Systemy operacyjne

Windows 11 będzie niesamowicie szybki

przeczytasz w 2 min.

Dajcie wiarę zapewnieniom, jakie co do swojego flagowego produktu składa Microsoft? Jeśli tak, to możecie zacierać ręce na przyszłe aktualizacje Windows 11.

Microsoft obiecuje, że Windows 11 będzie niesamowicie szybki

Trudno twierdzić, że użytkownicy rzucili się na Windows 11. I to pomimo tego, że aktualizacja z Windows 10 do Windows 11 jest darmowa, a skorzystanie z tej opcji nieszczególnie skomplikowane. Wśród tych, którzy zdecydowali się na przesiadkę (lub zakup) pojawiają się naturalnie różnego rodzaju komentarze i nie brakuje też tych z negatywnym wydźwiękiem.

Między innymi poruszana jest tutaj kwestia wydajności i akurat od tego producent nie zamierza się odcinać. Sami możemy potwierdzić, że da się odczuć tutaj wolniejsze wyświetlanie interfejsu, na forach użytkownicy wskazują też inne przykłady. Co na to Microsoft? Zespół programistów Windows ujawnił niedawno na forum reddit, że Windows 11 dostanie w przyszłym roku aktualizacje poprawiające wydajność i, przynajmniej wedle zapowiedzi, będzie niesamowicie szybki.

„Wydajność będzie dla nas kluczowym obszarem zainteresowania w 2022 roku. Wiele z tego będzie dotyczyć wydajności startowej/uruchamiania. Jeśli chodzi o renderowanie elementów UI na ekranie (po załadowaniu frameworka), przetestowaliśmy skalowalność takich rzeczy jak umieszczanie 10 000 przycisków na ekranie itp. Większość elementów UI renderuje się już dość szybko, ale byłoby dobrze zrozumieć kiedy występują konkretne problemy ze skalowaniem/spowolnieniem elementów interfejsu użytkownika, abyśmy mogli przyjrzeć się konkretnemu scenariuszowi.”

Użytkownicy jako testerzy?

Chyba nie wypada zaprzeczać głosom mówiącym, że trzeba będzie jeszcze trochę poczekać na efekty prac. Nieszczególnie dziwią też te sugestie, iż użytkownicy traktowani są jako testerzy, chociaż w teorii wydany został finalny produkt. Microsoft ujmuje to rzecz jasna zdecydowanie ładniej dla oka, mówi o przykładaniu uwagi do spływających opinii i sugestii. Dzięki nim będzie dokładniej wiedzieć, co należy poprawić.

Dowiedzieliśmy się też, że niedawno powołano nawet specjalny zespół, który ma zająć się omawianym tematem bardziej holistycznie. To też brzmi dobrze, ale oby na tym się nie skończyło.

Korzystacie już z Windows 11? Jesteście zadowoleni z wydajności czy też moglibyście wskazać tu elementy do poprawy?

Źródło: softpedia

Komentarze

27
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  adam1004a
  21
  chyba jak kompa z tym systemem wyrzuci się z 10 pietra z okna
  • avatar
   StaryZgred
   11
   Nie wiem co oni tam ćpają. Chodzi tak samo jak 10. Tu poprawili, tam zaszpachlowali, gdzie indziej odpadło. Tam dodali, tu spieprzyli. Logiki i spójności tam nie ma żadnej. Działa bo działa. Masa małych błędów i niedociągnięć które dobitnie świadczą że mają tam taki burdel że cud że to wszystko działa.
   • avatar
    MokryN
    7
    Zadnej roznicy nie odczowam w codziennej pracy. ZADNEJ.
    • avatar
     ECRYGIGS
     6
     Najpierw spowolnią windows 10, aby była większa różnica,.
     • avatar
      deel77
      5
      Całe szczęście nie mam komputera pozwalającego na aktualizację do W11.
      • avatar
       tokacz
       3
       jak przyspieszą skoro to pudrowana 10, a nie napisany od nowa system.
       • avatar
        pablo11
        3
        Jak będzie taki niesamowicie szybki, to się go zainstaluje. Póki co to tylko obiecanki. Przypominam, że w przypadku Windows 10, były zupełnie takie same obiecanki... A co można zaobserwować, to sami wiemy...
        Bujać to my, a nie nas.
        • avatar
         Smuga
         2
         Wszystko działa jak należy, ale u mnie jest problem z małym lagiem (jakaś 1/3 sekundy) przy wchodzeniu do folderów - szczególnie widać przy użyciu klawiatury. W innych Windowsach działało to błyskawicznie, w 11 przy każdym wejściu jest mikro zwiecha - strasznie to wnerwia. Ale wiem, że ten problem jest powszechny i go w końcu rozwiążą. Po za tym nie widzę jego demonicznej szybkości póki co - może nawet działa minimalnie gorzej od W10.
         • avatar
          studionti
          2
          Zablokowałem instalację Wirus 11 nie aktualizując biosu z TPM. Polecam.
          • avatar
           Virtus
           2
           To zdanie jest niegramatyczne:

           "Dajcie wiarę zapewnieniom, jakie co do swojego flagowego produktu składa Microsoft?"
           • avatar
            harder
            1
            Taa tylko w którą stronę?
            • avatar
             EgzoPro
             1
             Czy już została przywrócona możliwość zmiany położenia paska menu na np. lewą stronę? W Win10 nie było bardziej zaawansowanego systemu podziału ekranu, ale można zainstalować WinDock, w Win 11 jest ten system ale nie można przenieść paska menu, jak pracować na ekranach UltraWide?
             • avatar
              gicmo
              1
              W W10 też mam szybki, nawet cztery.
              • avatar
               Qpers
               1
               Beznadzieja, że system jest jeszcze mniej przejrzysty: nie widać nawet podglądu zawartości katalogów na ikonkach... Wydajnościowo standard: 1-5% wolniejszy od poprzednika niemal w każdym teście i scenariuszu.
               • avatar
                duzers
                1
                A GDI Render znowu będzie tak wydajny jak w Windows 7? Na obecną chwilę i w Windows 10 i 11 jest ponad 4 krotnie wolniejszy!
                • avatar
                 chotnik2
                 1
                 To dajcie znać jak już będzie szybki i napaleńcy wytestują.
                 • avatar
                  levusek1992
                  1
                  Zainstalowałem i w sumie żałuje. Mega odczulwany spadek wydajności. Szczególnie eksplorator.
                  • avatar
                   antytalent
                   1
                   Cyberbugs też miał dostać takie aktualizacje, takie super patche miały być że nawet na Riva tnt2 miało być stabilne 60 FPS. Microsoft również obiecuje gruszki na wierzbie, na razie win11 jest jak Vista. Spadek wydajności w aplikacjach, grach i interfejsie. Po prostu arcydzieło.
                   • avatar
                    HardCorak
                    0
                    Może za rok oddadzą podgląd zawartości folderu. Menu start będzie lepsze bo mocno uprościli względem 10 i w końcu widżety będą widżetami a nie że trzeba włączać osobną aplikacje żeby je podejrzeć...
                    • avatar
                     romeczek
                     0
                     Jedenastka tak samo zamula jak dziesiątka. Oby to poprawili. Działam na CPU z pierwszej dziesiątki mobilinych procesorów
                     https://www.cpubenchmark.net/laptop.html
                     • avatar
                      bankaigoku
                      0
                      Oprócz uruchomienia sprzętu, niech zrobią porównanie do W7. Zobaczymy wtedy gdzie jest ich ta różnica szybkości, bo może kryje się w tym, że w przeciągu lat sami dowalali procesy i usługi do systemu, spowalniali go, a później bohatersko ogłaszają "przyśpieszanie" w W11.
                      • avatar
                       Bywalec2
                       -1
                       Przesiadłem się z windows 10 do 11 i mogę powiedzieć, że mi działa szybciej. Ogólnie, nie widzę żadnych problemów w tym systemie. Przydało by się tylko zrobić tryb ciemny we wszystkich okienkach i możliwość przechodzenia w win 11 home do win 11 pro przy użyciu klucza umieszczonego na koncie w adresie mail.
                       • avatar
                        kitamo
                        -3
                        Ja tam nie narzekam - dziala OK, widac przyspieszenie pracy SSD co dobrze rokuje przy nadchodzących szybkich ssd.
                        Dziala po prostu tak jak system operacyjny i tyle.