Mobile

WhatsApp z nową, przydatną funkcją w rozmowach grupowych

przeczytasz w 2 min.

Programiści Meta odpowiedzialni za komunikator WhatsApp dodali do aplikacji nową funkcję – możliwość wyciszenia wybranych osób w grupie.

Jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie, cały czas jest aktywnie rozwijany przez ekipę z Menlo Park w Kalifornii. Pomimo wielu kontrowersji, aplikacja nadal przyciąga miliardy ludzi z całego globu, którzy bardzo chętnie komunikują się przy pomocy tej platformy. By ułatwić im pracę w grupach, wraz z innymi nowościami, wprowadzono możliwość wyciszenia osób biorących udział w konwersacji.

Ile razy Wam się zdarzyło, że ktoś zapomniał o wyciszeniu swojego mikrofonu na czacie grupowym? Jest to niezwykle kłopotliwa sprawa i sam pamiętam, jak wielokrotne prośby nie przynosiły żadnego skutku, gdyż prowodyr całej sytuacji, akurat był zajęty kłótnią ze swoim dzieckiem/rodzicem/rodzeństwem/partnerem (niepotrzebne skreślić). Oczywiście sytuacji może być więcej, dlatego w WhatsApp od teraz będzie można wziąć sprawy w swoje ręce i wyciszyć użytkownika wideokonferencji lub czatu grupowego, który akurat tego potrzebuje, a sam tego nie zrobił. Co istotne, opcja ta jest dostępna dla wszystkich członków rozmowy, więc nie trzeba prosić o interwencję administratora spotkania.

WhatsApp - funkcje

Oprócz nowej funkcji wyciszania, WhatsApp dodał możliwość wysyłania wiadomości do określonych osób podczas rozmowy grupowej. Opcja ta może być przydatna w momencie, gdy chcesz dla kogoś podczas spotkania zrobić notatkę służbową, albo napisać „żarcik”, który mógłby nie trafić w gusta całego towarzystwa. Ponadto w komunikatorze pojawi się również nowa forma powiadomienia pop-up, które subtelnie poinformuję Cię, gdy ktoś nowy dołączy do aktualne prowadzonej rozmowy.

Skoro już poruszamy temat WhatsApp, to mam do Was pytanie – z jakiego komunikatora korzystacie na co dzień? Który Waszym zdaniem, jest najbardziej godny uwagi? Dajcie znać w komentarzach, gdyż sam mam swoje przemyślenia i chętnie poznam inne punkty widzenia.

Źródło: The Verge

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  JankukuSzopen
  -3
  Tu Jan Szopen Światowej sławy ekspert rynku kryptowalut, influencer, celebryta, biznesmen i dupiarz ktory zarobił już 30 milionów$ Na handlu kryptowalutami!
  Kiedyś bylem tylko zwykłym studentem informatyki i dorabiającym w weekendy kelnerem. Jednak postanowiłem ze nie chce pracowac za psie poeniadzE, postanowiłem ze zostane biznesmenem!
  I tak się stało! Posiadam teraz ogromna wille z pięcioma basenami, cztery elektryczne najdroższe tesle które wręczył mi mój serdeczny przyjaciel Elon Musk!
  Żyje w świecie śmietanki towarzyskiej, zpotylan się z innymi biznesmenami i miliarderami! Ponadto sypiam z pięknymi kobietami z całego świata również tymi z egzotycznych krajów które odwiedzam, Murzynkami, Azjatkami, latynoski,
  Indianki, muzułmanki itd! Ale sypiam tez z białymi Amerykankami, europejkami, Kanadyjkami, Australijkami! Mam nawet przydomek dupiarz bo kobiety same mi się pchają do łóżka!
  Ty tez możesz tak żyć wystarczy ze zaczniesz handlowac kryptowalutami a miliony same będą wpadały ci do konta!
  Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a otrzymasz
  Na start az 25$ w kryptowalucie cro!
  Zacznij zarabiać miliony już dzis i odmiennswoje życie na na lepsze. Zamień swoje małe mieszkanie 50 metrowe na wielka wille!, wymień swojego passata na najdroższa Elektryczna Tesle! Jezdzij po świece i zaliczaj piękne egzotyczne kobiety! Oto mój kod:
  jjey2xxs9c
  • avatar
   jacekwr
   0
   ...powinna być możliwość wielokrotnego wyboru...
   ...i gdzie Skype?
   • avatar
    piomiq
    0
    W ankiecie zabrakło SMSow....
    • avatar
     piomiq
     0
     Patrząc po wynikach ankiety nie wielu się przejęło tym, że FB korzysta z danych zgromadzonych w WhatsApp :/.