Internet

24. benchmark.pl i elementy społecznościowe

przeczytasz w 2 min.

Można sobie zadać pytanie: czy benchmark może być serwisem społecznościowym? Każdy użytkownik może zamieszczać na nim swoje recenzje, pisać newsy. A więc odpowiedź brzmi: po części tak!

Benchmark jako pierwszy w Polsce otworzył dział, do którego każdy mógł nadesłać swój artykuł i podzielić się nim ze wszystkimi czytelnikami. Przez lata ta funkcjonalność była rozwijana i teraz Mini-recenzje użytkowników są tak samo promowane na stronie głównej, jak artykuły redaktorów.

 Najważniejsze cechy:

• Rozbudowany wortal technologiczny
• Dział dla recenzji użytkowników
• Zintegrowane z portalem forum dyskusyjne
• Miła atmosfera i świadomość bycia "współtwórcą portalu"


Dział Mini-recenzje pozwala każdemu użytkownikowi na zamieszczenie swojego tekstu

Benchmark prowadzi też akcję wypożyczania sprzętu do testów. Duża część z nich po napisaniu artykułu może u nas zostać. Jeśli jednak nie czujemy się dobrze w pisaniu recenzji, to zawsze możemy informować innych o ciekawych wydarzeniach, publikując newsy. Większość pojawiających się na stronie nowinek pochodzi od samych użytkowników.

Serwis oczywiście nagradza piszące osoby benchmarkowymi punktami. Można je wymieniać w sklepie internetowymwedług przelicznika 1 pkt = 1 zł. Wiele osób uzbierało w ten sposób spore sumy! Wystarczy tylko spojrzeć do odpowiedniej listy w zakładce Użytkownicy.


W komentarzach często rozwijają się rozmowy dużo ciekawsze niż sama treść newsa czy artykułu

Warto również zajrzeć na nasze forum dyskusyjne. Jest stworzone dla użytkowników oraz przez użytkowników rozwijane i prowadzone. Każdy może wyrazić swoje sugestie odnośnie zmian. Na Forum można też porozmawiać na wszystkie tematy dotyczące nie tylko sprzęty komputerowego.

Forum dyskusyjne, tak jak dział Poradnik jest miejscem, gdzie zamieszczać możemy swoje problemy lub wątpliwości co do sprzętu. Użytkownicy z kolei z chęcią pomogą ci w rozwiązaniu danego problemu. Wielu z nich zna się dobrze na rzeczy, dlatego porady są naprawdę fachowe!


Forum dyskusyjne pozwala porozmawiać o wszystkim, zamieścić swoje ogłoszenie lub szukać porady

Choć benchmark wydaje się typowym wortalem technologicznym, to nie powinniśmy ufać pozorom. Redakcja docenia zdanie i chęć pisania czytelników, dlatego śmiało można powiedzieć, że serwis w około 50% tworzą sami użytkownicy.

Benchmark.pl to miejsce, gdzie możemy podzielić się swoimi zdolnościami w redagowaniu tekstu, nieco przy okazji na tym zarabiając. Możliwość rozpoczęcia swojej "kariery" oprzeć mogę na własnych doświadczeniach. Może pół roku temu po pół godziny walki z edytorem napisałem swojego pierwszego newsa za jeden punktcik. A teraz mam wielką przyjemność  kierować do was te słowa w dziale Testy i recenzje, pisząc artykuł, za który otrzymam wynagrodzenie.