Ciekawostki

Zmiany na kluczowym stanowisku w AMD

przeczytasz w 1 min.

Hector Ruiz, CEO (dyrektor generalny) AMD to postać związana z firmą od blisko ośmiu lat. Od roku 2002 pełni on obecną funkcję. W międyczasie, gdy w 2004 roku na emeryturę odszedł Walter J. Sanders (jeden z założycieli AMD), zajął również miejsce po nim w radzie nadzorczej. Ta kluczowa dla AMD osoba już niebawem zrezygnuje z funkcji CEO w firmie. Nie oznacza to jednak, że Ruiz całkowicie pożegna się z AMD. Dotychczasowy szef pozostanie w radzie nadzorczej spółki.

Następcą Ruiza będzie Dirk Meyer człowiek nie mniej zasłużony dla firmy. Można powiedzieć, że to weteran AMD, który dołączył do zespołu już w 1995 roku i pracował m.in. nad pierwszymi procesorami Athlon. W ostatnich latach pełnił funkcję dyrektora operacyjnego. Zmiany - jak się dowiadujemy - związane są z koniecznością zmniejszenia strat AMD i wypracowaniem nowej, lepszej strategii, która zwiększy konkurencyjność firmy na tle takich rywali jak Intel i Nvidia. Można powiedzieć, że takie było życzenie akcjonariuszy.

Odchodzący z funkcji dyrektora generalnego Hector Ruiz, na pewno nie odchodzi w cieniu. To postać, która mocno zasłużyła się w ostatnich latach dla AMD i dzięki której korporacja wyraźnie zmniejszyła dystans jaki dzielił ją od Intela. Jak widać oczekiwania akcjonariuszy są jeszcze większe.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!