Internet

Twitter ostrzy sobie zęby na SoundCloud

przeczytasz w 1 min.

Drugie podejście do usług muzycznych.

Twitter SoundCloud

Po niezbyt udanym epizodzie z #Music App, Twitter po raz kolejny celuje w usługi strumieniowania muzyki. Takie rewelacje pochodzą od zaufanych źródeł serwisu Re/code. Tym razem właściciele jednego z najpopularniejszych serwisów społecznościowych ostrzą sobie ponoć zęby na prawdziwego giganta – mieliby być chętni na zakup usługi SoundCloud.

Nieco ponad pół roku temu Twitter wykupił firmę MoPub specjalizująca się w reklamie, co kosztowało go 300 milionów dolarów. Gdzie można sporo zarobić na reklamach właśnie? A jakże – w usłudze strumieniowania muzyki. Serwis miałby być bardzo pewny swego – za znany i lubiany SoundCloud Twitter musiałby bowiem wyłożyć minimum 700 milionów dolarów. Jeśli to prawda – byłby to jego największy do tej pory zakup.

Twitter mógłby na zakupie usługi SoundCloud sporo zyskać, a i dla tego drugiego nie byłoby to takie złe. A to niestety jedyne możliwe rozwiązanie. Przypomnijmy bowiem, że serwis społecznościowy chciał już podjąć współpracę z SoundCloud w przypadku #Music App, jednak nie spodobało się to firmom fonograficznym. Obie firmy mogłyby się wzajemnie wzmocnić, a jako że obie są raczej lubiane w środowisku – niewielu miałoby raczej jakiś zarzuty.

Źródło: SlashGear, Tahir News

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Clover
  3
  Oby nie. SoundCloud to świetny serwis.

  • avatar
   wdowa94
   1
   Oby nie! Ja nigdy nie zgodzę się, żeby jakiś Twitter miał w swoich rękach moją twórczość!
   • avatar
    Konto usunięte
    -14
    Nigdy nie słyszałem, pewnie w Polsce niedostępny.