Filmy / seriale / VOD

Od dziś Netflix w wyższej jakości! Co z ceną?

przeczytasz w 1 min.

Jak być może wiecie, ostatnimi czasy Netflix nie ustaje w próbach reorganizacji swoich usług. Tym razem padło na Plan Podstawowy, dla którego od dzisiaj przewidziana jest wyższa jakość. Co z ceną?

Netflix – zmiany, zmiany, zmiany

Konkurencja nie śpi, o czym kadr zarządzających serwisu Netflix nie trzeba przekonywać. Za kolejnymi rewolucjami w zakresie funkcjonowania popularnej platformy VOD, już zmierzają nowe. Po pakiecie z reklamami przyszła pora na walkę ze współdzieleniem kont. Tę zaś (mimowolnie) powiązano z przenoszeniem profili na Netflix. Da się słyszeć też doniesienia jakoby, śladem pozostałych serwisów streamingowych, rozważano rezygnację z premier całych sezonów seriali za jednym zamachem.

Kolejne zmiany dotyczą Planu Podstawowego, oferowanego dotychczas w jakości SD (480p), za który do tej pory trzeba było zapłacić 29 złotych miesięcznie. Jak jest teraz?

Netflix – Pakiet Podstawowy w jakości HD

Od 1 listopada polscy widzowie będą mogli cieszyć się podwyższoną rozdzielczością, oferowaną w ramach Pakietu Podstawowego. Brzmi dobrze, prawda? Spokojnie, nie jest to wstęp do zapowiedzi kolejnych podwyżek cenowych – przynajmniej na razie. Kwota 29 złotych za miesięczny dostęp do biblioteki serwisu przy możliwości korzystania z jednego urządzenia w tym samym czasie wciąż pozostaje więc aktualna

Netflix - plany

Przypomnijmy przy tej okazji, że Pakiet Standard w cenie 43 złotych oferuje dostęp do treści w rozdzielczości Full HD (1080p) na dwóch urządzeniach jednocześnie. Pakiet Premium to już rozrywka w najwyższej jakości 4K HDR z możliwością korzystania równolegle z czterech urządzeń, dostępna w ramach abonamentu wynoszącego 60 złotych w skali miesiąca.

Źródło: Netflix

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kaczor325
  22
  Jejuniu, HD 720p! Świat oszalał! Czyli Netflix się zorientował, ze ludzie nie oglądają ich serwisu już na starych kineskopowych telewizorach tylko co najmniej HD Ready? :)
  • avatar
   pawluto
   3
   Na szczęście jest konkurencja i to zdecydowanie lepsza...
   • avatar
    youkai20
    3
    Heh, nawet You Tube już od dawna nie nazywa 720p jakością HD... Netflix goni konkurencję robiąc krok do przodu i trzy kroki do tyłu niczym Chrome.
    • avatar
     Felipesku
     1
     Już dawno przerzuciłem się na Disney+AmazonPrimeVideo+HBOMax. Na spółkę ze znajomymi wychodzi bajecznie tanio. Netflix bujaj się
     • avatar
      MokryN
      -3
      Mam 38" 21:10 monitor, 480p z odległości jakiej oglądam wygląda tak samo jak każdy DVD który włączę
      • avatar
       Kasuja Wpisy Automatem
       0
       netflix tu, netflix tam..... mam nadzieję że odpowiednio kasujecie netflixa za artykuły reklamowe. bo jeśli to groszaki, to nie kompromitujcie się lepiej.
       • avatar
        Bonaducci
        0
        Łaskawcy.