Myszki

Funkcjonalność i codzienne użytkowanie

przeczytasz w 4 min.

Funkcjonalność i przemyślane rozwiązania

Do grona zalet Genesis Krypton 700 zaliczyć należy bardzo zmyślne rozłożenie przycisków, poza jednym wyjątkiem. Te domyślnie służące do zmiany wartości DPI mieszczą się na grzbiecie myszki i można mieć drobne zastrzeżenia, gdyż podczas gry nie da się płynnie i bez zmiany ułożenia dłoni regulować DPI. To dość często spotykana "wada" wśród myszek gamingowych i choć gracze są przyzwyczajeni do takich rozwiązań, trzeba je wypunktować na minus.

Genesis Krypton 700 LED

Na plus zaliczyć można pracę wszystkich przycisków, dają wyraźny klik i są bardzo dobrze rozmieszczone. Z łatwością trafiamy kciukiem w klawisze umieszczone na lewym bocznym panelu, a ten znajdujący się w pobliżu palca wskazującego zasługuje na brawa - łatwo do niego sięgnąć nawet nie odrywając palca z głównego, lewego przycisku.

Genesis Krypton 700 oprogramowanie_1

Oprogramowanie myszy jest proste i intuicyjne w obsłudze, głównie dlatego, że skupia się na najważniejszych ustawieniach, unikając zbędnych dodatków. Można za jego pomocą skonfigurować 5 profili, zarządzać podświetleniem LED, funkcjami przycisków, szybkością rolki czy wartościami DPI.

Genesis Krypton 700 oprogramowanie_2

Genesis Krypton 700 to zasadniczo prosta mysz, która ma przekonać do siebie kulturą pracy, precyzją i szybkością, a nie milionem, często zbędnych, funkcji. Jako urządzenie, za którym stoi taka właśnie filozofia, sprawdza się świetnie. 

Genesis Krypton 700 oprogramowanie_3

Wrażenia z grania i nie tylko

Podczas codziennego użytkowania Genesis Krypton 700 sprawdza się wyśmienicie. Mysz jest wygodna w obsłudze i bardzo przyjemna w dotyku, a do tego na tyle precyzyjna, że nawet drobne, domowe zabawy z programami graficznymi nie przyprawią nikogo o ból głowy. Jeszcze lepiej jest podczas grania.

Genesis Krypton 700 prawy bok

Szeroki zakres DPI, który można płynnie zmieniać, “robi robotę”. Mysz jest szybka, a przy tym precyzyjna, co czyni z niej dość uniwersalne urządzenie. Nie straszne jej dynamiczne strzelanki, jak CS: GO czy Overwatch, gdzie przy uchwycie typu claw (zaskakująco wygodnym dzięki temu, że palec serdeczny spoczywa sobie na wypustce na prawym boku) gra jest bardzo przyjemna, a dłoń w zasadzie się nie męczy.

Genesis Krypton 700 lewy bok

Do niedzielnego grania w strategie czy mniej lub bardziej klasyczne gry RPG, kiedy przy kawie chcemy zrelaksować się przed ekranem monitora i trzymając mysz uchwytem typu palm, czyli de facto nakrywając ją naszą dłonią - propozycję od Genesis również można polecić. Podczas testów, średnie odświeżanie wyniosło 371 Hz, zaś pomiar interpolacji przy czułości 400 i 7200 DPI niczym nie zaskakuje.

Genesis Krypton 700 testy

Od lewej: interpolacja przy 400 DPI i 7200 DPI

Genesis Krypton 700, czyli cena = jakość

Niewygórowana cena, bardzo dobre wykonanie i świetne wzornictwo to pierwsze pozytywne cechy Genesis Krypton 700, które rzucają się nam od razu w oczy. Dalej jest tylko lepiej. Doskonała ergonomia, bardzo dobry sensor, wyczuwalny skok klawiszy, szybkość i precyzja.

Genesis Krypton 700 to mysz z jednej strony uniwersalna, której wygodnie używa się na co dzień, ot pracując sobie w Windowsowym środowisku. Z drugiej strony, pod względem czysto gamingowym, to sprzęt nadający się do pogrywania w klikane gry RPG oraz sprawdzający się w dynamicznych wymianach ognia w sieciowych strzelankach. Zatem, niezależnie od tego, czy stawiasz na precyzję czy na szybkość reakcji, Krypton 700 na pewno Cię nie zawiedzie.

Minusy? Rozmieszczenie przycisków do zmiany DPI i może nieco zbyt gumowy, trudny do wyczucia skok rolki (jej klik jest jak najbardziej okej). Plusy? Całe mnóstwo, ale wśród nich najważniejszym jest korelacja jakości względem ceny, która sprawia, że jest to urządzenie godne polecenia.

Ocena końcowa:

 • przykuwający oko wygląd
 • bardzo dobre wykonanie
 • podświetlenie LED w postaci paska okalającego mysz
 • bardzo dobry, precyzyjny sensor
 • korzystny stosunek ceny do jakości

 

 • nienajlepsze rozmieszczenie przycisków do zmiany DPI

 

 • Ergonomia/ kształt:
   dobry plus
 • Jakość pracy przycisków:
   dobry 
 • Jakość wykonania:
   bardzo dobry
 • Precyzja sensora:
  dobry plus
 • Design/ stylistyka:
   dobry plus
 • Oprogramowanie:
   dobry
 • Możliwość personalizacji:
   dostateczny

84% 4,2/5

Super Produkt

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  usuniety_c89fe1248fbe
  2
  Dobrze że jest RGB, bo nie wiedziałbym, czy to na pewno gamingowa mysz.
  • avatar
   Mighn
   -4
   W tym siedzi PMW3310... czyli dobry sensor w kategorii tanizna... przy takim Pixart PMW3366DM jest na prawdę słabiutki... szkoda, że nie dali PMW3330 który jest pozbawiony czasem dość dokuczliwego buga z PMW3310 i ma jednak nieco lepsze parametry....

   A co ty - Chiny_X możesz wnieść ciekawego do tej dyskusji?
   • avatar
    Mighn
    -15
    Jaka cena taki produkt... parametry raczej nie powalają... 7200 DPI to w sam raz do biura ;) i sądząc po parametrach to elektronika pewnie jest z jakiejś gamingowej myszki ale z przed 10 lat.
    • avatar
     Kosmo
     0
     A ja uważam że jak za tak małe pieniądze całkiem oik myszka gemingowa. Dobry sensor, RGb. Spoko