Gry

Wiedźmin 1 Remake i zmiany na lepsze. Mocna deklaracja

przeczytasz w 2 min.

Wiedźmin 1 Remake to pieśń przyszłości, ale z treści dostępnych w sieci możemy wydestylować całkiem ciekawe informacje. Na przykład to, że twórcy chcą usunąć pewne elementy znane z oryginału.

Wiedźmin 1 Remake wprowadzi ogromne zmiany. Trudno się nie zgodzić, bo nadchodzący remake napędzany jest przez silnik Unreal Engine 5, a więc leci dzieło otrzyma znakomitą oprawę wizualną. Co więcej, dzieło zostanie wzbogacone o bardziej otwartą strukturę świata lub mówiąc wprost - najwyraźniej będzie to gra mniej liniowa.

Zmiany na lepsze

Jeśli chodzi o warstwę gameplayową to Jakub Rokosz - dyrektor generalny Fool’s Theory, czyli studia odpowiedzialnego za odświeżonego Wiedźmina 1 - wysyła graczom interesujące sygnały. I chociaż Jakub nie pracował nad pierwowzorem, to najwyraźniej zauważa, w czym tkwią problemy, a to z kolei pozwoli uczynić nadchodzący remake lepszą grą.

W wywiadzie dla Edge, na który powołuje się GamesRadar, Jakub Rokosz wspomina o elementach, które są najwyraźniej archaiczne: “przede wszystkim potrzebujemy uczciwej, merytorycznej analizy, które części są po prostu kiepskie, przestarzałe i wymagają przerobienia” i jednocześnie zaakcentować te elementy, które są rdzeniem Wiedźmina 1 i nie mogą zostać pominięte.

Premiera Wiedźmina 1 Remake

Możemy spekulować: czy chodzi o system walki, który w ocenie wielu graczy był wybitnie “drewniany”, nawet jak na leciwą grę? Zostanie zachowany lub wręcz rozwinięty system dnia i nocy, który niemalże zmieniał układ sił w grze i co jednoczesnie było silnym atutem Wiedźmina 1? Dajcie znać w komentarzach, czego oczekujecie od Wiedźmina 1 Remake.

Jeśli chodzi o premierę Wiedźmina 1 Remake, to trzeba uzbroić się w cierpliwość. Adam Kiciński w listopadzie 2022 r. podkreślił, że remake "będzie bazował na technologii Polarisa [kodowa nazwa Wiedźmina 4 - przyp. red.]". Wobec tego kolejność powstania gier "można wydedukować".

Źródło: GamesRadar

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  5
  Era remaków...
  • avatar
   bullseye
   3
   Że tego nie skopią, nic więcej nie wymagam.
   • avatar
    PerfectDAY
    2
    Ponieważ jedynka była mocno toporna pod wieloma względami jestem przekonany, że remake odniesie ogromny sukces. Bez względu na to w nim się znajdzie i tak będzie to dużo lepsze od archaicznego oryginału. Jedyną rzeczą jaką chciałbym by mocno nie zmieniali to poważnego podejścia do fabuły i ponurego stylu grafiki, który bardzo lubiłem.
    • avatar
     bankaigoku
     0
     Znając CD Projekt RED z ostatnich lat, to pewnie również "przestarzały" jest kolor skóry mieszkańców tego świata, a nie zdziwiłbym się również, że i preferencje seksualne. Stąd Wiedźmin 1 Remake będzie wymagał "unowocześnienia" na wielu płaszczyznach... Jeśli naprawdę to tkną i zaczną zmieniać, nie pozostawię na nich suchej nitki, jak i oczywiście nawet złamanego grosza im nie zapłacę.
     • avatar
      Silesianus2K
      0
      Na 100% usuną karty kolekcjonerskie z artystycznymi portretami kochanek Wiedźmina.
      A szkoda bo to dzięki nim udało mu się przebić. Dopiero później gracze zaczęli się wciągać w świat.
      • avatar
       paankracyki
       0
       Wiadomo, że polecą karty. System walki był taki sobie nawet w dniu premiery więc na pewno też się mocno zmieni. Jeszcze praca kamery, inny interfejs, nowa oprawa graficzna (ale to oczywista oczywistość) i będzie dobrze.