Ciekawostki

Ukraiński minister: memiczne kryptowaluty mogą nas uratować przed Rosją

przeczytasz w 2 min.

Sytuacja na Ukrainie jest coraz trudniejsza, a rząd prosi obywateli innych państw o wsparcie. Atakowany kraj będzie akceptować nawet darowizny w kryptowalutach.

W pomoc dla Ukrainy zaangażowała się ogromna ilość ludzi. Część osób decyduje się na wsparcie finansowe – można je realizować nie tylko normalnymi pieniędzmi, ale też kryptowalutami.

Ukraina prosi o wsparcie w kryptowalutach

Początkowo ukraiński rząd akceptował darowizny w najpopularniejszych kryptowalutach: Bitcoin, Ethereum i Tether. Mychajło Fiodorow, wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy, ostatnio potwierdził, że na rządowe konto można wpłacać także darowizny w Dogecoin (DOGE).

Fiodorow jednocześnie pozdrowił Billy'ego Markusa, twórcę Dogecoin oraz Elona Muska dyrektora generalnego SpaceX i jednocześnie fana memicznej kryptowaluty (warto dodać, że ten wcześniej udzielił wsparcia Ukrainie poprzez uruchomienie internetu Starlink).

Wartość (Dogecoin) przekroczyła wartość rosyjskiego rubla. Zaczynamy przyjmować darowizny w monecie memie. Teraz nawet (memy) mogą wspierać naszą armię i ratować życie przed rosyjskimi najeźdźcami. Właściciele Doge na świecie, zróbmy to. 

Billy Markus odpowiedział na apel polityka wsparciem finansowym. Twórca kryptowaluty zachęcił też do udzielania wsparcia Ukrainy.

Wysłałem trochę. Ludzie z dogecoinami zwykle nie są bogaci, a sam dogecoin zwykle jest wykorzystywany do małych transakcji, ale jesteśmy troskliwą i pełną pasji grupą. Ci, którzy chcą pomóc, zaoferują to co mogą. Mam nadzieję, że kraj ożyje i stanie się silniejszy po tym wszystkim.

Apel Markusa dał efekt, bo darczyńcy od razu zaczęli przesyłać kryptowaluty. Obecnie w portfelu ukraińskiego rządu znajduje się blisko 80 tysięcy dolarów w DOGE.

Źródło: Bitcoin, Twitter @ Mykhailo Fedorov, Twitter @ Shibetoshi Nakamoto

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  pablo11
  3
  Uwaga na fake zbiórki. Te oparte na kryptowalutach są najczęściej oszustwem. Ten przekaz od ministra też śmierdzi mi oszustwem.
  To znaczy czemu mielibyśmy wpłacać pieniądze na ukraiński rząd. Oni za free dostają wyprodukowaną broń, nie sądzę, by państwa zachodnie nie były w stanie im pożyczyć kilka rzędów wyższych kwot, niż to, co ktoś im wpłaci w kryptowalutach. Skoro w sprzęcie przekazują im grube setki milionów.
  @benchmark proszę o lepsze weryfikacje newsów dotyczących Ukrainy.
  A użytkowników, prosiłbym o powściągliwość we wpłacaniu na jakiekolwiek cele w kryptowalutach. Jak chcecie wpłacać na Ukraińców, to polecam Polską Akcje Humanitarną, oni tę pomoc przynajmniej przeznaczą na pomoc przybyłym uchodźcom, a nie przeleją na swoje konto... Poza tym, przy okazji takiej pomocy, możemy ograniczyć kryzys w Polsce, wynikły z sankcji na Rosję i Białoruś oraz z wojny na Ukrainie.