Internet

12. Fotka.pl

przeczytasz w 2 min.

Fotka.pl niegdyś była portalem bardzo chętnie odwiedzanym. Teraz jednak traci na popularności na rzecz Naszej-Klasy. Mimo to ruch na stronie jest wciąż duży.

Wszystko to zapewne dzięki temu, że serwis w całości skupia się na idei "miejsca na nasze fotki", udostępniając każdemu własną galerię z podziałem na foldery, oraz kilka innych ciekawych funkcji, dzięki którym nie tylko pozostaniemy w kontakcie z przyjaciółmi.

 Najważniejsze cechy:

• Wciąż duża popularność
• Możliwość umieszczania galerii zdjęć
• Serwis dla osób chcących podzielić się swoimi fotografiami


W serwisie możemy zamieszczać sporo naszych zdjęć

Głównym założeniem portalu jest magazynowanie fotek w galeriach użytkowników. Mamy na to nielimitowane miejsce, a do tego zdjęcia możemy sortować z użyciem tworzonych folderów. Każde zdjęcie możemyrównież oceniać.

Strona użytkownika jest naszym wizerunkiem w portalu. Możemy wybierać sobie avatar, zarządzać wyglądem strony i kilkoma mniej istotnymi opcjami. Dodatkowo możemy tworzyć swoje listy znajomych.


Wygląd naszej strony użytkownika możemy w niewielkim stopniu modyfikować

Jedną z opcji jest także dołączanie do klanów. Klany to specjalne grupy, które łączą użytkowników o np. podobnych zainteresowaniach czy choćby ulubionych potrawach.

Najciekawsze na naszej stronie są zaś gadżety. Pozwalają one na umieszczanie na stronie użytkownika w odpowiedniej zakładce różnych pól, pozwalających na sprawdzenie gustu z daną osobą, czytaniu dodatkowych informacji o niej, wysyłania różnych informacji itp.


Jedną z opcji jest dołączanie do różnych klanów

Fotka.pl była prekursorem serwisów społecznościowych w Polsce i stała się chyba pierwszą tego typu tak popularną stroną. Choć teraz może wydawać się trochę zapomniana, to i tak jest ciekawym miejscem, jeśli potrzebujemy stworzyć prosty i funkcjonalny album na nasze zdjęcia.