Odtwarzacze

Asus OPlay Air: ocena

przeczytasz w 3 min.
 

odtwarzacze HD
zobacz inne testy
» WD Elements Play
» Asmax Playbox HD
» THOR HD
» QNAP NMP-1000P
» Ferguson Ariva HDplayer 210
» LG DP1W Portable Theater Wi-Fi
» 4World Mini Media Box

Asus OPlayAir w trakcie kilkudniowego użytkowania zrobił na nas bardzo dobre wrażenie. Komfort odtwarzania multimediów za jego pośrednictwem stoi na wysokim poziomie – system operacyjny działa dość szybko, interfejs jest czytelny i nowoczesny, a nawigacja intuicyjna.

Nie możemy narzekać również na ergonomię i funkcjonalność. Materiały użyte do wykonania obudowy są bardzo przyzwoite, a ilość portów i ich rozmieszczenie nie pozostawia wiele do życzenia. Filmy, zdjęcia i utwory muzyczne dostarczać możemy poprzez dwa wbudowane porty USB (w tym jeden połączony z eSATA) lub czytnik kart pamięci SD, MMC, MS, MS Pro, CF. Jest to rozwiązanie wygodne i pozwalające na szybką zmianę wyświetlanej zawartości.

Producent deklaruje obsługę bardzo wielu formatów audio, wideo oraz graficznych. Nasze analizy potwierdzają zdecydowaną większość z tych deklaracji. Odtwarzacz od swojego starszego brata różni się właściwie tylko obsługą sieci Wi-Fi. Połączenia tego typu są bardzo wygodne, ale jeśli ktoś ich nie potrzebuje, to chyba nie warto dopłacać. Sieć bezprzewodowa działa zazwyczaj poprawnie, ale niekiedy ma tendencję do zrywania połączenia, szybkość transferu nie powala, a normalne odtwarzanie filmów Full HD przez Wi-Fi jest właściwie niemożliwe. Na szczęście dużo wygodniejszy był dostęp do zasobów internetowych.

 

 Ocena: Asus OPlay Air
Możliwości:dobry
Wideo:dobry
Audio:dobry
Zdjęcia:dobry
Obsługa:dobry plus
Wykonanie:dobry
Opłacalność:dobry plus
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: 430 zł