Do trzech razy sztuka? Sprawdzamy obudowę Chieftec Stallion 3
Obudowy

Do trzech razy sztuka? Sprawdzamy obudowę Chieftec Stallion 3

przeczytasz w 8 min.

Chieftec Stallion 3 to kolejna odsłona kultowej obudowy producenta - ma być efektownie i przewiewnie, czyli w sam raz pod kątem budowy wydajnego komputera do gier. Czy tak jest w rzeczywistości? Postanowiliśmy to sprawdzić w praktyce.

 • Chieftec Stallion 3 to już trzecia odsłona topowej obudowy dla graczy - projektanci wprowadzili w niej kilka usprawnień, które mają przełożyć się na lepsze możliwości sprzętu.
 • Nowa obudowa Stallion ma zainteresować głównie graczy i entuzjastów, którzy składają wydajny i efektowny zestaw. W środku przewidziano miejsce na topowe podzespoły.
 • Główne zmiany dotyczą lepszej wentylacji podzespołów oraz ciekawszych, efektowniejszych wentylatorów. Nowa obudowa ma być dostępna w podobnej cenie względem poprzednika.
ocena redakcji:
 • 4,5/5

Pamiętacie obudowę Chieftec Stallion (Gaming)? To pierwszy model producenta, który został zaprojektowany typowo z myślą o graczach. Konstrukcja zaskoczyła nas ciekawym wzornictwem, dobrą funkcjonalnością i atrakcyjną relacją możliwości do ceny. Nie była to jednak idealna propozycja, więc niedługo później producent przygotował poprawioną wersję obudowy - Chieftec Stallion II okazał się bardziej dopracowany i ładniejszy od pierwowzoru, ale... wymagał kilku drobnych poprawek.

Wygląda na to, że producent nie ma zamiaru spoczywać na laurach i niedawno przygotował trzecią wersję obudowy. Model Chieftec Stallion 3 ma łączyć ciekawą stylistykę, dobrą funkcjonalność i efektywną wentylację, czyli wszystko czego oczekujemy od nowoczesnej obudowy dla graczy. Czy tak jest w rzeczywistości? Oczywiście nie wierzymy producentowi na słowo, więc postanowiliśmy ściągnąć sprzęt do redakcji i sprawdzić go w praktyce.

Chieftec Stallion - ewolucja obudowy dla graczy

Chieftec Stallion 3 to już trzecia odsłona obudowy dla graczy – żeby łatwiej było się wam połapać w różnicach, poniżej znajdziecie porównanie specyfikacji wszystkich trzech modeli.

ModelChieftec Stallion
(GP-01B-OP)
Chieftec Stallion II
(GP-02B-OP)
Chieftec Stallion 3
(GP-03B-OP)
TypMidi towerMidi towerMidi tower
Standard płyt głównychmini-ITX, mATX, ATXmini-ITX, mATX, ATXmini-ITX, mATX, ATX, E-ATX
Panel I/O» 2x audio
» 2x USB 2.0
» 2x USB 3.0
» kontroler podświetlenia
» regulator obrotów
» 2x audio
» 2x USB 2.0
» 2x USB 3.0
» kontroler podświetlenia
» regulator obrotów
» 2x audio
» 2x USB 2.0
» 2x USB 3.0
» kontroler podświetlenia
» regulator obrotów
Miejsca na napędy/panele» 2x 5,25 calabrakbrak
Miejsca na dyski 2,5 i 3,5 cala» 2x 2,5 cala
» 4x 2,5/3,5 cala
» 4x 2,5 cala
» 2x 2,5/3,5 cala
» 4x 2,5 cala
» 2x 2,5/3,5 cala
Miejsca na karty rozszerzeń7x 430 mm7x 450 mm7x 450 mm
Miejsca na wentylatory» Przód: 3x 120 mm lub 2x 140 mm lub 120+180 mm
» Góra: 2x 120/140 mm
» Tył: 1x 120 mm
» Przód: 3x 120 mm lub 2x 140 mm lub 120+180 mm
» Góra: 2x 120/140 mm
» Tył: 1x 120 mm
» Przód: 3x 120 mm lub 1x 180 mm
» Góra: 2x 120/140 mm
» Tył: 1x 120 mm
» Dół: 1x 120 mm
Fabrycznie zainstalowane wentylatory» Przód: 2x 120 mm
» Tył: 1x 120 mm
» Przód: 3x 120 mm RGB LED
» Tył: 120 mm RGB LED
» Przód: 3x 120 mm ARGB LED
» Tył: 120 mm ARGB LED
Miejsca na chłodnice» Przód: 120/140/240/360
» Góra: 120/140/240/280
» Przód: 120/140/240/360
» Góra: 120/140/240/280
» Przód: 120/140/240/360
» Góra: 120/140/240/280
Maksymalna wysokość chłodzenia CPU160 mm160 mm160 mm
Filtry przeciwkurzowe» Przód: gąbkowy
» Góra: gąbkowy
» Dół: plastikowy
» Góra: gąbkowy
» Dół: plastikowy
» Przód: gąbkowy
» Góra: gąbkowy
» Dół: plastikowy
Maty wyciszającebrakbrakbrak
Maksymalna długość zasilacza240 mm (ATX)230 mm (ATX)230 mm (ATX)
Ścianki» Przód: siatka mesh
» Lewy: okno z pleksi
» Prawy: pełny
» Przód: okno z hartowanego szkła
» Lewy: okno z hartowanego szkła
» Prawy: pełny
» Przód: siatka mesh
» Lewy: okno z hartowanego szkła
» Prawy: pełny
Dodatkowe» Kontroler obrotów (6 wentylatorów)
» Wspornik dla karty graficznej
» Kontroler obrotów i podświetlenia (8 wentylatorów + 1x RGB LED)
» Wspornik dla karty graficznej
» Kontroler obrotów i podświetlenia (6 wentylatorów + 3x ARGB LED)
» Wspornik dla karty graficznej
Materiałystal, tworzywa sztuczne, gumastal, tworzywa sztuczne, guma, szkłostal, tworzywa sztuczne, guma, szkło
Wymiary i waga572 x 210 x 520 mm – 8,5 kg572 x 210 x 520 mm – 10,0 kg572 x 210 x 520 mm - 11,0 kg
Cenawycofana550 złotych~550 złotych

Nowa wersja obudowy oferuje podobną funkcjonalność względem poprzedniej, ale producent wprowadził kilka istotnych modyfikacji, wpływających na poprawę możliwości "skrzynki". Co istotne, wprowadzone zmiany nie powinny znacząco wpłynąć na cenę - Stallion 3 powinien u nas kosztować mniej więcej tyle samo co Stallion II, czyli około 550 złotych (ten zdążył od premiery trochę podrożeć). Mówimy zatem już o średniej półce obudów. Czy jest warta tych pieniędzy?

Chieftec Stallion 3 - elegancja i efektowność

Nowy Stallion na pierwszy rzut oka wygląda jak połączenie pierwszej i drugiej wersji. Obudowa została utrzymana w stonowanej stylistyce, ale uroku dodają jej podświetlane wentylatory. Sprzęt na pewno przyciągnie uwagę graczy i entuzjastów.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Chieftec Stallion 3 został utrzymany w stonowanej stylistyce, ale zadziorności dodaje mu efektowne podświetlenie LED

Producent wprowadził jednak kilka istotnych modyfikacji. Pierwsza z nich dotyczy przedniego panelu – ponownie wrócono tutaj do siatki mesh, która zapewnia lepszy dopływ powietrza dla przednich wentylatorów, co teoretycznie powinno przełożyć się na lepszą cyrkulację powietrza i niższe temperatury.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Przedni panel można łatwo zdjąć i oczyścić

Przedni panel można zdemontować (wystarczy nacisnąć go u góry pośrodku) - pod spodem umieszczono filtr powietrza z gąbki, który będzie można oczyścić np. za pomocą odkurzacza. Niestety, na dole nadal znalajduje się spora szpara, przez którą do komputera mogą dostawać się zanieczyszczenia.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OPPanel ze złączami został od góry i dołu przyozdobiony paskami z podświetleniem ARGB LED

Panel ze złączami pozostał bez zmian, więc nadal znajdziemy tutaj po dwa porty USB 2.0 i USB 3.0, wejście i wyjście audio, a także przyciski do sterowania podświetleniem i regulacji prędkości obrotowej wentylatorów (szybko/wolno). Trochę nas dziwi dlaczego, przy okazji wprowadzenia nowej wersji obudowy, producent nie zdecydował się na dodanie tutaj złącza USB typ C, które właściwie już jest standardem w obudowach.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Górny panel też można łatwo zdjąć i oczyścić

Na górze też znajdziemy panel z siatką mesh, jednak w nowym modelu jest całkowicie płaski, a od spodu został zabezpieczony filtrem powietrza z gąbki (też można go łatwo zdjąć i oczyścić odkurzaczem). Trochę szkoda, że nie został on przedłużony, co pozwoliłoby zamontować u góry więcej wentylatorów lub większą chłodnicę.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Z boku wstawiono panel przyciemnianym szkłem, przez który można wyeksponować zamontowane podzespoły

Nowy Stallion nadal wyróżnia się przeszklonym bokiem, przez który można wyeksponować wnętrze komputera. Producent zastosował przyciemnianą taflę hartowanego szkła, ale w nowej wersji bok jest wsuwany i przykręcany szybkośrubkami (w poprzedniej był nakładany i przykręcany czterema szybkośrubkami).

Drugi bok jest pełny. Ścianka została wykonana z litego kawałka blachy – co prawda nie znajdziemy żadnych przetłoczeń, ale jest naprawdę solidna, więc nie powinna wpadać w wibracje. Producent też zastosował montaż za pomocą wygodnych szybkośrubek.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Z tyłu przewidziano wszystkie najważniejsze otwory. Producent zastosował także niepraktyczne otwory do wyprowadzenia chłodzenia wodnego

Z tyłu właściwie bez niespodzianek. Projektanci przewidzieli wszystkie niezbędne otwory montażowe, a także dwa dodatkowe przepusty do wyprowadzenia elementów chłodzenia wodnego. Przy czym powiedzmy sobie szczerze – to dosyć staroświeckie rozwiązanie, więc mogliby sobie już je darować.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Miejsce na zasilacz zabezpieczono wygodnym filtrem powietrza

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP

Więcej zmian o dziwo znajdziemy na dole, bo producent powrócił do dwóch filtrów. Miejsce na zasilacz zabezpieczono wygodnym filtrem w plastikowej ramce, a otwory z przodu zabezpieczono zwykłą, plastikową „osłoną”. Dobre i to, ale w tym budżecie oczekiwalibyśmy porządnych filtrów, które można by łatwo wyjąć i oczyścić.

Chieftec Stallion 3 - pojemna obudowa z ciekawymi pomysłami

Stallion 3 bazuje na konstrukcji z dwóch wcześniejszych modeli, zatem funkcjonalność obudowy jest bardzo zbliżona. Wnętrze oczywiście podzielono na dwie komory, co powinno zapewniać lepszą wentylację kluczowych podzespołów komputera, a przy okazji dawać lepsze możliwości wyeksponowania sprzętu.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Wnętrze obudowy jest bardzo przestronne - nie powinno być problemów z montażem topowych podzespołów

W głównej komorze przewidziano miejsce na płytę główną, ale tym razem producent już oficjalnie potwierdza zgodność też z większymi modelami formatu E-ATX (wcześniej też się mieściły, ale nie potwierdzono tego oficjalnie). 

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Dla większych kart graficznych przewidziano regulowany wspornik - to bardzo przydatne rozwiązanie

Obudowa pozwala też zamontować siedem kart rozszerzeń o maksymalnej długości do 450 mm. W praktyce zmieszczą się tutaj nawet najpotężniejsze wersje kart graficznych GeForce RTX 3090 Ti czy Radeon RX 6900 XT. Co ważne, producent zastosował też specjalny wspornik, który pozwoli dodatkowo ustabilizować konstrukcje z potężnymi chłodzeniami (w razie potrzeby można go też zdemontować).

Pozostałe elementy przeniesiono na drugą stronę tacki na płytę główną, więc nie będą widoczne przez okno.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Pozostałe elementy komputera przeniesiono na drugą stronę obudowy, gdzie zostaną schowane za blaszaną ścianką

Za tacką przewidziano cztery miejsca montażowe dla dysków 2,5-cala – dwa są przykręcane do metalowych ramek, a dwa wkładane w plastikowe uchwyty.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Dla nośników 2,5 cala przewidziano wygodne koszyki z beznarzędziowym mocowaniem

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Standardowe dyski 3,5 cala można zainstalować w plastikowych koszykach

Z kolei w dolnej części obudowy znalazła się tzw. piwnica – standardowo można tutaj zamontować zasilacz (niestety tylko do ~230 mm długości licząc z przewodami), a także koszyk z plastikowymi sankami na dwa dyski 2,5 lub 3,5 cala (niestety bez elementów tłumiących drgania). W naszej opinii osłona mogłaby zostać wydłużona, bo w obecnym stanie wygląda… dosyć dziwnie.

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Z przodu zamontowano trzy wentylatory z podświetleniem ARGB LED

Obudowa pozwala na montaż chłodzenia CPU o wysokości do 160 mm oraz maksymalnie siedmiu wentylatorów: trzech 120 mm z przodu, dwóch 120/140 mm u góry, jednego 120 mm z tyłu i jednego 120 mm na dole (jako nowość w Stallionie "trójce"). Z przodu i u góry można również zainstalować chłodnice odpowiednio w rozmiarze 240/360 oraz 240/280.

Chieftec Stallion 3
Obudowa została wyposażona w cztery podświetlane wentylatory – trzy zamontowano z przodu i jeden z tyłu

Standardowe wyposażenie obejmuje cztery wentylatory Chieftec Tornado, tym razem z efektowniejszym, adresowalnym podświetleniem LED (ARGB LED). Szkoda jednak, że ciągle mamy do czynienia z modelami z nietypową wtyczką 6-pin (a nie standardową 4-pin + 3-pin).

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
Dodawany w zestawie kontroler pozwoli na podłączenie sześciu wentylatorów Chieftec i dwóch urządzeń z podświetleniem LED

Na wyposażeniu znajduje się nowy kontroler, do którego można podłączyć sześć wentylatorów z autorską wtyczką 6-pin (domyślnie podłączono tutaj cztery wentylatory) i dwa urządzenia ARGB LED ze standardową wtyczką 3-pin (do jednego z nich podłączono listwy LED z górnego panelu).

Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP
W zestawie znajdziemy m.in. bezprzewodowy pilot do sterowania podświetleniem i wentylatorami

Do sterowania obrotami wentylatorów i efektami świetlnymi można wykorzystać przyciski na panelu I/O lub bezprzewodowy pilot (podświetlenie można też podpiąć do standardowego złącza 3-pin na płycie głównej). Taki bajer na pewno wyróżnia obudowę Chiefteca, bo jest rzadko spotykany u konkurencji. Zauważyliśmy jednak, że kontroler po wyłączeniu komputera nie zapamiętuje ustawień.

Testy obudowy Chieftec Stallion 3

W obudowie zamontowaliśmy podzespoły, które mogą służyć jako przykład wydajnego komputera do gier. Warto jednak zaznaczyć, że nasza konfiguracja testowa została nieco zmodyfikowana względem poprzednich recenzji obudów, więc teraz powinna ona lepiej obrazować współczesne zestawy PC.

Obudowa Chieftec Stallion 3 oferuje bardzo przestronne wnętrze, więc składanie komputera nie powinno sprawiać większych problemów. Szkoda jednak, że w zestawie nie znajdziemy żadnej instrukcji, która byłaby pomocna dla mniej doświadczonych użytkowników.

Chieftec Stallion 3 - montaż podzespołów

Obydwie boczne ścianki wykorzystują szybkośrubki, więc można je zdemontować bez użycia narzędzi. Podczas montażu części polecamy też zdemontować wspornik dla karty graficznej (też przykręcany za pomocą szybkośrubek).

Większość podzespołów instaluje się bezproblemowo, Co więcej, dyski oraz karty rozszerzeń można zamontować bez użycia narzędzi. Jedynym mankamentem może być niezbyt duża przestrzeń na zasilacz, co może ograniczać montaż mocniejszych, dłuższych jednostek.

Chieftec Stallion 3 - montaż podzespołów

Na pochwałę zasługuje przemyślany system aranżacji okablowania (szczególnie, że w obudowie znajdziemy masę kabelków). Producent przewidział sporo przepustów i uchwytów, które pomogą ułożyć przewody. Dodatkowo za tacką na płytę główną znajduje się sporo miejsca do ukrycia sprzętu.

Testy - temperatury podzespołów

Testy wentylacji przeprowadziliśmy na fabrycznej konfiguracji z czterema wentylatorami Chieftec Tornado 120 - trzy wtłaczały chłodne powietrze od frontu, a jeden wydmuchiwał nagrzane do tyłu. Wszystkie wentylatory podłączyliśmy do wbudowanego kontrolera (to on sterował prędkością obrotową).

Obroty wentylatora na coolerze ograniczyliśmy do 50%, a wentylatorów na karcie graficznej do 40%. W pomieszczeniu testowym panowała temperatura około 24 stopni Celsjusza. Do odczytu temperatur wykorzystaliśmy moduł diagnostyczny z aplikacji OCCT Enterprise (podaliśmy przyrost względem temperatury otoczenia).

Temperatury podzespołów - minimalne obroty
[Δ°C] mniej = lepiej

  obciążenie
spoczynek
Temperatura procesora
AMD Ryzen 9 3900XT
 56
 15
Temperatura płyty głównej (chipset)
ASUS ROG Crosshair VIII Hero
43
 33
Temperatura płyty głównej (VRM)
ASUS ROG Crosshair VIII Hero
 14
 9
Temperatura karty graficznej
ASUS ROG Strix Radeon RX Vega 64 @ 40% RPM
 47
5
Temperatura dysku SSD SATA
ADATA SP580 120 GB
 22
6
Temperatura dysku SSD M.2
ADATA XPG SX8200 512 GB
61
29

Temperatury podzespołów - maksymalne obroty
[Δ°C] mniej = lepiej

  obciążenie
spoczynek
Temperatura procesora
AMD Ryzen 9 3900XT
 54
 14
Temperatura płyty głównej (chipset)
ASUS ROG Crosshair VIII Hero
43
 33
Temperatura płyty głównej (VRM)
ASUS ROG Crosshair VIII Hero
 14
 9
Temperatura karty graficznej
ASUS ROG Strix Radeon RX Vega 64 @ 40% RPM
 47
5
Temperatura dysku SSD SATA
ADATA SP580 120 GB
 22
6
Temperatura dysku SSD M.2
ADATA XPG SX8200 512 GB
60
29

Obudowa bardzo dobrze poradziła sobie z wentylacją najważniejszych podzespołów (szczególnie widać to na przykładzie karty graficznej). Warto jednak zaznaczyć, że zwiększenie obrotów nie wpłynęło znacząco na temperatury komponentów, ale przekładało się na wyraźnie głośniejszą pracę komputera. Polecamy zatem pozostać przy niższych obrotach.

Stallion 3, czyli małymi krokami ku doskonałości

Chieftec Stallion 3 to kolejny krok ku doskonałości. Producent usprawnił kilka istotnych elementów, które przekładają się na lepsze możliwości sprzętu. Nie powinniśmy jednak liczyć na rewolucyjne zmiany. Nowy model jest też wyraźnie droższy względem starszych konstrukcji.

Chieftec Stallion 3

Nowy Stallion to jedna z tych konstrukcji, która na pewno może się podobać. Obudowa została utrzymana w stonowanej stylistyce, która została przełamana LED-ami – w nowym modelu zastosowano adresowalne podświetlenie, co pozwala lepiej spersonalizować wygląd zestawu. Dodatkowo producent zadbał o dobre możliwości wyeksponowania zainstalowanych podzespołów.

W środku przewidziano sporo miejsca, dzięki czemu można tutaj zmieścić najwydajniejsze podzespoły – płytę główną w formacie E-ATX, topowe karty graficzne (przydatnym dodatkiem jest wspornik dla cięższych konstrukcji), a do tego sześć dysków. Co ważne, dzięki przestronnemu wnętrzu, montaż podzespołów jest naprawdę bardzo wygodny.

Fabryczna wentylacja obejmuje cztery śmigiełka, które całkiem dobrze sobie radzą z chłodzeniem podzespołów. Polecamy jednak je przestawić w cichszy tryb, bo przy wysokich obrotach są już dosyć słyszalne. Sporym atutem są też wygodne filtry powietrza oraz rozbuowany kontroler do sterowania wentylatorami i podświetleniem LED (niestety obsługuje on tylko niestandardowe wentylatory producenta).

Stallion 3 powinien u nas kosztować około 550 złotych, czyli podobnie ile obecnie trzeba wydać za gorszego Stalliona II. W tym segmencie spodziewalibyśmy się jednak bardziej dopracowanego projektu, szczególnie, że konkurencja na rynku jest naprawdę spora – w podobnej cenie można znaleźć np. modele SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, be quiet! Pure Base 500DX czy Fractal Design Meshify 2 Compact TG.

Opinia o Chieftec Stallion 3 GP-03B-OP

Plusy
 • Ciekawy wygląd, który może się podobać,
 • Panel boczny z hartowanego szkła,
 • W środku zmieści się nawet płyta główna E-ATX,
 • Dużo miejsca na karty karty rozszerzeń,
 • Wspornik dla ciężkich kart graficznych,
 • 6 miejsc na wentylatory i dwie duże chłodnice,
 • 4 wentylatory 120 mm ARGB LED w zestawie,
 • Bezprzewodowy kontroler obrotów i podświetlenia,
 • Wygodne filtry przeciwkurzowe z przodu, u góry i na dole,
 • Wygodny montaż podzespołów.
Minusy
 • Brak USB typ C na przednim panelu,
 • Kontroler jest niekompatybilny ze standardowymi wentylatorami 3- i 4-pin,
 • Fabryczne wentylatory są słyszalne przy wysokich obrotach,
 • Nieosłonięty wlot powietrza na spodzie,
 • Koszyki na dyski 3,5 cala nie mają elementów tłumiących drgania,
 • Wysoka cena.

 • Wyróżnienie "Dobry Produkt" - benchmark.pl
 • Wyróżnienie "Super Design" - benchmark.pl

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  digitmaster
  3
  Biorąc pod uwagę konkurencję w tej cenie (Corsair, BeQuiet, Fractal Design, Lian Li itp) ta obudowa nie będzie miała łatwego życia w segmencie.. Patrząc na nią niczym nie robi efektu wow i niczym szczególnym się nie wyróżnia.
  • avatar
   CocoJambo
   2
   Czy już naprawdę nie można kupić normalnej nowoczesnej obudowy bez 10 wiatraków i tych kurewskich wszędobylskich ledów?
   Czy tzw gracze musza być najbardziej popier…..ą nacja na świecie? Ze przez nich nie można kupić towaru do kompa bez ledów.
   Kiedyś to może było zabawne ale teraz to jest już chore!!! Rzygać się chce od tych świecidełek!
   Ostatnio zjeba….m nawet sprzedawcę w proline bo chciał mi wcisnąć kolorowa klawiaturę do kompa która była droższa trzykrotnie od zwykłej. Ile razy można takim debilom tłumaczyć ze człowiek chce zwykłą klawiaturę bez ledów!!!
   • avatar
    Silver
    1
    Jest kilka ciekawych rzeczy na in plus chociażby właśnie podpórka pod kartę graficzną za to duży plus oraz za 4 USB z przodu..
    Wizualnie mi się kojarzy pomieszanie SPC Regnum z Cooler masterem. Natomiast słusznie j.w przy tej cenie BQ daje co najmniej lepsze wykonanie i matę wygłuszającą.
    • avatar
     baertus11
     1
     ta obudowa wygląda gorzej niż stary Zalman Z9 Plus! Koszyki na dyski z tłumieniem drgań to już ta stara obudowa miała a takiego "śmietnika" kabli od wentylatorów do kontrolera to dawno nie widziałem. Postawienie na Ledziki to nie synonim dobrej profesjonalnej obudowy tylko disko-wiochy z Chin!
     • avatar
      Batyra
      1
      Dawno dawno temu miałem obudowę cheftec… to było coś (wtedy). Nie wiedziałem ze dalej produkują obudowy.
      • avatar
       bankaigoku
       0
       Ej, ta obudowa naprawdę wygląda fajnie. Przypomina mi wszystkie cechy legendarnego SilentiumPC Regnum L50 Pure Black. Prostota, całościowe czarne malowanie, wysoko postawiona na nóżkach, dobrze filtrowana, a z przodu elegancko ułożone przyciski i wystarczająca ilość portów. Martwiłem się jedynie, że kontroler obrotów jest w środku, ale skoro jest pilot i przyciski, to nie ma problemu. Ciekawy model.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jakbym miał wydał dużo na obudowę to tylko z minimum jednym USB-C. Bez tego dzisiaj to bez sensu. OD smartfonów nawet myszki maja USB-C, nie wspominając o pendrive-ach.
        • avatar
         pawluto
         0
         Napewno 100 razy lepsza obudowa Chieftec od tej którą mam - SPC Armis 3 ...
         Armis trzy to jedna wielka lipa - niby jest miejsce na czytnik dvd ale...musi być on bardzo ktrótki czyli slim ...
         mój wystaje poza obudowę 3 cm...:)
         Druga rzecz - brak przycisku RESET...niby on jest i jest nawet kabel ale...nie ma - jego miejsce zajmuje przycisk wyłączenia podświetlenia obudowy...?!? serio...

         Chieftec kiedyś robił i robi nadal dobre zasilacze - teraz robi i dobre zasilacze i jak widać dobre obudowy...rozwija się :)