• benchmark.pl
 • E3
 • Xbox Elite Series 2 - elitarny pad w nowej, lepszej wersji
Kontrolery do gier

Xbox Elite Series 2 - elitarny pad w nowej, lepszej wersji

przeczytasz w 1 min.

Jeszcze wyższa jakość i jeszcze większe możliwości personalizacyjne. Oto Xbox Elite Wireless Controller Series 2.

Nie oszukujmy się – Xbox Elite to jeden z najlepszych padów, jakie kiedykolwiek powstały. Microsoft nie chciał jednak spoczywać na laurach i dlatego też przygotował jego nową, jeszcze bardziej imponującą wersję, czym pochwalił się podczas konferencji na E3 2019.

Xbox Elite Wireless Controller Series 2 bazuje na „elitarnym padzie dla każdego” z 2015 roku i zawiera kilka ulepszeń, dzięki którym dostosować go do swoich preferencji będą mogli dosłownie wszyscy. Microsoft wysłuchał opinii społeczności i wdrożył w życie zmiany, o które prosiło najwięcej użytkowników. Łącznie wprowadził ich ponad 30…

Xbox Elite Wireless Controller Series 2 pad

Przede wszystkim w Series 2 pojawiła się możliwość regulacji oporu drążków i dystansu spustów, na której brak wiele osób narzekało. Są też kolejne wymienne przyciski, a zaktualizowane oprogramowanie gwarantuje „nieograniczone możliwości” jeśli chodzi o ich programowanie i dostosowywanie do konkretnych preferencji.

Producent postarał się też o większą powierzchnię gumowanej warstwy na uchwytach, co zapewniać ma większą wygodę i kontrolę podczas rozgrywki. Wbudowany akumulator po naładowaniu do pełna wystarczać ma nawet na 40 godzin zabawy, a trzy formy łączności (Xbox Wireless, Bluetooth i USB typu C) to gwarancja uniwersalności.

Nowy kontroler jest kompatybilny z konsolami z rodziny Xbox One, pecetami z systemem Windows 10 oraz wybranymi innymi urządzeniami (choć trzeba liczyć się niepełną funkcjonalnością). Rynkowy debiut został zaplanowany na 4 listopada bieżącego roku, a Polska jest na liście „pierwszych krajów”. Cena, jak się pewnie domyślacie, nie jest niska – wynosi 179,99 dol.

Xbox Elite Wireless Controller Series 2 zestaw

Co otrzymujemy za te pieniądze? Pudełko, w którym znajdziemy pada, stację ładującą, przewód USB-C i futerał, a także 2 D-pady, 4 łopatki, 6 drążków i narzędzie do regulacji działania tych ostatnich. Chcecie dowiedzieć się więcej? Zerknijcie zatem na oficjalny materiał pokazujący Xbox Elite Wireless Controller Series 2 w akcji:

Źródło: Xbox

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Microsoft tworzy najlepsze pady na naszej planecie i to jest niepodważalny fakt.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Co do padów Microsoft, są faktycznie bardzo dobrej jakości. Jednak porównując pady do XO oraz do X360:

   pad X360 , o wiele trwalszy, odporniejszy na uszkodzenia gałek, cięższy, bardziej toporny i głupotoodporny. jedyną powszechną wadą w wersji radiowej, jest koszyk na baterie który często nie styka i pad się przez to wyłącza. Usterka powszechna, i łatwa do naprawy. zamiast tego można kupić dedykowany akumulator który styka znacznie lepiej, coraz trudniejszy do zdobycia. Bardzo fajny odbiornik radiowy do PC w zestawie z padem (typu PC) na USB, do którego można sparować do 4rech padów. niestety odbiornik nie do kupienia osobno.

   pad XO , lżejszy wygodniejszy, dodatkowe przyciski większe i łatwiejsze do odnalezienia, lecz jednocześnie łatwiejsze do przypadkowego wciśnięcia. od razu z dedykowanym akumulatorem. niestety odbiornik do PC do kupienia wyłącznie osobno, i jest dosyć drogi. sam pad też jest o wiele mniej trwały, guma na gałkach się dosyć szybko zużywa, gałki tracą stabilność i precyzję.

   Generalnie, pad XO jest gorszy od pada X360, jednak obydwa są dużo lepsze od reszty.