Smartfony

Vienna drugim smartfonem BlackBerry z systemem Android

przeczytasz w 1 min.

BlackBerry widzi w smartfonach z systemem Android szansę na poprawę swoich notowań. Czy słusznie?

BlackBerry Vienna

W zeszłym miesiącu zaprezentowany został oficjalnie BlackBerry Priv, pierwszy smartfon Kanadyjczyków pracujący pod kontrolą systemu Google Android. Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, nie będzie on wyjątkiem, ale początkiem nowej drogi producenta.

W przygotowaniu jest już podobno Vienna, drugi model z logo BlackBerry opierający się na platformie Google. O ile Priv oferuje jednak wysuwaną klawiaturę, o tyle w tym przypadku spodziewać należy się nieco innej konstrukcji, ponieważ klawiatura ma być osadzona po ekranem na stałe, co zobaczyć możecie chociażby na powyższych renderach.

Niestety na ten moment nie wiadomo nic odnoście specyfikacji technicznej urządzenia. Spekuluje się jednak, że będzie on nieco słabszy, a co za tym idzie również tańszy od przywoływanego już Priv, który kosztuje naprawdę sporo.

Widać, że BlackBerry właśnie w smartfonach z systemem Android upatruje szansy na poprawę swoich notowań. Za jakiś czas zobaczymy, czy pomysł producenta okaże się trafiony.

Źródło: crackberry

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ooooo
  2
  Czy doczekam kiedyś telefonu z klawiaturą slide, jaka była m. in. w HTC Desire Z?
  • avatar
   kombajn
   1
   Mam nadzieję że będzie się sprzedawał jak świeże bułeczki wtedy przypuszczalnie ruszy w Chinach produkcja klonów.. yy chciałem powiedzieć nowych modeli Chińskich firm za jedną trzecią ceny i w tedy z chęcią kupie sobie taki telefon z klawiaturą :)