Najlepsze programy do montowania filmów na telefonie
Oprogramowanie

Najlepsze programy do montowania filmów na telefonie

Marcin Jaskólski | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Jeszcze parę lat temu montaż filmów na telefonie wydawał się być abstrakcją, a już na pewno można było zapomnieć o czymś bardziej skomplikowanym. Dziś wiele programów do montażu wideo na Androida ma naprawdę świetne możliwości.

Coraz wydajniejsze smartfony i rozwój mobilnego oprogramowania umożliwia nam obecnie całkiem komfortowy montaż wideo na telefonie. Aplikacje takie oczywiście jeszcze ustępuje funkcjonalnością najlepszym programom do montażu filmów na PC, ale ich możliwości stały się naprawdę interesujące - o czym możecie się przekonać czytając to zestawienie najlepszych programów do montażu wideo na Androida. Zapraszamy również do naszego zestawienia najlepszych darmowych gier na Androida.

Warto wspomnieć jeszcze o aplikacjach ze stajni Adobe, czyli Premiere Clip oraz Premiere Rush. Z bliżej nieznanych powodów zniknęły one jednak ostatnio ze sklepu Google Play - być może tylko tymczasowo.

Najlepsze aplikacje do edycji wideo na smartfonie

Warto pamiętać również o tym, że jeśli potrzebujecie dostępu do najprostszych opcji montażowych, jak przycięcie, dodanie efektów, czy napisów lub naklejek to najlepiej skorzystać z... oprogramowania dostarczonego przez producenta waszego smartfona. Dla przykładu w smartfonach Samsunga jest to aplikacja Edytor Wideo.

Po co w ogóle montować filmy na smartfonie? Odpowiedź jest oczywista, jeśli nagrywamy wideo również za pomocą smartfona, które przecież umożliwiają dziś nagrywanie materiału wideo nawet w jakości 4K UHD w 60 klatkach na sekundę. Możemy się wtedy zająć edycją natychmiast, w każdym miejscu i dowolnym czasie i nie musimy czekać na powrót do domu, czy też mozolnie przenosić dane do laptopa. Dodatkowo film możemy równie szybko opublikować - czy to na YouTube, czy innych serwisach społecznościowych.

Dzisiejsze aplikacje na Androida umożliwiają nam nie tylko dostęp do zaawansowanego montażu i efektów, ale i również potrafią eksportować materiał w wysokiej jakości - również 4K UHD. Istnieje również możliwość renderowania w 2160p w 60 klatkach na sekundę, ale na to mogą sobie pozwolić posiadacze wydajniejszych smartfonów - w przypadku słabszych telefonów taka opcja może być nieaktywna.

Część z zaprezentowanych aplikacji jest płatna, ale można się zapoznać z nimi za darmo, a kwoty za pełne wersję są często śmiesznie niskie - chociaż należy się również liczyć z dodatkowymi opłatami np. za pakiety efektów. Ale dokładnie z taką samą sytuacją mamy do czynienia z programami na komputer.

PowerDirector - najlepszy program do edycji wideo na smartfonie

PowerDirector

zainstaluj

Prawda jest taka, że właściwie na tej pozycji... moglibyśmy zakończyć ten top. PowerDirector to najlepszy program do montażu wideo na Androidzie i równocześnie najbardziej zaawansowany. Firma CyberLink wykonała świetną robotę przenosząc swój flagowy program do montażu wideo na urządzenia mobilne. Oczywiście należy się liczyć z ograniczeniami wersji na smartfony, ale... i tak jest świetnie.

Podstawowa wersja jest darmowa - jak wszystkie zaprezentowane tu aplikacje - ale musimy liczyć się z ograniczeniami np. dotyczącymi eksportu materiału.

Zakupy dodatkowych funkcjonalności w aplikacji mogą nas kosztować od 4,29 zł do 169,99 zł za element.

PowerDirector Android

Quik GoPro - prosta w obsłudze, ale oferująca dobre efekty aplikacja do edycji filmów

Quik - GoPro

zainstaluj

Quik to prosta w obsłudze aplikacja, która świetnie sprawdzi się przy tworzeniu krótkich i dynamicznych klipów - na przykład przy szybkim montażu materiałów z kamerek sportowych.

Aplikacja oczywiście świetnie współpracuje z materiałami z kamerek GoPro, ale można ją też wykorzystać bez posiadania tego sprzętu. Fani tego rodzaju twórczości znajdą tu między innymi takie efekty jak dodawanie danych z GPS (by np. pokazać z jaką prędkością się poruszałeś) czy slow motion.

Oprócz podstawowych funkcjonalności jak porządkowanie, przycinanie i obracanie zdjęć i klipów wideo, jest tu między innymi bogata baza klipów audio (z opcją synchronizacji z muzyką), możliwość dodawania animowanych napisów, naklejek i wiele innych interesujących funkcji.

Zakupy dodatkowych funkcjonalności w aplikacji mogą nas kosztować od 9,99 zł do 219,99 zł za element.

Quick Go Pro Android

KineMaster - kombajn do montowania filmów na telefonie

KineMaster

zainstaluj

KineMaster ewoulował z przeciętnego programu o niewielkich możliwościach eksportu wideo do naprawdę przyzwoitego mobilnego kombajnu.

Tuż po uruchomieniu programu można wykonać test wydajnościowy naszego smartfona, a program określi na jakie możliwości możemy liczyć. Przykładowo możliwości Samsung Galaxy Note 9 to praca na dwóch warstwach w rozdzielczości 2160p i na ośmiu w 1080p.

Zakupy dodatkowych funkcjonalności w aplikacji mogą nas kosztować od 2,99 zł do 159,99 zł za element.

Kinemaster Android

FilmoraGo - tiktokerzy go uwielbiają, aplikacja do robienia filmików

FilmoraGo

zainstaluj

Całkiem ciekawa aplikacja, zwłaszcza dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w mobilnej edycji. Dawniej oferował on podstawową edycję bez ograniczeń, teraz niestety trzeba go upgrade'ować do opcji VIP (by np. pozbyć się znaku wodnego).

W FilmoraGO znajdziemy gotowy zestaw filtrów, efekty przejść, możliwość przycinania, PiP, nagrania dodatkowego audio, dodawania napisów... aplikacja naprawdę nie ma się czego wstydzić.

Zakupy dodatkowych funkcjonalności w aplikacji mogą nas kosztować od 4,69 zł do 144,99 zł za element.

FilmoraGO Android

ActionDirector - popularny aplikajca do przerabiania filmów

ActionDirector

zainstaluj

ActionDirector ewoluował przez dłuższy czas i obecnie mamy do czynienia z ciekawą aplikacją, która potrafi eksportować firmy nawet do rozdzielczości 4K UHD.

Udostępnia on wszystkie podstawowe efekty oraz możliwość nieskomplikowanej edycji. Jeśli PowerDirector wydaje ci się za bardzo rozbudowany i skomplikowany, to być może ActionDirector przypadnie ci do gustu.

Zakupy dodatkowych funkcjonalności w aplikacji mogą nas kosztować od 8,29 zł do 104,99 zł za element.

ActionDirector Android

Może Cię również zainteresować:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  system
  1
  Montować cokolwiek na telefonie w mojej opinii mija się z celem, ale może ja się nie znam :]
 • avatar
  Ahura
  0
  Chcesz na szybko przyciąć nagrany filmik żeby wrzucić do sieci bez zbędnych momentów w nim, okej. Dla profesjonalisty jest to rozwiązanie jak gra w FPS'y na touchpadzie. Da się, ale po co utrudniać sobie życie ?
 • avatar
  ECRYGIGS
  0
  Z ciekawości zainstalowałem PowerDirector i co? Wyskakujące informacje reklamy ( powiadomienia ) nawet jak internet jest wyłączony. Odinstalowałem ten syf.
 • avatar
  chemicalwizzard
  0
  KineMaster uzywam od kilku w sumie lat, latwy intuicyjny, darmowy (waterkmark zostaje) szybki. nie zauwazyłem nadmiaru reklam.
 • avatar
  crazyraven
  0
  Jak wspomniano tu o aplikacji GoPro Quik to warto było też wspomnieć o DJI Mimo. Też ciekawy darmowy edytor wideo.