Routery

Na koniec...

przeczytasz w 2 min.

D-Link DIR-869 AC1750 jest routerem z pewnością o nieprzeciętnym wyglądzie. Na tyle wyróżniającym się z „otoczenia”, że w wielu przypadkach to zapewne jego wygląd będzie główną przesłanką do jego zakupu.

Myślę, że przypadnie on do gustu  osób, które na jego parametry będą zwracać uwagę niejako przy okazji. Jest to urządzenie zdecydowanie stworzone do eksponowania, niż do ukrywania za szafką. 

Jeżeli chodzi o osiągi... Na rynku znajdziemy szybsze routery. Najbardziej istotny jest jednak współczynnik wydajności do ceny. Wszystko należy rozpatrywać w kategoriach możliwości do kwoty jaką należy wyłozyć za dany produkt. W takim przypadku wszystko wydaje się być OK.

D-Link EXO DIR-869
Router D-Link EXO DIR-869 AC1750

Jedną rzeczą, która mnie zaskoczyła to brak portu USB, który niejako zaczyna być standardem w nowych routerach. W związku z tym tracimy wszelkie możliwe korzyści z tego płynące, jak możliwość podłączenia pendrajwa, zewnętrznego dysku, modemu, drukarki… No, do paru rzeczy się taki port USB przydaje.

Na usprawiedliwienie jego braku muszę napisać, że mój prywatny router też ma port USB, a jakoś do tej pory nie mogę się przekonać, aby z niego korzystać. Tak więc, z dużą dozą prawdopodobieństwa, w nowym routerze także bym z niego nie korzystał. No, ale cóż. Ja nie, ktoś inny tak. Warto więc mieć to na uwadze. 

Nowy interfejs graficzny z pewnością pasuje wizualnie do nowego stylu urządzenia – o obydwu można napisać, że cechuje je nowoczesność. Chociaż kolorystyka routera (czarno – pomarańczowa) zgrywałaby się lepiej z poprzednią wersją interfejsu. Ale to taki niuans.

Adapter D-Link DWA-192 - do zgranego duetu?

Tutaj także producent puścił wodze fantazji w zakresie projektowania urządzenia. Kulka zbudowana jakby z dwóch części: górnej i dolnej. Jest czymś na kształt zagadki logicznej, którą w jakiś tajemny sposób należy rozkręcić. Niestety mnie się to nie udało. Aczkolwiek, gdyby to była moja własność to myślę, że z pomocą imadła i klucza francuskiego bym sprawie podołał. W końcu nie ma to jak potężna porcja inteligencji przekształcona w brutalną siłę.


Adapter D-Link DWA-192

DWA-192 w trakcie testów ładnie współgrał z testowanym routerem. Nie zauważyłem absolutnie żadnych problemów. Ogólnie można rzec, że jest to bardzo zgrany duet. 

Router D-Link EXO DIR-869 AC1750 - ocena końcowa

 • Urządzenie bardzo przyjemne wizualnie,
 • Wireless LAN IEEE 802.11 ac/n/g/b/a - obsługa częstotliwości 2,4 GHz (do 450 Mbps) i 5 GHz (do 1300 Mbps)
 • 4 anteny obsługujące technologię 3 x 3 MIMO
 • Możliwość pracy jako router i extender,
 • Ciekawy sposób sygnalizacji pracy urządzenia w postaci krawędzi świetlnej białej lub pomarańczowej,
 • Brak większej ilości diod sygnalizujących pracę urządzenia oraz zbyt intensywne światło
 • Brak złącza USB
 • Osiemdziesięciosekundowe rebootowanie routera po wprowadzeniu większości zmian

Dobry ProduktSuper Design

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  leon-san
  0
  Osiemdziesięciosekundowe rebootowanie routera? Komp mi 3x szybciej staruje. Podejrzewam problem ze stabillnością softu
  • avatar
   lenoxxx
   0
   Osiemdziesięciosekundowe "rebootowanie" routera. Długo bo pewnie policzyliście to z "shutdownowaniem".