UPS

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Żyjemy w świecie gdzie informacja stała się narzędziem o niespotykanym dotychczas znaczeniu. Informacja postrzegana w różny sposób: czy to jako news w stacji telewizyjnej, czy też jako materiał do przeczytania w ulubionym przez Was portalu. Ale informacja to nie tylko klasyczne jej rozumienie. Większość dzisiejszych firm, w mniejszym lub większym stopniu korzysta z informacji w swojej działalności. Są to bazy klientów, kontrahentów, bazy magazynowe, czy jeszcze inne, niezdefiniowane tutaj.

Wszystkie one mają jeden wspólny mianownik, jakim jest informatyka. Chyba nie ma już firm, które do zarządzania wyżej wymienionymi przykładami wykorzystywałyby systemy nieoparte na narzędziach IT. Do tego dążyliśmy, dążymy i będziemy dążyć, aby wszystko co możliwe było scentralizowane, zinformatyzowane i najlepiej jeszcze w chmurze, dostępne z dowolnego miejsca na ziemi. Wszak o wygodę, wydajność i oszczędność tu chodzi, które mają być wynikiem przedstawionych procesów. Wszystkie te systemy wymagają zasilania, które musi być podtrzymywane i tu wkraczają właśnie rozwiązania UPS.

Eaton 9PX 3000 jako power bank

Eaton 9PX 3000 to zasilacz awaryjny o naprawdę sporych możliwościach. W tej klasie urządzeń wykonanie po prostu musi stać na wysokim poziomie i tak też jest w tym przypadku.

Oprogramowanie możliwości ma spore i podobnie jak inne firmy, także Eaton wykorzystuje je do obsługi wielu zasilaczy. Można dzięki niemu ustawiać alerty i powiadomienia oraz zarządzać wieloma zasilaczami w sieci. Niewiele rzeczy tak irytuje jak kilkanaście różnych programów do obsługi kilkunastu urządzeń, więc tutaj centralizacja jest jak najbardziej na miejscu.

Funkcja bypassu i dołączania zewnętrznych modułow baterii (EBM) jest czymś co znacznie podnosi wartość urządzenia oraz czyni go podatnym na mogące występować w przyszłości zmiany w zabezpieczaniu chronionych urządzeń. 

Jeżeli ktoś chciałby zakupić takiego super-UPSa w domu, to odradzam z tego względu, że posiada on wentylatory, które non stop pracują powodując wyraźnie słyszalny szum. To po pierwsze.

Po drugie. Eaton 9PX 3000 wyposażony jest w funkcję "zimnego startu", więc możecie go wykorzystać jako power banka dla swoich smartfonów. Wyobraźcie sobie jak długo moglibyście poszukiwać dzięki niemu pokemonów ;-).  A to, że jest duży i ciężki? No cóż… Czasami posiadanie super sprzętu wymaga poświęceń ;-).

Jednak taki problem, to nie problem. W końcu od czego są wózki bagażowe? Zawsze można go wsadzić na taki wózek i ciągnąć za sobą jak walizkę na kółkach… 

Na koniec taki mały sucharek:

Co mówi informatyk, gdy braknie prądu?

- UPS…

 • Bardzo duże możliwości konfiguracyjne,
 • Wysoka jakość wykonania,
 • Bardzo duże możliwości konfiguracji poprzez przedni panel,
 • Możliwość podłączania zewnętrznych modułów baterii,
 • Funkcja Bypass,
 • Wysoka wydajność,

Benchmark Super Produkt

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  1
  a gdzie pomiar oscyloskopem ?
  • avatar
   Konto usunięte
   -1
   Art sponsorowany :)
   Mi w takich zasilaczach brakuje jednej, bardzo ważnej funkcji. Otóż takie coś powinno mieć ustalone progi rozładowania, poniżej których są kolejno wyłączane poszczególne obwody. Np. pierwsze są wyłączane najmniej istotne obwody do wszelkich monitorów i urządzeń bez których da się żyć. W drugiej kolejności wszelkie serwery pomocnicze, oraz te które robią przetwarzanie offline które można wykonać później. W trzeciej fazie wszelkie serwery i większość sieci, a w ostatniej urządzenia utrzymujące dane, macierze, NAS itp.

   Nie twierdzę że to jest urządzenie złe, lecz to że funkcjonalność jest zbliżona do tego co jest już od dawna na rynku.

   Ważna rzecz, czy taki UPS potrafi pracować wspólnie z innymi na jedną linię?

   Ostatnie pytanko. Jakie tam są akumulatory? Kwasowe bezobsługowe tzw. pancerne które są odporne na głębokie rozładowanie, czy coś innego? kadmowe, niklowe czy wodorkowe?