nową marką powinniśmy się spodziewać jeszcze w tym kwartale.

Źródło: Business Wire, AndndTech

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Smuga
  6
  Szkoda, że nie Dynablaster (starzy wyjadacze zrozumieją)...
  • avatar
   Geriavit
   2
   Dobrze, że ZMIANIAJĄ nazwę a nie zmieniają xD
   Ja rozumiem chamski błąd zaszyty głęboko w tekście ale żeby w tytule? :D
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    w sumie szkoda że toshiba nie potrafiła się zaprezentować na rynku. kiedyś to były najlepsze laptopy, ale niestety zatrzymali się w rozwoju.
    • avatar
     musslik
     1
     ojej
     • avatar
      Kropeczka
      1
      Kolejny dobry produkt odchodzi do lamusa historii.
      • avatar
       Berry
       -6
       Produkowali szmelc, więc aby podnieść sprzedaż zmieniają nazwę, nic nowego :D
       Tak na prawdę to w środowiskach biznesowych/naukowych królują ThinkPad, Dell, MacBook (co wynika z moich obserwacji).
       • avatar
        lkozierowski
        0
        to jest próba ratunku niegdyś najlepszych laptopów na rynku, po doprowadzeniu Toshiby w zasadzie do upadku w związku m.in. z aferami finansowymi kalibru Lehman Brothers...z niczego innego to nie wynika