• benchmark.pl
 • Gry
 • Ujawnienie daty premiery wyczekiwanej strategii z niemiłą niespodzianką w tle
Gry

Ujawnienie daty premiery wyczekiwanej strategii z niemiłą niespodzianką w tle

przeczytasz w 2 min.

Victoria 3, nowa produkcja Paradox Development Studio, będzie dostępna już jesienią. I nie powinna narzekać na brak zainteresowania.

Aktualizacja, 31.08.2022

Okazuje się, że na ostatniej prostej pewne plany uległy zmianie i z pewnością niektórzy będą rozczarowani. Przedstawiciele Paradox Interactive za pośrednictwem oficjalnego forum poinformowali swoją społeczność, że Victoria 3 w momencie premiery będzie dostępna wyłącznie na Steam.

„Gra będzie dostępna wyłącznie na Steamie w momencie premiery - po rozmowach z naszymi partnerami zdecydowaliśmy, że Victoria 3 nie będzie częścią usługi Game Pass ani oferty Microsoft Store.”

Oryginalny news, 30.08.2022

Data premiery Victoria 3 ujawniona

Do tej pory producent oraz wydawca podtrzymywali, że Victoria 3 zadebiutuje w 2022 roku. Nie jest jednak tajemnicą, że opóźnienia premier to aktualnie plaga w branży gier, a więc trzeba było traktować to z pewną rezerwą. Wszystko zmierza jednak ku dobremu, bo właśnie ujawniono konkretny termin - premiera gry Victoria 3 odbędzie się 25 października, na PC (także w ramach PC Game Pass).

Istotne ogłoszenie zostało wzbogacone o krótki zwiastun, który nie tylko wprowadza w rozgrywkę, ale też informuje o starcie przedsprzedaży. Decydujący się na nią (grę wyceniono na 199,99 zł) otrzymają zremasterowaną ścieżkę dźwiękową z Victoria 2.

Victoria 3 - zwiastun z datą premiery

Jakie atrakcje w Victoria 3?

Victoria 3 zabierze graczy do XIX wieku, pozwalając kontrolować przemiany między 1836 a 1936 rokiem. Jedni powiedzą, że to strategia, twórcy stosują określenie „głęboka społeczno-ekonomiczna i polityczna symulacja”, nikt nie mija się z prawdą.

Wybierając jeden z kilkudziesięciu narodów trzeba będzie zadbać nie tylko o gospodarkę, ale też społeczeństwo i politykę wewnętrzną oraz kontakty na arenie międzynarodowej, oczywiście z uwzględnieniem sojuszników i rywali. Duża liczba możliwości w odniesieniu do każdego z tych punków powinna zapewnić długie godziny rozgrywki, niemałe wyzwania i jeszcze większą satysfakcję w momencie, w którym odniesie się sukces.

Źródło: Paradox Interactive, PLAION

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bomber2
  6
  Już widzę ten pierdylion dlc który zamiast być w podstawie za 200 będzie w sumie kosztować 2tysie. Za chwilę znajdą się obrońcy ze jak nie chcesz to nie kupuj, ale to co w dlc dostaniemy powinno znajdować się w grze od początku ,a tak dostajemy trupa którego dlc mają po kawałku ożywić.
  • avatar
   AUTO6
   0
   Dobrze, że będzie w GP, na pewno ogram
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    DLC to jest idealna wyciągarka kasy. np. The Sims od EA, ta gra gdyby wszystko kupić, tj. pełną grę, to by kosztowało ze 3000zł. a podstawka niby 150zł. ale akurat the sims nie jest tu rekordzistą :)