Filmy / seriale / VOD

YouTube robi to, co trzeba. Robi to nareszcie

przeczytasz w 1 min.

YouTube przedstawia Primetime Channels: platformę, która ma pomóc w zrobieniu porządku z serwisami streamingowymi.

YouTube połączy serwisy VOD?

YouTube jest królem internetowego wideo, ale jedynie tego – nazwijmy to – standardowego formatu. Tymczasem coraz większą rolę w naszym życiu odgrywają (z jednej strony) krótkie materiały w stylu tiktokowym (na co odpowiedzią są Shorts) oraz (z drugiej) pełnometrażowe filmy i seriale dostępne z poziomu serwisów VOD, takich jak Netflix, HBO Max czy Disney+. Aby się rozwijać, YouTube musi więc przygotować też odpowiedź na to. 

YouTube na szczęście nie ma w planach uruchomienia własnego serwisu VOD premium – i bez niego jest ich już za dużo. Ma za to pomysł, jak stać się platformą do oglądania filmów i seriali, a przy okazji ułatwić życie użytkownikom. Pomysł nazywa się „Primetime Channels” i nie jest niczym innym jak po prostu hubem dla serwisów streamingowych. Dzięki temu z poziomu jednej aplikacji możemy uzyskać dostęp do katalogów różnych platform. 

YouTube Primetime Channels

Dlaczego Primetime Channels na YouTube ma sens?

Na razie „Primetime Channels” działa tylko w Stanach Zjednoczonych i oferuje dostęp do takich usług jak AMC+, Epix, Paramount+, Showtime czy STARZ i kilkudziesięciu innych. Na liście – przynajmniej na razie – nie znajdziemy tych największych serwisów (Netflix, HBO Max, Disney+, Amazon Prime Video czy Apple TV+), ale koncepcja niewątpliwie jest interesująca i w czasach, gdy usługi tego typu wyrastają jak grzyby po deszczu – naprawdę praktyczna.

YouTube Primetime Channels UI

Takie rozwiązanie nie tylko eliminuje konieczność korzystania z masakrycznie dużej liczby aplikacji, ale też pozwala otrzymywać spersonalizowane rekomendacje z wielu różnych platform w jednym miejscu. Podobnie działa to na platformie Google TV, w której właśnie z tego uczyniono znak rozpoznawczy. Jak widać, teraz amerykański gigant stawia w tym kierunku kolejny krok.

Źródło: Engadget, YouTube Blog

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SadSam
  7
  "One ring to rule them all"
  • avatar
   piterk2006
   2
   Oczywiście 0 informacji czy to tylko przeglądarko-wyszukiwarka na zasadzie gog galaxy, czy też raczej konto super-premium do wszystkich portali na raz.
   • avatar
    Yesusik
    -1
    Można byłoby rzec "nareszcie" !!!
    • avatar
     rybak
     0
     Podobnie działa amazonowy Fire tv. Wyszukuje filmy na wszystkich kanałach (czy też aplikacjach) , od razu pokazuje czy ma się do tego dostęp czy może to jest dodatkowo płatne, działa świetnie na TV.
     • avatar
      levusek1992
      0
      Nie ma szans, że giganci zrezygnują ze swoich aplikacji :D
      • avatar
       Kasuja Wpisy Automatem
       0
       YT od dawna mnie irytuje. z przykrością patrzyłem jak YT był sprzedawany góglowi