Internet

Własny biznes założysz przez internet

przeczytasz w 1 min.

Od 1 lipca będzie można zakładać działalność gospodarczą przez internet, rejestrując ją przez formularz Centralnej Ewidencji i  Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Dariusz Bogdan, wiceminister gospodarki, poinformował o planowanych zmianach podczas konferencji poświęconej nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.
 


 

- Przepływ danych między rejestrami urzędów  będzie odbywał się automatycznie, a podane informacje zostaną natychmiast zweryfikowane - powiedział Bogdan. Dzięki projektowi będzie można rejestrować firmę w ciągu jednego dnia.

Na stronie CEIDG znajdzie się odpowiedni przewodnik, który krok po kroku poprowadzi przedsiębiorcę przez cały proces rejestracji. Wypełnienie formularza ma zająć nie więcej niż 15 minut.

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przewiduje też ułatwienia dla osób chcących zawiesić swój biznes. Doczekamy się także zmian w zakresie zaświadczeń o nadanym numerze REGON, a także wydłużenia czasu odpowiedzi na pytania za pomocą punktu kontaktowego.

 

Źródło: Art. zamieszczony za zgodą serwisu Techbyte.pl

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  force
  0
  W związku z powyższym mam pytanie... ilu urzędasów straci dzięki temu pracę oraz ile przez to, że nie będzie trzeba już utrzymywać urzędników darmozjadów każdy statystyczny Kowalski zapłaci mniej w podatkach??
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Dobre pytanie force. Też o to samo mi chodziło.
   • avatar
    Dwd89
    0
    Bardzo dobrym byłoby wykorzystanie internetu zamiast bawienie się w jezdzenie po urzędach. GUS ma bardzo fajnie system opracowany. Dostajesz maila, logujesz się, wypełniasz. I masz z głowy. Nic nikomu nie wysyłasz, nigdzie nie musisz jeździć.

    Z urzędnikami jest tak że wiedzą tylko to co mają wpisywać w koleje rubryczki. I dlatego jest tak ciężko cokolwiek załatwić i czegokolwiek się dowiedzieć.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Wreszcie:). Nieważne, czy ktoś straci stołek z tego powodu (chociaż byłoby dla kraju nadzwyczaj miło ;)), ale taka rejestracja to pożyteczna rzecz :).
     • avatar
      projectdarkstar
      0
      Nareszcie cywilizacja wkracza do Polski.
      To, co na zachodzie jest normą i niezmiernie ułatwia życie w PL jest nowością i to niestety taką, która wywołuje pytania "ile osób straci pracę".
      Otóż ja wam powiem - oby jak najwięcej urzędników wyleciało. Polska to państwo urzędnicze, że głowa mała. Urzędnik nie generuje PKB, nic nie produkuje. Urzędnik przejada podatki innych ludzi.
      Ludzie zapomnieli, że urzędy mają służyć pomocą a nie być siedliskiem zakompleksionych pseudo-karierowiczów, którzy swoją nędzną egzystencję odreagowują na petentach.

      W Polsce się szerzy jakaś choroba. Każdy chce być urzędnikiem (ile osób na administrację itp. na uczelnię idzie...) bo zero odpowiedzialności i robota pewna.

      Tak, ZERO odpowiedzialności. Jak urzędnik popełni błąd to za to nie odpowie. Beknie za to ktoś innych i nie wmówicie mi inaczej bo znam osobiście takie przypadki. Urzędnik w PL jest bezkarny i nie jest za nic odpowiedzialny.