Akcesoria sieciowe

A gdy router nie daje rady… TP-Link RE550

przeczytasz w 1 min.

Gdy Wi-Fi w czterech ścianach nie daje rady, to wzmacniacz sieci bezprzewodowej stanowi rozwiązanie problemów. Dzięki niemu zwiększa się zasięg, podobnie jak siła sygnału. Nowy TP-Link RE550 wydaje się wartą rozważenia opcją nawet do bardzo dużego mieszkania.

TP-Link RE550 – gdy router nie daje rady

Jak dużego? TP-Link RE550 może pokryć zasięgiem sieci Wi-Fi nawet 1115 metrów kwadratowych. Tak szeroki zasięg zapewniają trzy anteny zewnętrzne o dużej mocy. To małe urządzonko pozwoli ci więc wyeliminować martwe strefy w mieszkaniu i cieszyć się szybkim połączeniem w każdym jego zakątku. Na plus trzeba też zapisać obsługę systemu OneMesh, zapewniającego płynne przechodzenie pomiędzy punktami dostępu (wszystkie routery, wzmacniacze i AP tworzą bowiem jednolitą sieć). 

Przejdźmy tymczasem do liczb – w końcu to one są najważniejsze. Ten nowy wzmacniacz działa w standardzie Wi-Fi 5 i to w jego szybszym wariancie. Oferuje mianowicie przepustowości dochodzące do 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz oraz do 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz. Jeśli tylko podpisałeś dobrą umowę z operatorem, to Internet w twoim domu będzie hulał aż miło. Granie w gry online czy oglądanie Netfliksa w 4K będzie jak najbardziej możliwe, nawet w tym najdalszym pokoju. 

TP-Link RE550 wzmacniacz

Wzmacniacz sieci bezprzewodowej do dużego domu

Do tego – dzięki technologii MU-MIMO 3x3 – TP-Link RE550 dobrze radzi sobie z obsługą wielu urządzeń naraz. Nie ma mowy, by po podłączeniu laptopa, telewizora i smartfona „zabrakło Internetu” dla konsoli. Nie bez znaczenia jest także wreszcie prosta obsługa. Wystarczy ci telefon z aplikację Tether i z tego poziomu masz pełną kontrolę nad swoją domową siecią Wi-Fi. 

A ile trzeba za ten sprzęt zapłacić? TP-Link ustalił cenę RE550 na poziomie 270 złotych.

Źródło: TP-Link

Czytaj dalej o akcesoriach sieciowych: 

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Co wy macie z tym TP-Linkiem w tych redakcjach? Promujecie to jakby to był szczyt techniki i nic lepszego nie było. Ja wiem, że ludzie to tylko ludzie i to co najtańsze i reklamowane kupują w ciemno, ale jest lepszy sprzęt i jak ktoś w to inwestuje i jest rozsądny to woli raz, a dobrze zapłacić niż dużo i potem mówić, że taki portal promuje, wiadomo jaki, z grzeczności nie napiszę
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Czyli koło o promieniu mniejszym niż 19 metrów. Mi 2 ubiquiti pokrywają 25000 (dwadzieścia pięć tysięcy) metrów kwadratowych.
   • avatar
    pawluto
    0
    Te reapetery to nie warto kupować - tylko kabel utp 4x2 i zero problemów :)
    Ja wiem że czasami trudno ale mamy 21 wiek i wszystko jest do zrobienia...to tylko kwestia ceny...