Internet

13. Fotosik.pl

przeczytasz w 2 min.

Kiedyś Fotosik.pl był tylko jednym z polskich hostingów na zdjęcia. Przez lata jednak rozwijał się i obecnie jest interesującym i dość rozbudowanym portalem fotograficznym. Wrzucając nasze zdjęcie dodajemy je do wielkiej, pędzącej maszyny. Każdje zdjęcie jest sortowane, dodawane do odpowiednich kategorii, czasem nawet wyświetlane na stronie głównej portalu. Oprócz tego Fotosik oferuje także kilka innych ciekawych rzeczy.

Pozostając jeszcze na chwilę przy hostingu, został on oczywiście bardziej rozbudowany. Obsługuje wiele formatów zdjęć oraz animacje o rozszerzeniu .swf. Na pochwałę zasługuje bardzo dobrze przemyślany uploader z opcją wysyłania wielu plików naraz, ustawiania ich parametrów i opcji. Jednak wrzucenie zdjęcia to dopiero początek...

 Najważniejsze cechy:

• Szybki i popularny hosting zdjęć
• Katalog wrzuconych przez użytkowników fotografii
• Oryginalne Fotoforum
• Liczne opcje sortowania zdjęć, m.in. według użytego aparatu


Serwis z hostingu na zdjęcia stał się ciekawym portalem fotograficznym

Po uploadzie naszym oczom ukazuje się strona podsumowująca, na której znajdziemy wiele gotowych kodów, które przyśpieszą umieszczanie zdjęć na forach dyskusyjnych czy w kodzie HTML. Możemy również podpisać zdjęcie swoim nickiem lub polecić je znajomym. Ciekawą rzeczą jest też specjalny link, który pozwala na usunięcie niechcianego zdjęcia w przyszłości.

Oprócz tego każde ze zdjęć możemy umieszczać w przygotowanych przez nas albumach. Po wywołaniu strony podglądu uzyskujemy dostęp do różnych parametrów fotografii (w tym zaawansowanych parametrów zapisanych w plikach EXIF), dodania zdjęcia do ulubionych, jego oceny i skomentowania. Całość jest za to przejrzysta i łatwa w obsłudze.


Ciekawym i oryginalnym pomysłem jest Fotoforum

Na pochwałę zasługuje również system wyszukiwania i sortowania fotek. Ciekawym dodatkiem jest też opcja przeglądania zdjęć wykonanych konkretnym modelem aparatu. Pozwala to np. na zapoznanie się z jakością fotografii przed zakupem nowej cyfrówki lub lustrzanki.

Innym ciekawym elementem jest Fotoforum. Podzielone jest na kilka różnych kategorii, z których każda ma stworzone przez użytkowników wątki. Każdy post w nim zawiera różną ilość wykonanych przez forumowiczów zdjęć. W końcu jedna fotka może wyrażać więcej niż 1000 słów. :-)


Dzięki podziałowi według modelu aparatu możemy zobaczyć jak wyglądają zdjęcia wykonane konkretnym urządzeniem

Fotosik to nie tylko bardzo rozbudowany hosting na zdjęcia. To również niezbyt rozbudowany, ale bardzo ciekawy i przyjemny portal fotograficzny. Jeśli tylko dobrze opiszemy naszą fotografię podczas uploadu, to na pewno trafi ona do odpowiedniej kategorii i być może pojawi się na stronie głównej ztytułem Zdjęcie dnia!

W serwisie znaleźć możemy więcej dodatkowych smaczków, jak generator galerii zdjęć na aukcje czy wygodny plug-in do przeglądarki. Najważniejsze jest jednak to, że Fotosik pozwala na szybkie i wygodne wrzucanie naszych fotek i dzielenie się nimi w internecie.