Oprogramowanie

Rozszerzenia: Cooliris i SessionManager

przeczytasz w 1 min.

Cooliris | » Pobierz

Jeden z najbardziej efektownych dodatków do Firefoksa, który jest zarazem bardzo przydatny - pozwala szybciej przeglądać wybrane treści (zdjęcia i filmy).

Po instalacji Coolirs wyświetla się specjalna podstrona zawierająca szczegóły związane z rozszerzeniem. Dowiesz się tam jak skonfigurować Coolirisa, do czego przydaje się najbardziej, a nawet poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Przy pomocy Coolirisa możesz przeglądać zdjęcia i filmy dostępne w internecie (lista obsługiwanych stron) oraz na twardym dysku komputera.

Obsługa rozszerzenia jest intuicyjna. Po instalacji udaj się na jedną z obsługiwanych stron (m.in. YouTube, Google Images). Gdy to zrobisz, wystarczy najechać kursorem myszy na zdjęcie lub film i wskazać ikonkę Cooliris - ta pojawi się w lewym dolnym rogu danego pliku. Kliknij na ikonie by uruchomić efektowną ścianę 3D - interfejs Coolirisa, który nie tylko ładnie wygląda, ale i pozwala na o wiele szybsze przeglądanie multimediów.

Cooliris to bez wątpienia jeden z najlepszych dodatków do Firefoksa, choć warto wspomnieć, że działa także z innymi przeglądarkami (tymi jednak nie zajmujemy się w artykule).

SessionManager | » Pobierz

Rozszerzenie do zapisywania i późniejszego uruchamiania sesji. Po instalacji tego dodatku wybierz zakładkę Narzędzia -> Menedżer sesji. Wówczas rozwinie się menu z nowymi funkcji.

Znajdziesz tam możliwość zapisania, wczytania lub usunięcia danej sesji, ustawienia rozszerzenia, jak również przydatną funkcję - Zamknięte karty. Są to odsyłacze do kart, jakie ostatnio zamknąłeś. To przydatne rozwiązanie sprawdzi się wtedy, gdy przez pomyłkę zamkniesz jedną z kart.

Ustawienia Menedżera sesji

Warto także zajrzeć do ustawień Menedżera sesji. Możesz tam skonfigurować, czy zaraz po uruchomieniu Firefoksa przeglądarka ma wczytać jedną z zapisanych sesji, wyświetlić okno z zapytaniem, którą z sesji chcesz wybrać, czy też załadować wyłącznie stroną główną. A to tylko kilka z dostępnych tam funkcji - warto zapoznać się ze wszystkimi, zwłaszcza że opisy są przygotowane w języku polskim.