• benchmark.pl
 • Windows 10
 • Aktualizacje Windows 10 mają wreszcie nie sprawiać problemów - Microsoft zmienia cykl
Systemy operacyjne

Aktualizacje Windows 10 mają wreszcie nie sprawiać problemów - Microsoft zmienia cykl

przeczytasz w 1 min.

Co aktualizacja Windows 10, to problemy. Microsoft nie chce, żeby tak było i dlatego też zdecyduje się na wydłużenie testów każdej kolejnej wersji swojego systemu. Tak wynika z najnowszych doniesień.

Windows 10 20H1 zadebiutuje jeszcze w grudniu 2019 roku

Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10: 19H2 ujrzy światło dzienne w listopadzie. Z najnowszych doniesień wynika, że zaledwie miesiąc później Insiderzy będą mogli przetestować już kolejną wersję: 20H1, która przynieść ma kilka ciekawych nowości. Pierwsza z dwóch dużych aktualizacji trafić ma do nich w połowie grudnia, a nie – jak miało to miejsce do tej pory – w marcu. 

Czy kolejne aktualizacje Windows 10 będą bezproblemowe?

Według tych samych informacji zmianie nie ulegnie termin samego wypuszczenia tej aktualizacji. Do szerszego grona użytkowników dotrzeć ma mianowicie w kwietniu lub maju. Oznacza to – ni mniej, ni więcej – że kompilacja będzie znajdowała się znacznie dłużej w testach, co (przynajmniej w teorii) pozwoli wyeliminować większą liczbę problemów. 

Warto też przypomnieć o innej próbie eliminacji problemów, podjętej przez Microsoft. Chodzi mianowicie o ich automatyczne wykrywanie i odinstalowywanie aktualizacji powodujących nieprawidłowości

Zmiany w harmonogramie rozwoju systemu Windows 10 mają sens

Zmiana harmonogramu rozwoju może pomóc w dopracowaniu aktualizacji, ale najpewniej wynika z czegoś innego – mianowicie z chęci dostosowania go do platformy Azure. Ta bazuje na cyklu, w którym kluczowe aktualizacje są udostępniane właśnie w grudniu oraz czerwcu

A zatem wygląda na to, że Microsoft planuje ujednolicenie harmonogramów w obrębie własnych produktów plus wydłużenie czasu przeznaczanego na testy przygotowanych kompilacji. Brzmi to naprawdę dobrze i pozostaje trzymać kciuki, by tym razem wszystko poszło zgodnie z planem.

Źródło: Softpedia, Windows Central

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sabaru
  30
  Myślałem że się przyzwyczaję po tylu tygodniach do zmian ale ta strona dalej jest nieczytelna. Fatalnie się przegląda newsy, a o ich czytaniu nie wspomnę. Po pierwszym akapicie mi się odechciewa. Po co było zmieniać coś co sprawdzało bardzo dobrze to ja nie wiem.
  • avatar
   Kenjiro
   0
   Znów MS próbuje zamydlić oczy. Ich problemem jest brak porządnego działu testów, który kilka lat temu został drastycznie zmniejszony, czego nie da się zastąpić żadnym zewnętrznym programem typu Insider. Inną sprawą jest olewanie zgłoszeń "insiderów", które później powodują znacznie gorsze skutki przy wypuszczeniu na produkcję.
   • avatar
    mozilla007
    0
    To nie pierwszy kwietnia by tak żartować.
    • avatar
     Szumek71
     0
     Właśnie jadę do klienta 3 raz walczyć z drukarką sieciową, z której korzysta całe biuro. 4 komputery z Win7 i jednen W10. Jak myślicie, na którym komputerze zdechło i nie działa?
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      do tej pory nie naprawili sieczki na ekranie w insiderze. ciekawe co zrobią jak to spłynie na użytkowników, bo ciągle nie naprawili. i niestety aktualizacje będą sprawiać problemu tak długo, jak długo MS będzie ignorował uwagi insiderów. z windowsem jest taki problem, że to dosyć podły system. niestety na komputer nie ma lepszej alternatywy. teoretycznie taką alternatywą mógłby być linux, ale po promilach udziału widać że nie jest. wynika to z rozdrobnienia linuxa. dopiero ostatnio widać jakąś unifikację z powodu wdrożenia pakietów typu flatpak itp.
      • avatar
       xxx.514
       0
       Jaaasne... Co raz zostało skopane od samego startu nie zostanie już naprawione. Ale ok, mogę dać im szansę, choć wątpię w jakikolwiek sukces.
       • avatar
        lafepu
        0
        Linux coraz szybciej się rozwija i zyskuje pozytywne głosy i sympatyków, ciekawy jestem kiedy nastąpi ten moment gdy Linux prześcignie Windowsa... coraz więcej firm wypuszcza wersje na linuxa swojego oprogramowania jako opcji wyboru, gdyby zaczęły powstawać nowe tytuły gier z portami na Linuxa to Windows by skapitulował w bardzo szybkim czasie.