Internet

Yahoo odrzuca zaloty Microsoft

przeczytasz w 0 min.

Po ponad tygodniu spekulacji pojawiła się nieoficjalna informacja jakoby zarząd Yahoo! stwierdził, że propozycja Microsoft nie trafia w aktualne plany akcjonariuszy firmy. Przypomnijmy, że gigant z Redmond po raz drugi zaoferował Yahoo! możliwość przejęcia akcji internetowego serwisu. Tym razem oferując astronomiczna sumę sięgającą 45 miliardów dolarów. Jest to zarazem suma, która znacznie przekracza realną wartość spółki.

Okazuje się, że zarząd Yahoo nie jest przekonany co do słuszności takiej transakcji i tym samym odrzucił propozycję. Ponoć jeszcze dziś na odpowiednie biurko w siedzibie Microsoft ma trafić list zawierający oficjalną odmowę z stosowną argumentacją. Ponoć oczekiwania Yahoo zamykają się w sumie 56 miliardów. Czy oznacza to, że mamy do czynienia z targowaniem się o każdy „grosz”? Jest to wielce prawdopodobne.


Pojawia się tylko pytanie o to czy firmę Yahoo Inc. stać na granie na zwłokę. Microsoft może odczekać jeszcze kilka miesięcy i po raz kolejny złożyć ofertę, która nie będzie już tak lukratywna. Cena sugerowana przez zarząd i tak zmusiłaby Microsoft do zaciągnięcia sporych kredytów, a tego firma z Redmond bardzo nie lubi.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login