Internet

Muzyka Adele, Radiohead i innych może zniknąć z YouTube’a

przeczytasz w 1 min.

Niezależne wytwórnie nie zgadzają się na przyjęcie nowych warunków zaproponowanych przez Google.

YouTube Radiohead

YouTube będzie usuwać teledyski takich artystów jak Adele, Arctic Monkeys i Radiohead. Dlaczego? Ponieważ niezależne wytwornie, do których należą, odmówiły zgody na zaproponowane przez Google warunki witryny.

Firma Google, do której serwis YouTube należy, postanowiła nieco zmodyfikować regulamin i renegocjować kontrakty z wytwórniami. To wszystko jest częścią przygotowań do uruchomienia usługi subskrypcji muzyki.

Rzecznik jednej z niezależnych wytwórni powiedział, że proponowane przez YouTube warunki są nie do przyjęcia. „To poważny błąd komercyjny” – mówi. Google jednak jest pewne swego i tłumaczy, że dzięki temu przynosi „nowe źródła przychodów” w przemyśle muzycznym.

W rozmowie z The Financial Times, szef ds. treści i działalności gospodarczej w YouTube, Robert Kyncl przyznał, że filmy niezależnych wydawnictw mogą zostać zablokowane w ciągu kilku dni jeśli nie zgodzą się one na proponowane warunki.

Trzy główne wytwórnie – Universal, Sony i Warner – zgodziły się na warunki i podpisały nowe umowy. Mniejsze niezależne wydawnictwa mówią jednak, że nie mogą sobie na to pozwolić i nie zamierzają zmienić zdania.

„Próbowaliśmy i nadal będziemy starali się pomóc YouTube’owi zrozumieć jak ważna jest muzyka niezależna dla usługi streamingowej i dlaczego powinna być odpowiednio wyceniona” – mówi Alison Wenham z Worldwide Independent Network.

„Nie dając swoim użytkownikom dostępu do muzyki niezależnej YouTube z góry zgadza się na porażkę… Zdecydowana większość niezależnych wytwórni na całym świecie jest rozczarowana brakiem szacunku i zrozumienia” – dodała Wenham.

Źródło: BBC

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  32
  Google + na yt to jakaś porażka..
  • avatar
   wirher
   5
   Jak ludzie nie znajdą tego na YouTube, to znajdą w innym miejscu. Tylko wtedy już nawet reklam nie obejrzą. Genialna logika zarabiania.
   • avatar
    webster58
    4
    NARESZCIE !! Osobiście nie cierpię muzyki na YT, a to z prostego powodu i nie hejtucie tak od razu. Zdażyło się wam być kiedyś na imprezie na której muzyka leci z YT ? zawsze znajdzie się ktoś taki po kilku głębszych który mówi: pokażę wam zajebisty filmik ... i tak kulturalna impreza z alkoholem przeradza się YouTube Party ... dramat :/
    • avatar
     Konto usunięte
     4
     Nie bardzo rozumiem, o co chodzi.
     Youtube zabroni wytwórniom, czy zwykłym ludziom (czyli niezależnym twórcom) wrzucać ich klipy na YT i włączyć reklamy, czy jak?

     Wydaje się to trochę dziwne, przecież YT jest pełen niezależnych, zwykłych twórców którzy włączają sobie reklamy.
     I co teraz, jakiś Zdzichu z kapeli nie włączy już sobie reklam?

     Nie bardzo rozumiem jak by to miało działać.

     Poza tym... co, jak się ktoś nie zgodzi na usługę subskrybcji muzyki, to mu zabronią wrzucić ich klip na YT, czy jak?!
     • avatar
      yendrek
      3
      Bez wielkich wytwórni (Universal, Sony i Warner) google gówno by miało w swoim serwisie więc musiało się zgodzić na warunki wytwórni i próbują odbić "straty" na mniejszych niezależnych. Jak tylko oni kur*a nie widzą, że nie są jedynym serwisem streamingowym i fani wykonawcy/zespołu pójdą tam, gdzie znajdą swoja muzę... Google różne dziwne rzeczy robiło ale teraz to kompletnie ich nie rozumiem. Chyba za bardzo wierzą w swoją potęgę.
      • avatar
       Varso
       0
       Ciekawe o co tak właściwie chodzi i kto tu przegina
       • avatar
        Marucins
        0
        Swoją drogą ta zagrywka o jakiem mówi artykuł jest bardzo krzywdząca dla nas. Kolejny serwis strumieniowania muzyki. Kolejny kołchoz.