Gry

Wywiad z przedstawicielem Intela

przeczytasz w 2 min.

Wzięliśmy na spytki Radosława Walczyka, menedżera do spraw PR-u jednego z głównych organizatorów imprezy, czyli Intela. Jak widać na zdjęciach, stoisko Intela jest olbrzymie, stoją na nim bolidy Formuły 1 oraz hostessy ubrane w firmowe barwy.

benchmark.pl: Opowiedz nam trochę o Waszym stoisku na targach?

R.W.: Stoisko zorganizowane jest w okół dwóch tematów. Pierwszy, to sponsorowany przez nas BMW Sauber Team. Drugi, to procesory czterordzeniowe wykonane w technologii 45nm. To najwydajniejsze takie procesory na rynku, poza tym są chłodne i dobrze się podkręcają.

benchmark.pl: Jakie atrakcje przewidzieliście dla zwiedzających?

R.W.: W sobotę do wygrania była jedna wejściówka na dzień testowy BMW Sauber F1 Team na torze Silvestone w Wielkiej Brytanii. Wygrał ją gracz, który uzyska najlepszy czas na naszych symulatorach. Jest o co powalczyć, bo taka wejściówka uprawnia do wejścia do garażu, spotkania z kierowcą, a take do oglądania wyścigu z loży VIP-ów. Do wygrania jest również procesor Intel Core 2 Quad Q9300, wystarczy wpisać odpowiedni kod do otwarcia sejfu. To właśnie na torze Silverstone planujemy zrobić premierę nowej platformy, na którą pojedzie limitowana liczba osób.

benchmark.pl: Czym jeszcze możecie pochwalić się na tych targach?

R.W.: Pokazujemy showcar Roberta Kubicy, mamy także interesujące kioski multimedialne z posesorami Core 2 z serii Extreme, taktowanymi zegarem 3.2 GHz. Oprócz tego pokazujemy Crysisa na notebookach, co dowodzi, że tego rodzaju komputery również są zdolne do obsługi bardzo wymagających gier, jeśli tylko zaopatrzy się je w odpowiedni procesor i kartę graficzną. Atrakcją jest jedyny w Polsce 300mm wafel krzemowy, z którego powstają procesory 45nm. Z jednego takiego wafla, wyciąć można ponad 400 procesorów dwurdzeniowych. Na pewno robi wrażenie, jest ogromny. Ludzie właściwie nie zdają sobie sprawy, że sam rdzeń procesora jest bardzo malutki, a najwięcej miejsca zajmuje obudowa.

Mamy też Flight Simulator X uruchomiony na platformie dla graczy, Intel Skulltrail.

benchmark.pl: Co Intel robi bezpośrednio dla graczy? Czy sponsorujecie jakieś klany?

R.W.: W chwili obecnej nie mogę zdradzić zbyt wielu szczegółów, ale w drugiej połowie roku Intel planuje bardzo mocno zaangażować się w gaming. Być może zorganizujemy coś podobnego do niemieckiego Intel Friday Night Gaming. Chodzi o nocne rozgrywki, zaczynające się po godzinie dwudziestej i trwające całą noc. Są to imprezy organizowane cyklicznie, raz w miesiącu. Oczywiście planujemy zapewnić cały sprzęt potrzebny do tego typu przedsięwzięcia. Intel w tej chwili ma w ofercie najlepsze procesory dla graczy. Pracujemy także nad opracowaniem wydajnych kart graficznych.

benchmark.pl: Jakie są plany rozwojowe Intela na obecny rok?

R.W.: W tym roku planujemy dwie premiery. W czerwcu zostanie zaprezentowana piąta generacja platformy Centrino. Zmiany obejmują zwiększenie wydajności procesorów, a także dalszą redukcję zużycia energii. Nie zapomnimy także o szybszych chipach graficznych. Najważniejsza premiera tego roku planowana jest z kolei na czwarty kwartał. Mowa oczywiście o Nehalemie - do tego przedsięwzięcia szykujemy się od ostatnich dwóch lat.

Rozmawiali (tradycyjnie):
Ewa Stiller i Bogumił Petrykowski

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login