Oprogramowanie

Rozszerzenia: CustomizeGoogle i FireFTP

przeczytasz w 1 min.

CustomizeGoogle | » Pobierz

Użytkownikom wyszukiwarki Google (są tu tacy? ;-)) polecamy rozszerzenie CustomizeGoogle. Wiele osób nie przypuszczałoby jak bardzo da się skonfigurować najpopularniejszą na świecie wyszukiwarkę.

Po instalacji dodatku wybierz Narzędzia -> CustomizeGoogle - opcje. Wyświetli się nowe okienko zawierające mnóstwo funkcji do uaktywnienia.

CustomizeGoogle pozwala wyłączyć reklamy Google (Usuń reklamy), oferuje funkcję dzięki której nie będziemy wysyłać ciasteczek do Google Analytics (niektórzy użytkownicy są przekonani, że narusza to ich prywatność). Nie brakuje nawet funkcji tworzącej anonimowe UID (User ID), a to tylko początek!

Możliwości konfiguracyjne

Dodatek CustomizeGoogle jest w pełni konfigurowalny i udostępnia mnóstwo funkcji. Co więcej, pozwala skonfigurować także pocztę GMail czy serwis Google News. Bez trudu ustawisz również Google Images, aby np. wyniki wyszukiwania nie dzieliły się na strony. Krótko mówiąc, jeśli używasz serwisów Google'a, powinieneś zainstalować to rozszerzenie. Zwłaszcza że jest dostępne w polskiej wersji językowej.

FireFTP | » Pobierz

FTP wbudowany w przeglądarce? Czemu nie! FireFTP pozwala na bezpieczne i wygodne przesyłanie lub pobieranie plików.

Po instalacji dodatku wybierz zakładkę Narzędzia -> FireFTP. Uruchomi się aplikacja online, która jest klientem FTP. Aby połączyć się z danym serwerem, wybierz z lewego menu funkcję Create an account.

Wyświetli się nowe okienko, w którym powinieneś wpisać kolejno: nazwę konta, kategorię, host, login i hasło. Aplikacja FireFTP jest prosta w obsłudze i poradzi sobie z nią każdy internauta, który wcześniej zetknął się już z klientem FTP.

Tworzenie konta w FireFTP

FireFTP polecamy głównie dlatego, że dzięki niemu nie trzeba instalować innych klientów FTP - można mieć odpowiednie narzędzie wbudowane bezpośrednio w przeglądarce Firefox. Jeśli często wysyłasz lub pobierasz pliki z serwerów FTP, warto zainstalować ten dodatek.