Gry

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Świat Fable 2 totalnie mnie oczarował i nawet nie wiem kiedy wciągnął mnie bez reszty. Baśniowy klimat rozgrywki, przepiękna grafika i liczne smaczki na tyle mocno podkręciły grywalność tego tytułu, że naprawdę nie mogłem się od niego oderwać. I chociaż ową bajkowość niszczyły nieco podteksty seksualne, niewybredne żarty słowne, dość jednoznaczne gesty, czy też sama możliwość uprawiania seksu to jednak nie psuły one odbioru gry dzięki podejściu do tych właśnie tematów z lekkim „przymrużeniem oka”. Zresztą co by nie powiedzieć urozmaicają one i urealniają całą rozgrywkę.

Na pewno nie jest to typowy erpeg dla hardcorowych graczy,  ale nigdy nie aspirował aby nim być. Jest to raczej gra dla osób, które chcą odprężyć się po ciężkim dniu pracy czy miło spędzić godzinę lub dwie weekendu. Wskazuje na to choćby konstrukcja całej rozgrywki. Aktualnie tego typu produkcje określa się mianem casual, co w przypadku Fable 2 wydaje się trochę krzywdzące. Tym bardziej, że w Polsce pokutuje przekonanie, że gry casual’owe to proste, wręcz głupawe produkcje, których jedynym celem jest zapewnienie rozrywki znudzonym gospodyniom domowym.

W zmianie tego wizerunku nie pomagają niestety nasze  rodzime serwisy internetowe zajmujące się przede wszystkim tematyką gier, które przekonują nas, że gry casual’owe tak naprawdę niszczą rynek powodując, że coraz większa ilość producentów skłania się ku tej części graczy. Nie do końca jest to prawdą bowiem od dłuższego już czasu obserwujemy tendencje upraszczania rozgrywki i skracania czasu potrzebnego na przejście poszczególnych produkcji.

Jednak to czy Fable 2 przypadnie nam do gustu w dużej mierze zależy od nastawienia do gry i oczekiwań co do samej rozgrywki. Jeśli liczymy na rasową grę z gatunku RPG srogo się zawiedziemy. Jeśli jednak zdamy się na łaskę (i niełaskę) twórców tego tytułu i nie będziemy starać się za wszelką cenę jak najszybciej ukończyć jego wątku fabularnego (wybierając tylko te zadania które pchają fabułę do przodu) to może się okazać, że oto mamy przed sobą jedną z najlepszych gier 2008 roku.

Moja ocena:
Oprawa graficzna:
Dźwięk i muzyka:
Grywalność:
Ogólna ocena:
 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  HDR robi tutaj wrażenie, jednak grafika jak dla mnie zbyt bajeczna? (nie wiem jak to inaczej określić :D)

  Teraz pozostaje aby czekać na wersje dla PC
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   czy to gierka pokroju gothic 1/2 ? Tamte mi przypadły do gustu jako rpg, nawet oblivion mimo swojej grafiki i głównego wątku akcji gothica 1 nie przebił. Oby wymagania nie były jakieś z kosmosu jak w crysis warhead. ;P
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A niby jak maja byc z kosmosu jak to z konsoli gra?:D no chyba że naprawdę odpicują ja dla wersji PC ewentualnie spartolą konwersję to wtedy tak to nawet będzie miało większe wymagania niż Crysis :D
    • avatar
     SoundsGreat
     0
     Sądząc po zdjęciach i filmikach to grafika jakaś zjawiskowa nie jest. Jednak to nie oprawa graficzna świadczy o wartości gry;) Ciekawe czy i kiedy gra będzie dostępna na blaszaka (może ktoś coś wie??) Nie mniej jednak gra zapowiada się bardzo dobrze. Tętniący życiem świat, duże możliwości rozwijania postaci, ciekawe smaczki, jednym słowem (po ukazaniu się na PC) trzeba zarezerwować sobie jedne tydzień.

     P.S. - może ktoś zna tytuł i wykonawce soundtracku z pierwszego filmiku??
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      myśle że wersja na pc będzie bardziej dopracowana, poprawią jakieś błędy, dopracują grafikę, tak jak to miało miejsce w pierwszej części fable, która wyszła na pc z dopiskiem "the lost chapters".
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Chyba przesadzili "Przepiękna grafika" tym bardziej na xboxa 360