Routery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

W żaden sposób nie można przyczepić się do jakości wykonania. Połączywszy ten fakt z estetycznym wzornictwem można stwierdzić, że można go będzie postawić w widocznym miejscu i nie będzie to powodem do zażenowania. Wręcz przeciwnie. Stonowana, ale dynamiczna sylwetka z pewnością zwróci na siebie uwagę niejednej osoby.

Tutaj kolejny raz należy wspomnieć o świetnym rozwiązaniu dotyczącym diod, które zostały schowane za zmatowionym plastikiem dzięki czemu status pracy routera jest sygnalizowany przyjemnym rozproszonym światłem. Takie rozwiązanie nie powinno także męczyć i przyciągać zbytniej uwagi w dłuższym okresie czasu, jak to bywa czasami z urządzeniami elektronicznymi.

D-Link EXO AC2600

Funkcjonalnie jest to router, który ma ambicje pokazać coś więcej niż modele z najniższej półki. Czy przyda się komuś korzystanie z serwera DLNA, bądź FTP - trudno ocenić. To już zależy od preferencji kupującego, natomiast nam nie są znane badania którymi można by się było podeprzeć w twierdzeniu, że są to rzeczy nieprzydatne, bądź wręcz odwrotnie.

Niezależnie od tego, jeżeli ktoś zdecyduje się korzystać z tego typu funkcji, może poczuć delikatne rozczarowanie oferowanymi w tym zakresie transferami. Tym bardziej, że stoją one w dość mocnym kontraście do wydajności przełącznika gigabitowego, bądź sieci Wi-Fi.

D-Link EXO AC2600 - czy warto?

Jak staraliśmy się to pokazać w niniejszym tekście, skonfigurowanie radia w zakresie 2,4 GHz, może stanowić nie lada wyzwanie w dość mocno zagęszczonym blokowisku. To był walor edukacyjny tekstu, natomiast walorem merytorycznym dotyczącym samego urządzenia są osiągane w testach wyniki. A tutaj urządzenie, jak na swoją półkę, sprawuje się wręcz bardzo dobrze oferując w zakresie 2,4GHz wydajność ponad 200Mb/s, zaś w częstotliwości 5GHz dochodząc prawie do 900Mb/s.

D-Link EXO AC2600 - ocena końcowa

 • Dobra wydajność w sieci gigabit i Wi-Fi
 • Estetyczny wygląd,
 • Wysoka jakość wykonania
 • 30 sekundowy restart w celu zatwierdzenia każdej zmiany w GUI
 • Brak obsługi agregacji linków
 • Niskie transfery do urządzeń podłączonych przez USB

Dobry Produkt

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Supel
  3
  Hm...
  Kiedy nadeszły czasy, że już są testy routerów.
  Który jak szybki jest, jaką przepustowość oferuje, opóźnienia, inne bajery.
  Kiedyś router to był router. Miał działać i każdy był zadowolony.
  Osobiście 500zł za router bym nie dał.
  • avatar
   scril
   2
   tylko ze rozsadna cena to 200zl nie 500
   • avatar
    fuks11
    2
    Reguła na załączonym screenie blokuje dostęp lokalnemu komputerowi do strony benchmark.pl :)
    • avatar
     darry dooman
     1
     nie znalazłem informacji na jakiej karcie WiFi testował autor ten router, bo z jego specyfikacji wynika że powinien osiągać znacznie wyższe prędkości niż w jego teście...
     • avatar
      Gatts-25
      -3
      Kupować by firmy mogły się rozwijać a nie dlatego ,że chcemy.Niestety nie jestem dobrym konsumentem dla firm bo swojego LG G2 używam już 5rok ale czuję ,że coraz bliżej do wymiany gdyż te 16GB na dane jest nie wystarczające.
      Czyżby wszyscy już zaopatrzyli się w swoje routery?
      • avatar
       teuton
       0
       Ciekawe jaka będzie realna wydajność portu gigabit na kablu po włączeniu kilku funkcji typu: Qos, website filter, statistics, założenie kilku reguł firewalla?