Ciekawostki

Wirtualny model obozu KL Auschwitz pomoże w sądzeniu zbrodniarzy

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Wirtualny model obozu ma przynieść jednoznaczną odpowiedź na pytanie, co mogli, a czego nie mogli widzieć obecni w obozie.

Choć o wirtualnej rzeczywistości myślimy przede wszystkim jak o narzędziu służącym rozrywce, gogle VR otwierają przed nami także możliwość przenoszenia się w odległe zakątki świata czy zwiedzania muzeów. To jeszcze nie wszystko.

Eksperci z biura kryminalnego bawarskiej policji zaprojektowali model obozu Auschwitz-Birkenau w wirtualnej rzeczywistości. Model powstał w skali 1:1, jest wiernie odwzorowany, dzięki dokładnym pomiarom, a w dodatku jest w pełni interaktywny. Po co powstał?

Po to, by pomagać w procesach przeciwko nazistowskim zbrodniarzom. Ci najczęściej bronią się, mówiąc że ze swoich posterunków nie byli w stanie dostrzegać komór gazowych i mieć kontaktu ze zbrodniami. Model ma pomóc w udowadnianiu, że nie jest to prawda.

Obecnie trwają śledztwa w sprawie 12 osób podejrzanych o współudział w zbrodniach dokonywanych na więźniach obozów koncentracyjnych. Co uważacie o pomyśle tworzenia takich modelów i o sądzeniu nazistowskich zbrodniarzy (o ile takiego właśnie określenia użyjemy) po tylu latach?

Źródło: NBC

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  A to zbronia ze sie niby przedawnia? Dla takich jeszcze kara smierci po tylu latach powinna byc zanim ze starosci umra.
  3
 • avatar
  gofish
  Ma ktoś może linka do KL Auschwitz??
  1
 • avatar
  zuzannator
  Chłopaki dajcie spokój. Przecież na konsolach VR potrafi tylko podstawowe kształty obrobić :) Chyba nie myślicie serio że taka symulacja u Was pójdzie?
  -1
 • avatar
  Foxy the Pirate
  Już dajta sobie spokój, niech umrą ze starości, sądzenie już tu raczej nic nie wskóra, bo i tak pożyją może z kilka lat.
  -4