Tablety

Oglądanie filmów i słuchanie muzyki

przeczytasz w 2 min.

Odtwarzanie audio

Fujitsu Stylistic M532 - muzyka

Odtwarzacz multimedialny zainstalowany w tablecie Fujitsu różni się dość mocno od tego, co widywaliśmy dotychczas w tabletach podobnej klasy. Aplikacja nosi nazwę CyberLink PowerDVD Mobile i można ją porównać do cyfrowego centrum, które daje dostęp nie tylko do muzyki, ale również do filmów, zdjęć i bezpośrednio do kamerki zintegrowanej z tabletem.

Interfejs programu jest bardzo atrakcyjny wizualnie i działa z dostateczną płynnością, choć musimy przyznać, że bez małych problemów się nie obyło. Dla niektórych osób ważna będzie również informacja, że PowerDVD nie obsługuje języka polskiego.

Fujitsu Stylistic M532 - muzyka

Jeśli chcemy posłuchać muzyki dotykamy ikonki o nazwie Music. W tym momencie wyświetlają się albumy muzyczne w postaci przyjemnych dla oka miniaturek okładek wraz z tytułami. Muzykę posortować możemy też wg wykonawców i utworów.

Fujitsu Stylistic M532 - muzyka

Po wybraniu albumu oczom użytkownika ukazuje się lista utworów w nim zawartych.

Fujitsu Stylistic M532 - muzyka

Jeśli przytrzymamy palec na wybranym elemencie wchodzimy w tryb edycji, w którym możemy np. dodać utwory do playlisty, odtworzyć na urządzeniu zewnętrznym zgodnym ze standardem DLNA, przesłać pocztą lub po prostu usunąć.

Fujitsu Stylistic M532 - muzyka

Ostatni ekran to tak naprawdę główny interfejs odtwarzacza, który daje dostęp do linii czasu oraz podstawowych kontrolek. Tablet daje sobie świetnie radę z popularnymi formatami takimi jak MP3, AAC/MP4, OGG, WAV czy nawet bezstratny FLAC, ale nie potrafił odtworzyć np. ALAC (bezstratny format Apple) oraz WMA.

Odtwarzanie wideo

Działanie odtwarzacza wideo w większości sytuacji było poprawne. Jego interfejs pod względem stylistycznym jest niemal identyczny jak ten z plejera audio i równie prosty w obsłudze. Problem jednak w tym, że w przypadku odtwarzania niektórych plików program potrafił się zawieszać, mimo że chwilę wcześniej odtwarzał te same pliki bezbłędnie.

Fujitsu Stylistic M532 - wideo

Tablet poradził sobie z takimi formatami jak: MKV, MOV, MTS, M2TS, MP4, AVI, a nawet VOB, ale skapitulował przy RMVB, WMV i MPG. Rozdzielczość Full HD była odtwarzana płynnie i bezproblemowo. Co ciekawe, udało się nawet uruchomić film MP4 w rozdzielczości 4K, jednak Tegra 3 nie dała rady odtworzyć go płynnie.

Fujitsu Stylistic M532 - wideo

Opisywany pakiet PowerDVD Mobile okazał się przydatny na co dzień, ale ma jedną sporą wadę – nie obsługuje napisów. Jeśli więc dysponujemy pokaźną kolekcją filmów (oczywiście w pełni legalnych) z zewnętrznymi lub zintegrowanymi napisami, to będziemy musieli poszukać odpowiedniego programu w asortymencie sklepu Google Play.

Ciekawostki

Fujitsu Stylistic M532

Tablet Fujitsu Stylistic M532 dysponuje udanym menadżerem plików. Aplikacja nazywa się ES File Explorer i cieszy się ogromną popularnością w sklepie Google Play. Pozwala ona szybko i komfortowo zarządzać plikami zapisanymi w pamięci tabletu oraz na dodatkowej karcie microSD. Program ułatwia też dostęp do dokumentów biurowych, które otwierają się wprost w edytorze. Za jego pomocą możemy również zainstalować aplikacje zewnętrzne (spoza sklepu Google Play).